Hlavní navigace

Windows 10 je velmi povedeným nástupcem Windows 8

15. 2. 2021 17:04

Sdílet

Ještě do nedávna platilo, že Windows 10 není příliš propracovaným nástupcem Windows 8 a Windows 7. Tohle však už dávno neplatí. Jeho tvůrci vychytali všechny nedokonalosti, a tak se z Windows 10 stal velmi spolehlivý operační systém, který se těší velké oblibě napříč celou společností. Ocení ho nejen běžní uživatelé, ale též velké společnosti.

Běžnému uživateli postačí Windows 10 Home

Windows 10 Home je ideální volbou pro běžného uživatele. Jeho ovládání je velmi intuitivní, a tak plně nahradí starý operační systém Windows 8 nebo Windows 7. Oplývá základními funkcemi, které jsou oproti ostatním operačním systémům velmi vylepšené, a je celý v češtině. Instalovat ho můžete buď pomocí USB flash disku či DVD, nebo nově využijte elektronickou licenci. Tu si zakoupíte z pohodlí domova. Windows 10 Home má licenci pro jeden počítač, a naneštěstí je nepřenositelná.

Windows 10 Pro je vhodný pro firmy

Pokud potřebujete něco výkonnějšího, ať už k vám domů, nebo do kanceláře, měli byste upřednostnit koupi operačního systému Windows 10 Pro. Je vhodný i pro středně velké firmy, ale své uplatnění nalezne i ve školách nebo ve státní správě. Na trhu jsou k dostání nepřenositelné, ale i přenositelné verze. Windows 10 Pro je v češtině, ale pokud máte zahraniční zaměstnance, dá se pořídit i ve slovenském a anglickém jazyce.

Windows 10 Enterprise

Tento operační systém je naprostou špičkou – a využijí ho nejenom nadnárodní společnosti, ale též klasické firmy nebo velmi náročný uživatel. Windows 10 Enterprise je kancelářský software a má neomezenou licenci, ale existuje také ve verzi s měsíčním předplatným. Je určena pro 1 zařízení, a i zde je jeho instalace velmi jednoduchá, protože je ke stažení v elektronické podobě a disponuje češtinou.

Pokud používáte starší operační systém, bude přechod na tento nový pro vás ohromující, protože vylepšení jsou opravdu znatelná.

15. 2. 2021 17:04
Redakce nenese zodpovědnost za správnost a platnost uvedeného textu. Obsah vkládají distributoři a výrobci.