Hlavní navigace

VMware Tanzu aneb jak využít potenciál Kubernetes v partnerském prostředí

30. 7. 2021
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

 Autor: Tech Data
Jedním z hlavních otazníků, před kterým dnes společnosti stojí, je, jak zlepšit zákaznickou zkušenost a tím zvýšit svoji konkurenceschopnost na trhu. Cestou, jak toho dosáhnout, může být i modernizace aplikací. To je oblast, kde mohou partneři zákazníkům přinést významnou přidanou hodnotu.

Moderní aplikace přímo ovlivňují zákaznický zážitek a také zefektivňují interní procesy, což se opět projevuje ve vyšší kvalitě nabízených služeb. Aby ale firmy mohly moderní aplikace nabízet, potřebují efektivní nástroj pro jejich správu.

Jedním z nich je VMware Tanzu, jehož doporučovaným a zároveň i plnohodnotným distributorem u nás je společnost Tech Data.

VMware Tanzu nabízí portfolio produktů, které klientům pomůže, ať již lokálně nebo v libovolném cloudu, vytvářet, provozovat a spravovat moderní aplikace formou kontejnerizace.

Tato sada produktů zvýší rychlost vývoje a zároveň umožní týmům zabývajícím se infrastrukturou a provozem, centrálně spravovat cloudy, clustery a dodávku aplikací. Díky tomu sjednocuje vývojáře a provozní týmy, čímž ve finále umožňuje zjednodušit modernizaci všech aplikací.

Ačkoliv základem VMware Tanzu je technologie pro orchestraci mikroslužeb Kubernetes, nabízí tato rodina produktů mnohem více. Díky své jednoduchosti a propracovanému uživatelskému rozhraní dovoluje doslova postavit kompletní produkční linku pro moderní aplikace – od zdrojového kódu až po koncového uživatele.

A právě proto je VMware Tanzu jednou z nejrychlejších a nejpohodlnějších cest, jak dostat technologii Kubernetes do firemní infrastruktury, ať už se bude jednat o in-house datové centrum, či cloud.

Mimo to je VMware Tanzu ideálním produktem pro všechny, kteří s kontejnerizací teprve začínají, jelikož jim pomůže vyřešit složité začátky s řešením správy kontejnerů či přímo s vytvářením nových aplikací.

Se začátkem využívání Kubernetes vám i zákazníkům pomohou tři užitečné ebooky Kubernetes pro manažery, operátory a pro vývojáře. Dozvíte se v nich, jak vám Kubernetes pomůže realizovat potenciál moderních aplikací.

Distributorem VMware Tanzu a vůbec všech produktů společnosti VMware je u nás společnost Tech Data, která na tuzemském trhu působí jako distributor IT služeb s přidanou hodnotou již od roku 1992 a je zároveň také doporučovaným distributorem VMware u nás. Tech Data dodává VMware Tanzu celkem ve třech variantách:

Basic – řešení vhodné pro každého, kdo s kontejnerizací začíná. Představuje nejrychlejší možnost, jak realizovat inovace infrastruktury a aplikací.

Díky tomuto řešení bude mít správce virtuální infrastruktury nativní cloudové konstrukce na dosah ruky. Zároveň umožňuje centrálnímu IT využívat kontejnery a poskytuje obsluze kontrolu nad zásadami provozu a bezpečností.

Současně poskytuje vývojářům moderní aplikační infrastrukturu tak, aby mohli vytvářet lepší software a rychleji prosazovali inovativní aplikace na trhu.

Standard – Oproti řešení Basic nabízí navíc centrálně spravované prostředí Kubernetes. V rámci toho zjednodušuje jeho provoz na více cloudech naráz.

Zároveň díky komplexní viditelnosti umožňuje vývojářům rozhodovat na základě dat o všem od stavu infrastruktury, až po funkce jednotlivých aplikací v produkčním prostředí.

Enterprise – ve srovnání s předchozími variantami, umožňuje nejvyšší řada VMware Tanzu správu a řízení všech pracovních úloh pomocí jediné sjednocené platformy.

Díky tomu získá uživatel vyšší míru zabezpečení, nižší riziko, vyšší stabilitu a konzistenci napříč aplikacemi, prostředími a cloudy, při současné automatizaci a bezpečném nasazení do prostředí Kubernetes.

Velkou výhodou VMware Tanzu je zejména to, že již v rámci edice Basic ho klient může provozovat nad stávající virtualizační infrastrukturou VMware. To je obrovskou přidanou hodnotou především pro firmy, které řeší zejména provoz kontejnerových aplikací a jejich správu.

Tudíž není třeba stavět žádnou novou infrastrukturu. Pro partnery, kteří dodávají zákazníkům VMware řešení, tak představuje Tanzu příležitost pro zajímavý upsale.

Ke každé z výše zmiňovaných variant je samozřejmostí zákaznická podpora a servis 24/7, aby měl partner s obsluhou služby co nejméně starostí a jeho klient se mohl v klidu soustředit na svůj byznys.

Co se marže pro partnery týče, ta funguje podobně, jako v případě každého jiného modelu a je složená z back a front rabatu. Jelikož se však jedná o nový produkt, je možné získat vyšší míru partnerství (dle obratu a získaných certifikací) a díky tomu i vyšší zpětný rabat.

top100

V rámci větších implementací pak VMware nabízí cenovou podporu ze strany vendora, díky čemuž partner ušetří ještě další procenta. V neposlední řadě VMware, jakožto vendor, dokáže partnerům Tech Data zajistit plný support v rámci implementace řešení přímo u klienta.

Pakliže vás VMware Tanzu zaujalo nebo vás zajímá, jak s pomocí VMware Tanzu vytvořit fabriku na moderní aplikace, podívejte se na web mujvmware.cz.

Čtěte dále

Obrazem: Experti z IT distribuce se sešli na eD Expo v Praze
Obrazem: Experti z IT distribuce se sešli na eD Expo v Praze
ComSource: Intenzita jednotlivých DDoS útoků na české firmy dál roste
ComSource: Intenzita jednotlivých DDoS útoků na české firmy dál roste
Google končí s Google Glass, sny o AR ještě nevzdává
Google končí s Google Glass, sny o AR ještě nevzdává
Ve velkém propouští i Accenture, rozloučí se s 19 000 zaměs­tnanci
Ve velkém propouští i Accenture, rozloučí se s 19 000 zaměs­tnanci
IDC: Globální trh nositelné elektroniky se letos dočká oživení
IDC: Globální trh nositelné elektroniky se letos dočká oživení
Eset: Adware zůstává v Česku úspěšný, cílí také na děti
Eset: Adware zůstává v Česku úspěšný, cílí také na děti