Hlavní navigace

Zisk Dellu ve 2. čtvrtletí i přes pokles tržeb z desktopů a storage výrazně rostl

18. 8. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor:
Ve druhém fiskálním čtvrtletí 2012 Dell vykázal silný nárůst zisku, za kterým však nestály desktopy ani úložiště. Výrobce se také vyjádřil k plánům s výrobou tabletů, čeká na Windows 8?

¨Zisk Dellu ve 2. čtvrtletí i přes pokles tržeb z desktopů a storage výrazně rostlPodle účetních standardů GAAP Dell dosáhl ve čtvrtletí končícím 29. 6. 2011 čistého zisku ve výši 890 milionů dolarů. Meziročně zisk zaznamenal 63% nárůst a v přepočtu na akcii činil 0,48 dolaru. Non-Gaap zisk dosáhl 1 miliardy dolarů s 60% růstem, zisk na akcii pak činil 0,54 dolaru.

Celkové tržby Dellu rostly o 1 % na 15,7 miliardy dolarů, přičemž produktové příjmy bez započítání softwaru se meziročně nezměnily. Obrat z prodeje služeb vzrostl meziročně o 6 %.

Výsledky společnosti se lišily napříč podnikovým i consumer portfoliem. Tržby z prodeje desktopů se snížily o 3 % na 3,7 miliardy dolarů. Příjmy z prodeje úložišť se propadly o 20 % na 502 milionů dolarů a tržby z prodeje notebooků zaznamenaly 1% meziroční nárůst na 4,7 miliardy dolarů.

Příjem z řešení pro enterprise rostl meziročně o 1 % na 4,6 miliardy dolarů. Tržby z prodeje spotřebitelských produktů naopak o 1 % klesly.

Tržby v Severní a Jižní Americe klesly o 4 % a činí již méně než polovinu celkového obratu. Příjmy z regionů Asie-Pacifiku/Japonska rostly o 17 %, v regionu EMEA pak o 1 %.

Dell hledá vyšší marže

Dell v prohlášení uvedl, že se přesouvá do oblastí s vyšší marží, aby dosáhl lepších výsledků. Poptávka po serverech a službách byla ve druhém čtvrtletí podle společnosti solidní.

Výkonný ředitel společnosti, Michael Dell, uvedl v konferenčním hovoru, že se společnost nyní více zaměřuje na midmarket a rozhlíží se také po akvizicích firem, které by pomohly rozšířit portfolio hardwaru a softwaru pro velké podniky.

Ve třetím čtvrtletí můžeme také očekávat uvedení nové řady softwaru a hardwaru EqualLogic.

Čekají tablety Dell na Windows 8?

Dell očekává, že Windows 8 i Android budou v příštím roce spolehlivé volby pro uživatele tabletů, a naznačil, že nabídne produkty postavené na dvou operačních systémech.

Windows 8 začíná být pro tablety reálnou možností. První výsledky, které Dell u Windows 8 viděl, vypadají velmi slibně, uvedl Amit Midha, prezident společnosti Dell pro oblast Číny a jižní Asie.

Výrobce však již nepřiblížil, na jakých procesorech budou tablety postavené, a kdy je chystá uvést na trh. Windows 8 by měly být vydány spíše ke konci roku 2012. Dell zároveň předpokládá, že akvizice Motoroly Googlem urychlí vývoj Androidu, což Dellu pomůže.

Zdroj: IDG News Service

Čtěte dále

Sophos: Co přinesly kyberútoky ve válce na Ukrajině
Sophos: Co přinesly kyberútoky ve válce na Ukrajině
Check Point: České organizace ohrožuje zlodějský malware
Check Point: České organizace ohrožuje zlodějský malware
Allegro započalo konsolidaci Mall Group a WE|DO, zvýšilo tržby
Allegro započalo konsolidaci Mall Group a WE|DO, zvýšilo tržby
Gartner: Globální trh PC v posledním kvartálu klesl, za celý rok ale vyrostl o desetinu
Gartner: Globální trh PC v posledním kvartálu klesl, za celý rok ale vyrostl o desetinu
Své finance můžete řídit kompletně z mobilního telefonu. Jak na to?
Své finance můžete řídit kompletně z mobilního telefonu. Jak na to?
Novinky od MMD: Zaměřeno na vášnivé hráče