Hlavní navigace

Zákazníci vyzkoušeli foto-techniku na Canon Zoom 2011

1. 6. 2011
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

Canon po sedmé uspořádal sérii akcí Canon Zoom po českých zoologických zahradách. Návštěvníci tak měli možnost se na přednáškách a workshopech seznámit s technikou ještě před jejím zakoupením.

Pavel Šerý ze společnosti Canon radí návštěvníkům jak vybrat objektivPostupně ve Dvoře Králové, Brně, Zlíně a Praze mohli návštěvníci zoologických zahrad navštívit přednášky a workshopy, na kterých si mohli vyzkoušet foto-techniku a tiskárny Canon. Součástí dne byla také fotografická soutěž.

V Praze si zájemci mohli vyslechnout přednášku Václava Šilhy z jeho cest po Jižní Georgii. Po ní následovala prezentace Pavla Šerého, produktového specialisty divize foto-video ve společnosti Canon, ve které účastníkům poradil, jaký vybrat objektiv v různých cenových kategoriích.

Canon historicky na trh uvedl na trh 60 milionů objektivů. Pavel Šerý uvedl, že ceny objektivů klesají a jsou dostupnější. Z pohledu vás prodejců tak roste příležitost prodat amatérským fotografům i úplným začátečníkům další objektivy kromě základních setů.

Účastníci přednášky pak byli seznámeni se značením jednotlivých kategorií. Střední třída je označená stříbrným kroužkem (např. 17-55 mm), profesionální L-kové objektivy červeným proužkem a zelený pruh označuje skla s difrakčním členem, který zkracuje délku objektivu a snižuje jeho hmotnost.

Prodejní argumenty i příležitosti

Historicky nejprodávanějším objektivem Canonu je EF 50/1.8, který byl na trh poprvé uveden v roce 1990. Jedním z argumentů u zákazníků, kteří se poohlíží po objektivu ve střední třídě, je rozšířený ultrazvukový motorem pro zaostřování (USM).

Výstavka s tiskárnami CanonKlientům, kteří si pořídili levnější zrcadlovku, ale přitom jsou ochotní si připlatit a kompenzovat obrazovou kvalitu za L-kovým objektivem, můžete nabídnout například ultraširoký EF 17-40 L f/4 L s cenou do 20 tis. korun.

Pokud u vás zákazník vybírá svou první zrcadlovku, upozorněte jej také na možnosti stabilizace obrazu. Pavel Šerý nabídnul argument, že fyzicky je optická stabilizace vestavěná přímo v objektivech spolehlivější především při použití skel s delším ohniskem. Univerzální stabilizace v těle fotoaparátu nedokáže podávat tak dobré výsledky u všech objektivů od středu až po okraje fotografie.

Před sálem, kde probíhaly přednášky, si návštěvníci mohli prohlédnout portfolio foto-tiskáren i multifunkcí. K fotoaparátu tak můžete zákazníkovi nabídnout například MFP Pixma MG6150. Pro tisk A3 fotografií Canon dodává tiskárnu Pixma iX 6550 (cca 4 000 Kč bez DPH) a pro profi tisk pak Pixma Pro 9000 (12 000 Kč bez DPH).

Zpoždění kvůli zemětřesení

Pokud vaši zákazníci čekají na nákup objektivů, které budou teprve uvedeny, můžete podle posledních informací počítat s tím, že transfokátor EF 8-15L f4 bude k dispozici nejdříve v srpnu. Teleobjektivy EF 300mm a 400mm f/ 2.8 L IS II USM by kvůli zemětřesení v Japonsku měly být dostupné až na podzim.

V závěru přednášky se Pavel Šerý věnoval řadě L objektivů s rozsahem 70 – 200 mm, ve které si zákazníci mohou vybrat z řady modelů podle toho, zda preferují větší světelnost či optickou stabilizaci.

Nové objektivy s označením L od Canonu budou mít také speciální povrchovou úpravu, která láme světelná paprsky a zabraňuje tak odleskům z bočních zdrojů světla.

Fotografie z pražské zoo, kde si zájemci mohli vyzkoušet foto techniku Canon v reálných podmínkách ještě před zakoupením, naleznete níže.

Zdroj: ChannelWorld

Čtěte dále

Obrazem: Asbis uspořádal arkádové BYOS
Obrazem: Asbis uspořádal arkádové BYOS
IDC: Výdaje na cloudovou infrastrukturu rostou ve většině regionů
IDC: Výdaje na cloudovou infrastrukturu rostou ve většině regionů
Editorial: Vychází nový ChannelWorld aneb IT jako cesta k úsporám
Editorial: Vychází nový ChannelWorld aneb IT jako cesta k úsporám
Novinky od MMD: Zaměřeno na vášnivé hráče
Své finance můžete řídit kompletně z mobilního telefonu. Jak na to?
Své finance můžete řídit kompletně z mobilního telefonu. Jak na to?
Gartner: Globální trh PC v posledním kvartálu klesl, za celý rok ale vyrostl o desetinu
Gartner: Globální trh PC v posledním kvartálu klesl, za celý rok ale vyrostl o desetinu