Hlavní navigace

VMware přidal dva nové distributory

3. 2. 2009
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

Avnet CZ v Česku a Asbis SK na Slovensku doplnily Soft-Tronik v síti autorizovaných distributorů VMware. Kdo jsou kontaktní osoby u distributorů a jaké služby vám nabídnou?

VMware zvýšil v posledním čtvrtletí obrat o 25 % na 515 milionů dolarů„Očekáváme, že díky novým distributorům bude moci začít využívat výhod našich produktů širší okruh partnerů a zákazníků hledajících řešení, která jim - zvláště v době nepříznivého ekonomického vývoje - umožní získat co nejvyšší užitek při co nejnižších investicích," uvedl v oficiálním prohlášení k rozšíření distribuční sítě Marek Swierad regionální manažer VMware pro východní Evropu.

Jak podpoří distributoři s přidanou hodnotou vás partnery?

„Od nové distribuce VMware očekáváme rozšíření počtu partnerů zaměřených na virtualizaci. Máme přitom co nabídnout. Jsme schopni dodat virtualizační řešení společně s produkty, se kterými máme dlouholeté zkušenosti.  Stavět chceme zejména na platformě Intel serveru IBM a našeho distribučního portfolia produktů SUN, EMC a Symantec," přiblížil strategii Avnetu Luděk Šteffl (ludek.steffel@avnet.com), který má u distributora značku na starosti.

Cílem Avnetu je rovněž získání statusu autorizovaného školicího střediska VMware. „Chtěli bychom nabídnout školení jak pro naše partnery, tak pro jejich zákazníky," potvrdil Luděk Šteffl.

Jaká je vize nováčka na Slovensku? „Rozšíření portfolia o značku VMware je logickým krokem k upevnění naší pozice největšího distributora s přidanou hodnotou na Slovensku," komentoval novou distribuci Peter Bako, marketingový ředitel Asbis SK a upřesnil nabídku pro partnery: „Poskytneme našim zákazníkům služby servisního oddělení Egroup a školicího střediska Asbis Academy, které je dostupné v Bratislavě i v Košicích."

„Chtěli bychom pomoci rozšířit počet zákazníků a partnerů VMware na Slovensku. Jelikož je Asbis SK distributorem nejvýznamnějších světových výrobců jako např. IBM, HP, EMC, SUN nebo Dell, dokážeme našim zákazníkům nabídnout velmi širokou škálu konzultačních a servisních služeb," doplnil Peter Michalek (michalek@asbis.sk), produktový manažer značky v Asbis SK.

Oba nováčky ale čeká silná konkurence v podobě Soft-Troniku, působícího na obou trzích. „Nabízíme školení, technickou podporu i podporu v oblasti obchodu a marketingu," vyjmenoval pro ChannelWorld Igor Stonawski (igor.stonawski@soft-tronik.cz), Business Development Manager Software, který pečuje o značku VMware společně s kolegou Petrem Dejmkem (petr.dejmek@soft-tronik.cz).

„Založili jsme první tréninkové centrum VMware ve střední Evropě. Pavel Horák byl v roce 2007 vyhodnocen jako nejlepší lektor VMware v regionu EMEA. Nabízíme školení na míru jak ve vlastním školícím centru, tak přímo u zákazníka," upřesnil Igor Stonawski a doplnil rovněž podrobnosti k technické podpoře: „V našem týmu máme 3 konzultanty s certifikací na VMware. Všichni mají navíc dlouholeté zkušenosti s reálnými nasazeními VMware v různorodých HW i SW prostředích i s prováděním analýz prostředí před virtualizací. Nabízíme jejich služby jak ve fázi přípravy projektů, tak i pro konzultace na projektech a analýzy stávajících nasazení."

VMware spolupracuje v České republice a na Slovensku s více než 150 partnery a aktivně hledá další. Pokud máte zájem dozvědět se více o VIP Partner Programu výrobce, můžete nahlédnout na jeho partnerské stránky.

Byl pro vás článek přínosný?

Čtěte dále

Zažijte revoluci v cloudovém byznysu, zapojte se do distribuce Microsoft ERP Packages
Zažijte revoluci v cloudovém byznysu, zapojte se do distribuce Microsoft ERP Packages
ComSource: Firmy si už s jedním antivirem nevystačí, trendem je sanitizace dat
ComSource: Firmy si už s jedním antivirem nevystačí, trendem je sanitizace dat
David Kolenatý jmenován corporate sales managerem české pobočky Dell Technologies
David Kolenatý jmenován corporate sales managerem české pobočky Dell Technologies
Webcast: Bezpečnostní katastrofy v roce 2021 …a jak jsme se (ne)poučili
Webcast: Bezpečnostní katastrofy v roce 2021 …a jak jsme se (ne)poučili
Jak si usnadnit nákup nábytku on-line
Jak si usnadnit nákup nábytku on-line
Asus ExpertBook B9: vybavená kancelář pod kilogram
Asus ExpertBook B9: vybavená kancelář pod kilogram