Hlavní navigace

Tufin: Bezpečná orchestrace sítí

22. 3. 2019
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: Clico
V dnešním složitém heterogenním prostředí IT je zásadní mít centrální bezpečnostní politiku na všech platformách, fyzických, virtuálních a cloudových. Navíc dohled by měl být centralizován, tak aby podporoval všechny různé značky firewallů, routerů, switchů, virtuálních počítačů a cloudových řešení na trhu.

Každý, kdo se někdy setkal se správou větší sítě, ví, že to obnáší spoustu práce. Nejde pouze o počet zařízení a jejich variabilitu. Jde hlavně o zajištění plynulého provozu, minimální výpadky a obrovský počet změn, které je potřeba včas připravit, ověřit, implementovat a zaznamenat.

Právě poslední část (změny v síti) je i na konci druhé dekády roku 2000 mimořádně ožehavým tématem. V době, kdy většině IT světa vládne automatizace, je zrovna change management pro síťové a bezpečnostní služby v mnoha organizacích ta nižší z priorit.

Pakliže ale máte na dosah nástroj, který dokáže veškeré změny v síti dělat naprosto transparentně a bezpečně, mohou být starosti minulostí, protože Tufin přesně toto řešení na náš trh přináší.

Tufin Orchestration Suite (TOS) je komplexní nástroj pro správu komplexních sítí (homo/heterogenních) s jednoduchým prostředím. O co vlastně jde?

TOS podporuje všechny firemní firewally a firewally nové generace (NGFW), stejně jako síťová zařízení, jako jsou switche, routery a load-balancery. Podporuje také softwarově definovaná datová centra (SDDC) a přední cloudové platformy (AWS, Azure).

Tufin vám umožňuje ovládat a řídit bezpečnostní pravidla napříč všemi těmito platformami pomocí jediného uživatelského prostředí (GUI).

Tufin sleduje veškeré změny zásad a sítí ve všech platformách, které poskytují přesný a aktuální pohled na zabezpečení v celé síti. Tufin také poskytuje doporučení pro optimalizaci politik a pokročilé nástroje pro síťové a bezpečnostní operační týmy.

Využíváním řešení Tufin získáte:

  • Snížení útočných vektorů, identifikaci současných rizikových nebo nekompatibilních pravidel a automatizaci vyřazování starých pravidel

  • Zachování optimálního stavu a dodržování zásad pomocí sledování a recertifikace či odstraňování politik/pravidel, jež porušují bezpečnostní zásady

  • Simulujte přístup, abyste identifikovali zranitelné přístupové cesty pro útok (např. WannaCry) kvůli zjištění nedostatečné bezpečnosti ve vaší síti

  • Odstraňte nesprávné konfigurace automatizací

  • Segmentujte svou síť, abyste zvýšili kontrolu nad zónami sítě, identifikovali zranitelný bod a zmírnili důsledek bezpečnostního incidentu

  • Využijte podporované integrace s cílem rozšířit automatizaci o bezpečnostní operace, jako jsou zjišťování incidentů, omezení incidentů a reakce na incidenty.

  • Zajistěte viditelnost ve fyzické síti, SDN a hybridním cloudu

To vše, ještě víc a přehledně! Máte zájem otestovat řešení Tufin v praxi? Ozvěte se Clico CZ, vašemu distributorovi s přidanou hodnotou!


Autor působí jako presales engineer ve společnosti Clico CZ & SK.

Čtěte dále

Již za necelý měsíc vypukne konference o kyberbezpečnosti
Již za necelý měsíc vypukne konference o kyberbezpečnosti
SWS získala cenu Business Superbrands pro rok 2022
SWS získala cenu Business Superbrands pro rok 2022
Check Point: České organizace ohrožuje zlodějský malware
Check Point: České organizace ohrožuje zlodějský malware
Allegro započalo konsolidaci Mall Group a WE|DO, zvýšilo tržby
Allegro započalo konsolidaci Mall Group a WE|DO, zvýšilo tržby
Sophos: Co přinesly kyberútoky ve válce na Ukrajině
Sophos: Co přinesly kyberútoky ve válce na Ukrajině
ComSource: Nejvíce útoků DDoS na české firmy mířilo z Ruska
ComSource: Nejvíce útoků DDoS na české firmy mířilo z Ruska