Hlavní navigace

Nový security router určený pro SCADA aplikace

14. 8. 2015 17:50

Sdílet

Firma RAD oznámila že rozšiřuje portfolio svého úspěšného řešení s názvem SAN (Service Assured Networking) o další produkt vhodný do oblasti SCADA systémů. Jedná se o security router s názvem SecFlow-1, poskytující nejvyšší úroveň kybernetické bezpečnosti pro zabezpečenou komunikaci aplikací v kritické infrastruktuře.

Router SecFlow-1 je certifikován dle standardu IEC 61850-3, kombinuje funkcionality ethernetu se security vlastnostmi potřebnými pro použití SCADA aplikacemi. Zařízení díky deep packet inspection, šifrování a firewallu zabezpečuje jak monitorování tak bezpečnou komunikaci daných aplikací.

Díky své malé velikosti je SecFlow-1 vhodný k nasazení do míst s omezeným prostorem a na izolované lokality kde je k dispozici jen nízké napětí (DC 12/24/48V). SecFlow-1 je rovněž vhodný pro měření (smart metering) a backhauling.

Pro maximální flexibilitu SecFlow-1 podporuje přenos dat nejen po optickém kabelu ale i bezdrátově (3G/HSPA+/LTE). Díky použitým industriálním součástkám, router zvládne práci při teplotách od mínus 40°C do plus 75°C při maximální vlhkosti 95%.

SecFlow-1, stejně jako ostatní nabízené RAD produkty z oblasti SAN, je v souladu s NERC-CIP standardy.

14. 8. 2015 17:50
Redakce nenese zodpovědnost za správnost a platnost uvedeného textu. Obsah vkládají distributoři a výrobci.