Hlavní navigace

Proč mít firewall nové generace od SonicWall?

12. 6. 2020 11:46

Sdílet

Firewally jsou hlavním nástrojem zabezpečení sítě a jsou obzvlášť úspěšné při eliminaci pokročilých hrozeb, jako je malware, ransomware a šifrované hrozby. Musí být však pravidelně aktualizovány, aby byly v předstihu před počítačovými útočníky.

Zastavte pokročilé hrozby

Pokročilé trvalé hrozby se vyvíjejí s velkou rychlostí a přesností a jsou zacíleny na všechny firmy a organizace. Víceúčelový cloudový sandbox, jako je služba SonicWall Capture Advanced Threat Protection (ATP) , poskytuje zabezpečení v reálném čase proti pokročilým kybernetickým útokům, včetně ransomwaru, malwaru a útoků postranních kanálů. Capture ATP detekuje a zastavuje více než 1 000 nových útoků každý den.

Kontrolujte provoz bez zpomalení výkonu

Nikdy byste se neměli dostat do pozice, abyste museli volit mezi bezpečností a výkonem. Firewally s rychlou hloubkovou kontrolou paketů (DPI) lépe zabezpečují sítě, aniž by výrazně ovlivnily výkon. Během prvních tří čtvrtletí roku 2019 společnost SonicWall zaregistrovala 3,1 milionu šifrovaných útoků, což je 58% meziroční nárůst od roku 2018. Rychlejší výkon DPI poskytuje podnikům větší kapacitu pro využití vyšších rychlostí internetu a podporu více souběžných uživatelů bez omezení bezpečnosti.

Zkontrolujte provoz TLS / SSL bez zvýšení nákladů

Většina webového provozu je dnes šifrována. Bez řádných bezpečnostních kontrol standardního šifrování TLS / SSL poskytujete kybernetickým zločincům snadný přístup k vaší síti. Proto je nutná detailní kontrola paketů šifrovaného přenosu (DPI pro TLS / SSL). Někteří výrobci firewallů bohužel zpoplatňují funkce kontroly, nebo tuto schopnost vůbec nenabízejí. Kontrola provozu TLS / SSL také vyžaduje výpočetní výkon a organizace potřebují bránu firewall, která dokáže zpracovat šifrovaný provoz bez snížení výkonu.

Rozšiřte zabezpečení vzdálené pobočky / webu

Pro organizace se vzdálenými pobočkami, jako jsou např. maloobchodní řetězce, je nutnost vytvořit větší počet tunelů VPN mezi servery, aby se spojily distribuované sítě a bezpečně sdílely nezbytná data. Zdaleka ne všechny firewally mají ale tyto schopnosti.

Podporujte více vysokorychlostních připojení Wi-Fi

Rychlé a bezpečné Wi-Fi je v dnešním světě hyper-připojení nezbytností. Bezdrátový standard 802.11ac poskytuje výkon, rozsah a spolehlivost vysokorychlostní bezdrátové technologie pro bezpečné a rychlé připojení. Ve správně zabezpečeném prostředí musí být bezdrátové přístupové body spárovány s firewallem, který podporuje bezdrátové standardy 802.11ac. Možnost připojit větší počet bezdrátových přístupových bodů k jedinému firewallu umožňuje organizacím rozšířit jejich bezdrátovou síť bez zakoupení dalšího hardwaru.

Snižte náklady na podporu

Technologie jednotného přihlášení (SSO) pomáhá zabezpečit vaše prostředí i zaměstnance, aby byli produktivnější. Pomáhá snižovat náklady na podporu IT tím, že umožňuje uživatelům bezpečně získat přístup k připojeným systémům pomocí jediného ID a hesla. Jednoduše řečeno, čím více uživatelů bude mít přístup k systému s jediným ID, tím méně volání na podporu. Tento samoobslužný přístup znamená skutečné úspory pro vaše podnikání nebo firmu. 

Zvyšte kapacitu sítě

Díky zvýšeným požadavkům na šířku pásma aplikacemi, streamováním videa a sociálních médií poskytuje rychlejší výkon DPI a DPI-SSL zabezpečení sítě bez snížení výkonu. Vyšší výkon DPI také poskytuje organizacím větší kapacitu využitím rychlosti internetu a podpory více současných uživatelů. Dostatečný počet souběžných připojení poskytuje větší škálovatelnost tím, že umožňuje aktivaci a ochranu více simultánních relací uživatelů firewallem.

Zvyšte paměť pro další uživatele, protokoly a pravidla

Počet uživatelů, kteří vyžadují zabezpečení ve vaší síti, se každým dnem zvyšuje. Bohužel paměť starších firewallů může podporovat pouze určitou stopu uživatelů v síti.

Pokročilé firewally nabízejí více onboard paměti, což umožňuje ukládat více pravidel a zásad, více uživatelů i protokolů do firewallu a usnadnění přístupu i reportingu. 

Pusťte k vodě přepínače s více porty

Větší počet portů umožňuje organizacím připojit více zařízení přímo k SonicWall firewallu, aniž byste museli kupovat nový přepínač. Navíc organizace, které vyžadují zvýšenou propustnost pro podporu aplikací náročných na šířku pásma a přenos dat, potřebují multi-gigabitové porty. 

Zlepšete kontinuitu podnikání

Mnoho podniků a větších organizací implementuje do svých procesů plány kontinuity a obnovy po katastrofách. Součástí tohoto plánování je zajištění co nejvíce možných scénářů pro nepředvídatelné události. Novější modely od SonicWallu nabízejí druhý zdroj napájení, aby byla zajištěna kontinuita provozu v případě selhání jednoho zdroje.

Zdroj: SonicWall

12. 6. 2020 11:46
Redakce nenese zodpovědnost za správnost a platnost uvedeného textu. Obsah vkládají distributoři a výrobci.