Hlavní navigace

WD v NAS sází na nové aplikace a prezentuje výhody ve srovnání s veřejným cloudem

2. 12. 2015
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: WD
Lokální zástupci WD vysvětlili, co společnost dělá proto, aby udržela svůj byznys v NAS v konkurenci s veřejným cloudem.

Nový operační systém My Cloud OS3, rozšíření domácích NAS o modely se zrcadlením nebo spolupráce s Milestone Systems pro dohledová řešení mají společnosti WD pomáhat zlepšovat pozici na trhu NAS.

Lukáš Paskovský, channel marketing manager, Eastern Europe, WD, na tiskové konferenci v Praze blíže představil nové produkty řady My Cloud (uvedeny v září), konkrétně dvoudiskový My Cloud Mirror G2 s kapacitou až 6 TB. Jak název napovídá, nové dvoudiskové modely nativně nabízejí RAID 1 – tedy zrcadlení obsahu na druhý disk.

Paskovský uvedl, že osobní cloud je pro WD alternativní cesta, která má snížit závislost na byznysu s PC.

Lukáš Paskovský, channel marketing manager, Eastern Europe, WDV porovnání předplacenými veřejnými cloudovými službami WD vyzdvihuje u „privátního“ My Cloudu cenovou výhodnost zejména při zálohování většího objemu dat, dále větší kontrolu nad úložištěm a vyšší rychlost datových přenosů, pokud jste připojení na stejné LAN síti.

„Cena za veřejný cloud je v případě uložených terabitů výrazně vyšší,“ uvedl Paskovský. Z pohledu dalšího využití není pro domácnost navíc příliš reálné streamovat z cloudu větší mediální soubory kvůli propustnostem linky.

Pro domácí uživatele by zpřístupnění NAS My Cloud přes internet mělo být podle Paskovského otázkou několika minut. WD slovy svého channel marketing managera na nastavení zapracovalo a snížilo počet kroků instalace, které musí uživatel udělat, téměř na polovinu.

V operačním systému My Cloud OS 3 byly vylepšeny zejména schopnosti zálohování a synchronizace napříč různými zařízeními.

Současně s novým OS společnost v září představila sadu SDK a rozhraní My Cloud API, které umožňuje vývojářům vytvářet nová rozšíření a funkce a možnosti pro NAS My Cloud. SDK je založeno na technologii otevřené platformy Docker.

Mezi partnery, kteří již vyvíjejí rozšíření a funkce založené na nové sadě SDK, patří společnosti Plex a Milestone. Zatímco Plex ocení spíše domácnosti pro správu a  streamování mediálního obsahu, aplikace Milestone pro IP dohledové systémy osloví spíše firemní zákazníky. V ceně NAS je licence pro dvě kamery, další je (celkem až 16) je potřeba přikoupit.

Jiří Olejník, obchodní ředitel WD pro region EMEADíky API se však může z NAS My Cloud do budoucna stát i hub pro chytrou domácnost. Již nyní do něj lze doinstalovat aplikaci Z-wave.

Jiří Olejník, obchodní ředitel WD pro region EMEA, poté připomenul, že řada interních pevných disků WD Green přechází do produktové řady Blue.

K oznámené akvizici Sandisku za 19 miliard dolarů nemohl zatím prozradit další podrobnosti. Uzavření transakce se očekává na polovinu příštího roku.

Důvodem akvizice má být podstatně větší růstový potenciál flash technologie v porovnání s trhem klasických rotačních disků.

Zdroj: ChannelWorld, WD

Čtěte dále

Obrazem: Asbis uspořádal arkádové BYOS
Obrazem: Asbis uspořádal arkádové BYOS
ComSource: Nejvíce útoků DDoS na české firmy mířilo z Ruska
ComSource: Nejvíce útoků DDoS na české firmy mířilo z Ruska
Sophos: Co přinesly kyberútoky ve válce na Ukrajině
Sophos: Co přinesly kyberútoky ve válce na Ukrajině
Gartner: Globální trh PC v posledním kvartálu klesl, za celý rok ale vyrostl o desetinu
Gartner: Globální trh PC v posledním kvartálu klesl, za celý rok ale vyrostl o desetinu
Novinky od MMD: Zaměřeno na vášnivé hráče
Své finance můžete řídit kompletně z mobilního telefonu. Jak na to?
Své finance můžete řídit kompletně z mobilního telefonu. Jak na to?