Hlavní navigace

Dell: malé a stylové notebooky řady Inspiron Mini

5. 3. 2009
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor:
Dell na český trh uvedl dva netbooky InspironTM Mini 9 a Inspiron Mini 12. Tyto malé a snadno přenosné přístroje jsou určené všem, kteří potřebují mít za všech okolností snadný přístup na internet.

Autorizovaní distributoři ČR: SWS, 100Mega Distribution

Inspirony Mini 9 a 12 jsou charakteristické svým úhledným a štíhlým designem a širokou nabídkou dostupných barev a designů. K dispozici je celkem šest barevných možností: obsidiánově černá, sněhobílá, třešňově rudá, růžová, nefritová a modrá. Dále pak pět designů od uznávaného tvůrce uměleckých graffiti Tristana Eatona. U designu nazvaného „Muse" se inspiroval vídeňským secesním malířem Gustavem Klimtem, který objevoval krásu v ornamentu a ženské postavě. „Stickers 1" a „Stickers 2" odkazují na svět potisků a plakátů, které zdobí spodní stranu skateboardů, stěny klubů, jako je legendární CBGBs v New Yorku, nebo pouliční lampy. Jak „Muse", tak „Stickers 1" jsou k dispozici ve dvou barevných provedeních.

Zákazníci mohou také vybírat ze dvou variant operačního systému, Microsoft Windows XP Home nebo Ubuntu 8.04. s originálním rozhraním přímo od Dellu. Na ploše tak jsou intuitivní ikony odkazující na skupiny jednotlivých aplikací, jako jsou hry, web, multimédia a rychlý přístup k oblíbeným stránkám. Vše lze samozřejmě personifikovat podle vlastních potřeb a preferencí.

U Inspironu Mini 9 uživatelé internetu na cestách ocení zejména jeho nízkou hmotnost 1,035kg, odolný design s polití vzdornou klávesnicí a spolehlivým SSD diskem. LED podsvícená obrazovka s úhlopříčkou 8,9 palce (1024x600) zobrazí bez problémů většinu standardizovaných webových stránek. Díky volitelné integrované webkameře je možné bez problémů využívat funkce jako videochat. Standardní vestavěná Wi-fi karta poskytuje rychlý a snadný bezdrátový přístup k internetu doma, v kavárně nebo například na konferenci.

soutez_casestudy

Stejně elegantní a lehký je i Inspiron Mini 12, s dvanácti palcovým WXGA širokoúhlým displejem a vysokým jasem. Jeho hmotnost začíná na 1,23kg a s tloušťkou pouhých 23,4 mm je opravdu skladný. Má integrovanou webkameru, Wi-fi a Bluetooth. Disponuje 1GB paměti a až 80GB pevným diskem, který bohatě pokryje potřeby běžných aplikací.

Doporučená koncová cena modelu Inspiron Mini 9 je stanovena od 9 340 Kč a pro model Inspiron Mini 12  pak 13 070 Kč, obojí bez DPH.

Čtěte dále

Monitory AOC do kanceláře i na doma
Monitory AOC do kanceláře i na doma
Alena Vongrejová je ERP ředitelkou Algotechu
Alena Vongrejová je ERP ředitelkou Algotechu
René Pospíšil (IS4 security): Stavíme na důvěře a hodnotách
René Pospíšil (IS4 security): Stavíme na důvěře a hodnotách
Vychází ročenka TOP 100 ICT společností v České republice
Vychází ročenka TOP 100 ICT společností v České republice
IDC: Evropské podniky zvýší investice kvůli hrozbám souvisejícím s LOH
IDC: Evropské podniky zvýší investice kvůli hrozbám souvisejícím s LOH
Editorial: Vychází nový ChannelWorld
Editorial: Vychází nový ChannelWorld