Hlavní navigace

Vychází ChannelWorld 2/2011 jako Resellerův průvodce po distribučním trhu

20. 5. 2011
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

Květnový tištěný speciál právě vychází. Druhé letošní číslo pokračuje jako každoroční průvodce vás resellerů po distribučním trhu s řadou analýz a především s aktuálním přehledem distributorů a značek.

Vychází ChannelWorld 2/2011 jako Resellerův průvodce po distribučním trhuTištěný speciál ChannelWorldu jsme v květnu opět připravili tak, aby vám mohl sloužit po celý další rok. Celá řada analýz a profily hlavních distributorů na českém a slovenském trhu vám pomohou při dohledání informací i kontaktů v okamžicích, kdy budete dělat důležitá rozhodnutí o svých dodavatelích, ale i prodejní strategii.

analýze distribučního trhu jsme pro vás připravili přehled nejdůležitějších milníků, které se promítnou do dalšího vývoje ICT trhu, souhrn obratů českých a slovenských distributorů a soupis získaných distribučních kontraktů za poslední rok.

Jak si v rostoucí konkurenci mobilních zařízení stojí stolní počítače pod značkami českých a slovenských distributorů? Zeptali jsme se zástupců lokálních assemblerů, jaké mají s desktopy do budoucna plány a jak vám chtějí pomoci s jejich prodejem. Vývoj trhu s desktopy a notebooky také okomentoval Oldřich Příklenk, ředitel lokálního zastoupení analytické společnosti Gartner.

Exkluzivně jsme pro vás získali analytický pohled na vývoj českého a slovenského trhu IT od tří výzkumných agentur.

GfK zhodnotilo vývoj trhu IT v jednotlivých produktových skupinách i prodejních kanálech, IDC se na trh podívalo více z pohledu hardwaru, softwaru a služeb a Canalys se v analýze zaměřil na trh PC a rostoucí trend tabletů.

V rozhovorech jsme odkryli potenciál nových obchodních příležitostí otázkami na Thomase Krenna, majitele německého výrobce serverů, který chce lokálně expandovat, a Jana Hrůzu, senior channel manažera společnosti Eaton Elektrotechnika, který představil zelené trendy v napájení a jejich prodejní argumenty.

Inspirací vám budiž komentář Tomáše Punara, který upozorňuje na jednoduchý prodejní přístup, jež může s nulovými náklady zvýšit vaše tržby. Jako obchodní podnět vám však také mohou posloužit vítězné projekty, které podle Microsoftu přinesly partnerům výnos, překonaly očekávání klienta a zajistily budoucí příjmy.

Nemáte předplatné a chtěli byste získat květnové číslo?

Zaujalo vás květnový speciál? Objednat si jej je nyní díky nové on-line trafice snadné. Po vybrání titulu ChannelWorld si můžete zakoupit libovolné číslo pohodlně přímo od vašeho stolu.

Pokud tištěný speciál neodebíráte pravidelně a rádi byste, máte možnost jej získat s 50% slevou při registraci na webu ChannelWorldu. Plná cena celoročního předplatného je 400 Kč/17,3 EUR. Lze jej také získat ve výhodném balíčku s ComputerWorldem a dalšími bonusy za 536 Kč/23,3 EUR.


Nejste ještě registrování na webu ChannelWorldu? Registrace vám umožní přístup k obsahu a službám pro resellery, mezi které patří pravidelný informační newsletter ChannelWorld News, nebo přístup do vyhledávače distributorů.

Podělte se s námi také o vaše náměty a tipy. Zajímá nás, co byste si chtěli přečíst a jaký máte na ChannelWorld názor. Pište na ChannelWorld@idg.cz a do předmětu uveďte "Tip pro ChannelWorld".

Čtěte dále

Apple urychluje plány na přesun výroby pryč z Číny
Apple urychluje plány na přesun výroby pryč z Číny
Jaroslav Hrdinka je technickým ředitelem společnosti ČMIS
Jaroslav Hrdinka je technickým ředitelem společnosti ČMIS
SAP: Firmy v ČR plánují do roku 2025 investovat 60 miliard do digitalizace
SAP: Firmy v ČR plánují do roku 2025 investovat 60 miliard do digitalizace
IDC: Rozšířená a virtuální realita do roku 2026 skokově porostou
IDC: Rozšířená a virtuální realita do roku 2026 skokově porostou
Pavel Bezucký jmenován generálním ředitelem Schneider Electric
Pavel Bezucký jmenován generálním ředitelem Schneider Electric
Seyfor: Dva ze tří zaměstnanců v ČR občas válčí s firemními programy
Seyfor: Dva ze tří zaměstnanců v ČR občas válčí s firemními programy