Hlavní navigace

Video: Samsung Galaxy S 4 lze ovládat pohybem ruky i pohledem

16. 3. 2013
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

 Autor: IDG News Service
Samsung představil svou novou vlajkovou loď, která nabídne ovládání pohledem či pohybem ruky, focení předním i zadním fotoaparátem současně nebo funkce na podporu vašeho zdraví.

Samsung Electronics představil model Galaxy S 4 s pětipalcovým Full HD Super AMOLED displejem o rozlišení 441 ppi, s tenkým rámečkem a pokročilými funkcemi ovládání pohybem a pohledem.

Galaxy S 4 vážící 130 g, tenký 7, 9 mm je vybaven novým Gorilla Glass 3 od společnosti Corning.


Video 1: Oficiální představení

 


S funkcí Dual Camera můžete v jeden okamžik používat přední i zadní (13 Mpix) kameru. Při focení mají uživatelé na výběr z  řady efektů, které umožňují prolnutí dvou fotografií a také úpravu velikosti menšího obrazu vloženého do většího. Uživatelé si mohou vybrat osm různých způsobů, jak zkombinovat dvě fotografie pořízené přední a zadní kamerou. Kromě toho můžete s funkcí Dual Video dělat a přijímat skupinové videohovory.

Přístroj nabízí také 12 snímacích režimů včetně režimu Drama Shot, který umožňuje vytvořit jeden kontinuální časosběrný záznam, nebo režimu Sound & Shot, jenž společně s fotografií ukládá také zvuky a hlasy, které daný okamžik provázely.

Nová je také funkce Story Album, která umožňuje okamžiky automaticky ukládat do fotoalba, kde jsou fotografie organizovány podle času, místa či konkrétní události.

Prostřednictvím funkce Group Play mohou uživatelé Samsung Galaxy S 4 sdílet hudbu, fotografie, dokumenty a hry s ostatními, aniž by k tomu potřebovali Wi-Fi nebo mobilní signál. Funkce Music Share uživatelům umožňuje přehrávat stejnou skladbu na několika mobilních telefonech.

Na cestách lze využít funkci S Translator, která nabízí okamžitý překlad aplikací, včetně emailů, SMS zpráv a chatů. Telefon dokáže překládat jak mluvený, tak i psaný text. Výsledný překlad může být opět buď psaný, nebo mluvený.


Video 2: První zkušenost - Samsung Galaxy S 4 v ruce

 


Galaxy S 4 podporuje technologie HSPA+42 Mbps a 4G LTE až 6 různých pásem. Později v tomto roce má být uvedena verze TDD / FDD LTE Dual Mode.

Funkce Samsung Smart Pause umožňuje ovládat displej pohledem. Například když sledujete video a podíváte se jinam, záznam se automaticky zastaví. Spustí se opět ve chvíli, kdy se pohledem vrátíte zpět na obrazovku. Telefon také rozpozná váš obličej sledující displej a zároveň vnímá pohyb vašeho zápěstí a podle toho posouvá stránky prohlížeče nebo e-mailů nahoru nebo dolů.

Funkce Air View slouží k  zobrazení náhledu emailových zpráv, úkolů z aplikace S Planner, obrázků nebo videí na displeji pouhým přiblížením prstu. Pokud se rozhodnete, že chcete telefon ovládat pohybem ruky, pomůže vám funkce Air Gesture. Můžete tak měnit hudební skladbu, pohybovat se po internetových stránkách, nebo přijímat hovory aniž byste se museli displeje dotýkat.

Pro řidiče je připravená funkce S-Voice Drive, prostřednictvím které můžete hlasem aktivovat příkazy. Jakmile se telefon propojí přes Bluetooth se systémem v automobilu, automaticky se zapne do jízdního režimu, který se stará o převod textu na řeč.

Samsung Optical Reader automaticky rozpoznává text, vizitku nebo informace v QR kódu
a poskytuje funkce, jako je překlad, hovor, textová zpráva a vyhledávání.

Díky funkci WatchOn se telefon změní na infračervený dálkový ovladač systému domácí zábavy - televize, set-top boxu, přehrávače DVD a i klimatizace Samsung.

Absolutní novinkou je program S Health. Kombinace čidel zabudovaných do přístroje systematicky monitoruje vaše zdraví, okolí apod. Uživatelé si mohou kontrolovat svůj zdravotní stav
a pomocí záznamů o stravování, cvičení a monitorování spánku (některé funkce vyžadují další příslušenství).

Samsung Galaxy S 4 bude k dispozici od 2. čtvrtletí po celém světě. V Evropě bude nabízen prostřednictvím globálních mobilních operátorů Deutsche Telecom, EE, H3G, Orange, Telenor, Telia Sonera, Telefonica a Vodafone.

Při uvedení bude k dispozici ve dvou barevných variantách - černá (Black Mist) a bílá (White Frost). Další barevné varianty budou následovat letos později.

Zdroj: Samsung, IDG News Service

Čtěte dále

Salesforce vstoupil do nového roku 11% růstem
Salesforce vstoupil do nového roku 11% růstem
SWS získala certifikaci Ethisphere za implementaci protikorupční politiky
SWS získala certifikaci Ethisphere za implementaci protikorupční politiky
IDC: Globální trh chytrých telefonů se letos ještě nevzpamatuje
IDC: Globální trh chytrých telefonů se letos ještě nevzpamatuje
IDC: Globální trh AR/VR headsetů se propadl, čeká se na novou generaci
IDC: Globální trh AR/VR headsetů se propadl, čeká se na novou generaci
IDC: Globální trh tiskových zařízení vstoupil do nového roku mírným růstem
IDC: Globální trh tiskových zařízení vstoupil do nového roku mírným růstem
SWS získala distribuci na produkty Sony Xperia
SWS získala distribuci na produkty Sony Xperia