Hlavní navigace

Windows Vista prodáte s poukázkou na Windows 7

16. 6. 2009
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

Podle zpráv z americké centrály Microsoftu 26. 6. začnou někteří výrobci a prodejci PC dodávat zákazníkům, kteří si koupí počítač s Vistou, i kupón opravňující k aktualizaci na novější Windows 7 ve chvíli, kdy dorazí na trh. Tuto možnost budou mít také prodejci v České republice.

Microsoft podpoří váš byznys baláčkem Windows Upgrade Option. Kolik na jeho prodeji vyděláte zatím není jasnéNabídka aktualizace může být podle podmínek jednotlivých výrobců a prodejců zpoplatněna. Windows 7 mají přijít na trh 22. 10. a již tři tchajwanští výrobci, kteří si nepřáli být jmenování, IDG potvrdili, že budou dodávat zmíněné kupóny ke všem stolním nebo přenosným počítačům s operačními systém Windows Vista Home Premium, Business či Ultimate. Důvodem k anonymitě výrobců je to, že ani samotný Microsoft zatím ještě nezveřejnil načasování a konkrétní podmínky svého programu označovaného zkratkou WUO (Windows Upgrade Option).

WUO také v Česku

„Ano, můžeme potvrdit, že program Windows Upgrade Option bude spuštěn a bude dostupný i v rámci České republiky. Přesné datum oznámíme během následujících dní, včetně přesných podmínek. Vzhledem ke skutečnosti, že účast v programu je pro výrobce počítačů nepovinná a vlastní podmínky programu si mohou určit, z tohoto důvodu nemůžeme přesně popsat nabídky a podmínky jednotlivých výrobců. Můžeme pouze potvrdit, že většina výrobců počítačů se tohoto programu zúčastní a zákazníci, kteří si zakoupí počítač s přeinstalovaným systémem Windows Vista Home Premium, Business nebo Ultimate, budou moci za určitých podmínek získat upgrade licenci na systém Windows 7 Home Premium, Professional nebo Ultimate," potvrdil pro ChannelWorld Lukáš Křovák, produktový manažer divize Windows Client v české pobočce Microsoftu.

Podle vedoucího představitele jedné ze společností, která chce kupóny pro upgrade na Windows 7 ke svým počítačům dodávat, má tento krok podpořit u zákazníků zájem koupit si nový počítač již před oficiálním uvedením produktu na trh 22. 10., protože řada z nich na tento termín vyčkává. Kupóny by pak měly být jeho společností dodávány až do 31. 1. roku 2010. To je jistě zpráva, kterou jako prodejci rovněž uvítáte, protože lze očekávat, že lokalizovaná verze systému bude k dispozici se zpožděním a Windows 7 by tak mohli negativně ovlivnit letní i předvánoční prodeje PC.

Podle dalších informací z české pobočky Microsoftu bude vlastní distribuce upgrade licencí dostupná pouze ve formě instalačních DVD, a nikoliv formou stažení z internetu.

Mezi firmami, které se do oficiálního programu Microsoftu chtějí zapojit, je například Acer, Asus, Gigabyte, MSI, HP či Shuttle. Otázkou ovšem zůstává, zda nabídka nezpůsobí pokles poptávky po Windows XP, které jsou dodávány do mnoha netbooků a kupón k nim pravděpodobně nebude k dispozici.

O podrobných podmínkách programu vás budeme informovat hned po jeho oficiálním uvedení Microsoftem.

 

Zdroj: IDG News Service, ChannelWorld

Čtěte dále

Jiří Bracek vede vývoj technologií v Esetu
Jiří Bracek vede vývoj technologií v Esetu
Síť, spol. s r.o. se nově jmenuje Thein Digital
Síť, spol. s r.o. se nově jmenuje Thein Digital
Zažijte revoluci v cloudovém byznysu, zapojte se do distribuce Microsoft ERP Packages
Zažijte revoluci v cloudovém byznysu, zapojte se do distribuce Microsoft ERP Packages
Jak si usnadnit nákup nábytku on-line
Jak si usnadnit nákup nábytku on-line
Webcast: Bezpečnostní katastrofy v roce 2021 …a jak jsme se (ne)poučili
Webcast: Bezpečnostní katastrofy v roce 2021 …a jak jsme se (ne)poučili
IDC: Dodávky skládacích telefonů v roce 2026 překonají 40 milionů
IDC: Dodávky skládacích telefonů v roce 2026 překonají 40 milionů