Hlavní navigace

WD nabízí NAS úložiště My Cloud EX4

16. 11. 2013
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

 Autor: WD
Nové řešení z rodiny My Cloud je určeno pro náročnější uživatele pracující s velkými objemy dat. Nabízí propojení s mobilními aplikacemi a veřejnými cloudovými službami.
  • Výrobce: WD
  • Distributoři ČR: ABC Data, Asbis CZ, AT Computers, eD' system Czech, Tech Data Distribution
  • Distributoři SR: ABC Data SK, Asbis SK, AT Computers SK, eD' system Czech, Slovakia, Tech Data Distribution SK, WesTech Slovakia
  • Cena: Od 379 eur
  • Více informací: www.wdc.com/cz/

Společnost WD rozšířila nedávno představenou produktovou řadu My Cloud o My Cloud EX4, nové NAS úložiště s pozicemi pro čtyři pevné disky. Toto řešení poskytuje možnost ukládání, sdílení, zálohování a řízení velkého množství digitálních dat pro kreativce, profesionální uživatele, pracovní skupiny a další náročné uživatele, kteří pracují s velkým množstvím dat.

Úložiště My Cloud EX4 využívá disky WD Red, které jsou speciálně navržené pro systémy NAS pro domácnosti a malé firmy. Disky využívají technologii NASware 2.0, která má podle výrobce zlepšuje spolehlivost disku a chrání data v případě ztráty napájení či jiné poruchy. Dále využívají technologii 3D Active Balance Plus, která má zlepšovat celkový výkon disku a jeho spolehlivost.

Úložiště My Cloud EX4 poskytuje volbu mezi několika kapacitami. Dovoluje zákazníkům zvolit si úložiště i bez pevných disků s možností dodatečného určení vlastní kapacity a přidávání jednotlivých disků tak, jak poroste objem digitálních dat. Dále je možné zvolit modely s kapacitou 8 TB, 12 TB nebo 16 TB. Technologie Easy-Slide-Drive používaná u My Cloud EX4 dovoluje uživatelům během několika sekund instalovat či prohodit disky bez šroubováku nebo dalšího nářadí.

Navýšit kapacitu úložiště My Cloud EX4 lze i připojením dalších externích disků přes USB..

Ochrana dat

My Cloud EX4 disponuje několika možnostmi, jak ochránit data před ztrátou při využití nastavení diskových polí RAID 0, 1, 5, 10 či nastavením v modu spanning nebo JBOD.

Uživatelé mohou využívat My Cloud EX4 pro zálohování všech svých počítačů a zařízení s využitím softwaru WD SmartWare Pro na platformě PC. Uživatelé počítačů Mac mohou využít všechny možnosti zálohovacího software Apple Time Machine.

Úložiště My Cloud EX4 může také zálohovat samo sebe na další My Cloud EX4 umístěný na jiném místě nebo prostřednictvím cloudových služeb jako jsou Amazon S3 nebo ElephantDrive. Pro zajištění nepřetržitého provozu je My Cloud EX4 vybaveno zdvojeným napájením a ethernetovými porty.

Streamování dat

My Cloud EX4 může slouží i jako rozbočovač domácí digitální zábavy. Při dané konfiguraci může pojmout až 16 TB hudby a videa, které mohou být streamovány do jakýchkoli multimediálních zařízení certifikovaných DLNA/UPnP, jako jsou herní konzole, chytré televize, multimediální přehrávače, DLNA certifikované multimediální servery či iTunes.

Dále je možné integrovat serverové služby (FTP, zálohování, P2P) a poskytnout další správu dat. Prostřednictvím ovládacího panelu mohou uživatelé nastavovat svůj NAS, monitorovat stav systému, řídit přístupy a využívat prvky pro řízení spotřeby energie. Dále mohou využívat soubory aplikací třetích stran včetně aMule, Icecast, Joomla!, phpBB, phpMyAdmin a SqueezeCenter.

Přístup odkudkoliv

S mobilními aplikacemi WD My Cloud, které jsou dostupné pro zařízení se systémy iOS a Android, může uživatel prohlížet své fotografie, streamovat videa ukládat a třídit dokumenty na svém tabletu či chytrém telefonu odkudkoli.

Tyto mobilní aplikace také umožňují sdílení dokumentů, výměnu dat a spolupráci. Dále lze označit emailové složky a zprávy ale také ostatní dokumenty odkazem a tyto složky nechat otevřít nebo vytisknout třetí stranou.

V neposlední řadě mobilní aplikace pro My Cloud zahrnují důležité veřejné cloudové služby, takže zákazníci mohou přenášet data a složky mezi svými účty u veřejných cloudových služeb Dropbox, SkyDrive a Google Drive.

Kompatibilita

My Cloud EX4 je kompatibilní s Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP, OS X Mavericks, Mountain Lion, Lion, Snow Leopard, a také se zařízeními DLNA/UPnP.

Dostupnost, cena a záruka

Uložiště My CloudEX4 bude k dostání prostřednictvím vybraných prodejců a distributorů a také v internetovém obchodě www.shopwd.eu.

Doporučená koncová cena 379 eur u verze bez disků, 799 eur pro 8 TB, 949 eur pro 12 TB a 1999 eur pro 16 TB.

Mobilní aplikace My Cloud jsou k dostání prostřednictvím App Store a Google Play.

cyber23

Na My Cloud EX4 je poskytována dvouletá omezená záruka.

Zdroj: WD

Byl pro vás článek přínosný?

Čtěte dále

HPE: IT lídři se obávají o bezpečnost technologických inovací
HPE: IT lídři se obávají o bezpečnost technologických inovací
Skupina Adastra v roce 2022 utržila 5,6 miliardy korun, meziročně vyrostla takřka o třetinu
Skupina Adastra v roce 2022 utržila 5,6 miliardy korun, meziročně vyrostla takřka o třetinu
Ness slaví 30 let na českém trhu
Ness slaví 30 let na českém trhu
IDC: Nositelná elektronika se zmátořila, trh ve druhém kvartálu vyrostl o 8,5 %
IDC: Nositelná elektronika se zmátořila, trh ve druhém kvartálu vyrostl o 8,5 %
AT Computers vyhlášeno Lokálním výrobcem počítačů Microsoftu
AT Computers vyhlášeno Lokálním výrobcem počítačů Microsoftu
CRIF: ČR je v krádežích e-mailových účtů na nelichotivém 16. místě
CRIF: ČR je v krádežích e-mailových účtů na nelichotivém 16. místě