Hlavní navigace

Wi-Fi Mesh systémy Mercusys připojí on-line nejen domácnosti

19. 5. 2022
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: Mercusys
Společnost Mercusys se na českém trhu etablovala jako výrobce síťových zařízení se zajímavou cenou, což ocení především zákazníci. Mimo jiné má v nabídce i meshové systémy, které si nyní představíme.

Mesh systémy sestávají z plnohodnotných a vzájemně rovnocenných přístupových bodů, s nimiž je možné sestavit jednotnou síť s plynulými přechody v rámci připojovaného prostoru. Což znamená, že když přecházíte po domácnosti například s mobilem v ruce a jste například připojeni k videohovoru nebo stahujete velká data, ani si nevšimnete, že váš smartphone právě zaregistroval vyšší sílu signálu u jiného přístupového bodu a přepojil se k němu.

Mercusys je značka, která v této oblasti poskytuje slušný poměr ceny a výkonu. V jejím portfoliu je možné si vybrat z několika různých variant, přičemž samozřejmě záleží na tom, jaký prostor chcete mesh systémem pokrýt a také jakou rychlostí.

Řada Halo pro vaše stabilní připojení

Meshové systémy Mercusys lze sehnat pod značkou Halo, přičemž základem je sada Halo H30G (AC1300), sestávající ze dvou přístupových bodů (AP). Ty dokážou připojit zařízení v pokrývaném prostoru k dvoupásmové Wi-Fi síti o maximální rychlosti až 1 300 Mbit/s, přičemž je (stejně jako další modely mesh systémů Mercusys) kompatibilní s většinou poskytovatelů internetových služeb a modemů.

Tato sada dvou AP dokáže poskytnout nepřerušované Wi-Fi připojení až pro stovku koncových zařízení. Právě vyšší počet těchto zařízení je důležitý proto, že k internetu toho v poslední době připojujeme stále více. Kromě obligátních smartphonů, tabletů či notebooků také stolní počítače, televizory a herní konzole nebo také produkty chytré domácnosti, jako jsou chladničky, vysavače, kamery, zásuvky nebo osvětlení. A právě zařízení chytré domácnosti potřebují často nepřetržitý, stabilní a spolehlivý přístup on-line.

Kvalitní signál díky beamformingu

Výhodou meshových systémů značky Mercusys je také integrovaná technologie Beamforming čili modelování paprsku, která zvyšuje stabilitu připojení koncových zařízení se slabším signálem. Díky tomu v tu chvíli dané zařízení nejenže dosahuje vyšší rychlosti připojení, ale zároveň nemusí neustále „hledat“ signál a tím dochází k výrazné úspoře jeho baterie.

Připojíte se i po kabelu

Mercusys Halo H30G disponuje i dvěma plně gigabitovými porty na každé jednotce, což znamená, že k mesh systému můžete jednotlivá koncová zařízení připojovat i po kabelu. Plně gigabitové porty jsou navíc desetkrát rychlejší než 100Mbit ethernetové porty, a umožňují tak plné využití kapacit internetového připojení. Po drátu připojíte ta koncová zařízení, která nechcete nebo nemůžete připojovat bezdrátově, jako jsou například diskové úložiště, mediální server, případně stolní počítače, herní konzole nebo chytré televize.

K dispozici je i více režimů, které využijete v různých scénářích. Režim routeru klasicky vytváří bezdrátovou síť pro koncová zařízení s podporou technologie Wi-Fi, v režimu přístupového bodu pak rozšíříte stávající kabelovou síť na bezdrátovou.

Aplikace Mercusys pro snadné nastavení sítě

Jednotlivé AP i síť jako celek jednoduše nastavíte prostřednictvím mobilní aplikace Mercusys, kterou si můžete v češtině nebo slovenštině stáhnout na prakticky libovolné zařízení na platformách Android a iOS. V aplikaci můžete zkontrolovat stav připojených zařízení, nastavit síť pro hosty, získávat měsíční přehledy nebo získávat upozornění na nová připojená zařízení.

Halo H50G pro ještě vyšší výkon

Výše uvedené platí i pro model H50G (AC1900), který přichází jako 3pack, tedy balení tří přístupových bodů. Ten nabízí tři gigabitové porty, vyšší pokrytí (až 550 metrů čtverečních) a také vyšší rychlost, konkrétně 1,9 Gbit/s, taktéž ve dvou pásmech. Díky funkci Smart Connect dokáže sada Halo H50G inteligentně spojit frekvenční pásma 2,4 GHz a 5 GHz pod jeden SSID (název sítě) a následně z nich vybírat vždy to z dostupných pásem, které má právě nejsilnější signál.

Opět zde připojíte až stovku zařízení, opět zde máme Beamforming a opět ovládání přes mobilní aplikaci Mercusys. Na zákaznících pak je, aby zhodnotili, která rychlost a jak velká plocha připojení bude dostačovat jejich potřebám.

Proč prodávat Mercusys

Produkty této značky nejsou na trhu žádným nováčkem a jejich kvalitu si vyzkoušela v reálném provozu řada poskytovatelů internetového připojení. Jedná se o zařízení se zajímavou cenou pro zákazníky a velmi silnou podporou pro prodejce se zázemím silné firmy. O jejich kvalitě svědčí i prodloužená záruka na 3 roky.

Zdroj: Mercusys

Čtěte dále

Sophos: ChatGPT může být pomocníkem kyberbezpečnostních týmů
Sophos: ChatGPT může být pomocníkem kyberbezpečnostních týmů
Dell Technologies integruje regiony CEE a META, chce zvýšit provozní efektivitu
Dell Technologies integruje regiony CEE a META, chce zvýšit provozní efektivitu
IT vládne hybridní infrastruktura. Pro koho je vhodná?
IT vládne hybridní infrastruktura. Pro koho je vhodná?
AppDynamics nám pomáhá maximalizovat dostupnost klíčových aplikací
AppDynamics nám pomáhá maximalizovat dostupnost klíčových aplikací
Also v roce 2022 zvýšilo hrubý zisk na 716 milionů eur
Also v roce 2022 zvýšilo hrubý zisk na 716 milionů eur
Pozvánka: Kybernetické bezpečnostní hrozby v době globální krize
Pozvánka: Kybernetické bezpečnostní hrozby v době globální krize