Hlavní navigace

Klimatizace skoncuje s horkem i alergeny. Jak a podle čeho vybírat?

5. 8. 2020 16:26

Sdílet

Možná i vy už máte během letních měsíců doslova po krk horka v místnosti.

Zatímco v jiných státech je klimatizace zcela běžnou součástí bytů i kanceláří, u nás se její užitečnosti lidé postupně učí. Jak si vybrat tu správnou a co vám dobrá klimatizace zařídí?

Kde budete klimatizaci používat?

Nejprve si odpovězte na otázku – jaký prostor si přejete klimatizací ošetřit? Pokud máte v plánu ji přemísťovat po různých místnostech nebo bytech, tak bude zapotřebí mobilní klimatizace. Máte v plánu trvale ošetřovat vzduch v několika místnostech? V tom případě bude nejlepší zvolit profesionální řešení a pořídit si nástěnnou klimatizaci. Některé druhy dokážou fungovat po celý rok – v zimě ohřejí, v létě chladí. Jak je to se spotřebou?

Nejvíce ušetříte s klimatizací A+++

Energetická úspornost klimatizací se řídí, podobně jako ostatní spotřebiče, třídami. Nejméně úsporné klimatizace bývají označeny písmenem G, ty nejlepší naopak v současné době spadají do třídy A+++.

Přídavné funkce, co stojí za to mít!

Je jedno, zda budete pořizovat nástěnnou nebo mobilní klimatizaci, pokaždé si pohlídejte důležité přídavné funkce, které vám usnadní práci se spotřebičem. Některé klimatizace nabízejí možnost zvlhčení vzduchu v prostoru, který je příliš suchý. Naopak existují i funkce odvlhčování vzduchu v příliš vlhkých prostorách. Odvlhčení výrazně pomáhá v boji proti plísním. Další užitečné funkce jsou například dálkové ovládání, časovač, nebo termostat.

Rozlučte se s alergeny

Zejména alergici klimatizace skutečně ocení. Pomocí omyvatelného HEPA filtru           vzduch nejen krásně ochladíte, ale také jej při provozu klimatizace zbavíte alergenů, bakterií, prachu a dalších patogenních částic.

Jaká klimatizace se hodí do vašeho prostoru? Oceníte spíše přenosnou variantu, nebo se poohlédnete po profesionálním řešení a budete mít nástěnnou klimatizaci?

 

5. 8. 2020 16:26
Redakce nenese zodpovědnost za správnost a platnost uvedeného textu. Obsah vkládají distributoři a výrobci.