Hlavní navigace

3Com: bezpečnostní produkty H3C SecPath řady F a H3C SecBlade

3. 10. 2009
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

 Autor:
Nové firewally nabízejí špičkový poměr ceny a výkonu, jakož i výjimečnou přizpůsobivost díky architektuře připravené na budoucí aplikace, jež pomáhá snižovat celkové náklady spojené s provozem.

Autorizovaní distributoři pro ČR: Atlantis datacom (VAD), eD system Czech, RRC, Tech Data Distribution
Autorizovaní distributoři pro SR: eD system Slovakia, Tech Data Distribution SK

Nové firewally, které jsou určeny pro hraniční oblasti sítě, páteřní trasy, datová centra i vysokorychlostní počítačová prostředí, jsou nabízeny jednak jako samostatná zařízení, jednak v provedení „blade“, to znamená modulů pro 3Com nebo H3C šasi systémy. V současnosti probíhá jejich certifikace v laboratořích ICSA. VPN firewally H3C SecPath řady F a H3C SecBlade sledují strategickou linii vyhlášenou společností 3Com, jejímž cílem je zajistit bezpečnou síťovou infrastrukturu (Secure Network Fabric) prostřednictvím jednotných výkonných bezpečnostních mechanismů zabudovaných přímo do sítě, a to včetně špičkového systému TippingPoint pro zamezení neoprávněnému přístupu (IPS – Intrusion Prevention System).

Fakta a přednosti:

Nové VPN firewally 3Com H3C SecPath řady F a SecBlade jsou virtualizované firewally, které využívají výhod nejnovějších vícejádrových procesorů spolu s veškerými možnostmi operačního systému H3C Comware®, který podporuje organické spojení bezpečnostních zařízení a správy v síťových architekturách. Výsledkem je pak vysoce výkonné a dostupné řešení, jehož správu lze realizovat prostřednictvím softwarového nástroje pro správu sítí Intelligent Management Center (IMC); náklady spojené se správou a instalací jsou tak redukovány na nezbytné minimum. Zde je přehled nejdůležitějších parametrů nových firewallů:

DT24

  • Řada samostatných zařízení H3C SecPath představuje rozšiřitelné řešení firewallů od páteřní sítě až k hraničním oblastem pro rychlosti v rozmezí 200 Mbit/s až 40 Gbit/s. Modulární bezpečnostní šasi SecPath F5000-A5, které patří do kategorie high-end produktů, nabízí ochranu na plné rychlosti pro několik 10gigabitových ethernetových spojů. Firewall F5000-A5 také šetří náklady – při stejné výkonnosti potřebuje pouze poloviční prostor a pětinový příkon ve srovnání se svým nejzdatnějším konkurentem.
  • Moduly H3C SecBlade jsou určeny pro šasi H3C Switch 9500E a H3C Switch 7500E, a dále pro řadu H3C Switch 5820 s podporou adaptivního stohování. Každý modul je schopen zpracovat datový tok o rychlosti 6,5 až 8 Gbit/s. Moduly H3C SecBlade představují všestranné bezpečnostní řešení pro zákazníky, jejichž prioritami jsou maximální dostupnost a stabilita sítě, a současně minimální celkové náklady (TCO).

Nové VPN firewally 3Com H3C SecPath řady F a SecBlade podporují aplikace v reálném čase, které jsou v dnešní době žádoucí pro úspěch v podnikání – například IP telefonii (VoIP), přenos videa a aplikace pro spolupráci na dálku. Umožňují například:

·      Provádět rozšířené filtrování paketů podle stavu spojení (SPI). Samotná síť i její správci tak mohou řídit datový provoz až na úroveň jednotlivých IP adres, mít podrobný přehled o všech bezpečnostních službách a vhodným způsobem uplatňovat potřebná bezpečnostní pravidla.
·      Vytvářet více zón a oddělených instancí firewallu v rámci jednoho zařízení („virtuální firewally”). Oproti běžným firewallům lze tímto způsobem nastavovat podrobnější bezpečnostní pravidla a provoz může být oddělen v zónách pro kabelové a bezdrátové sítě, v LAN pro zaměstnance a hosty nebo podle jiných hledisek. Zavádění bezpečnostních mechanismů je tak jednodušší.
·      Vyhledávat útoky v rámci šifrovaných IPsec VPN tunelů. Tak lze zabránit šíření pokusů o zneužití (exploit) mezi jednotlivými síťovými uzly a omezit rizika vznikající typicky v situacích, kdy uživatelé přenosných počítačů ukončí připojení k VPN mimo kancelář.
·      Přiřazovat datovým tokům prioritu podle daných pravidel. Takto lze zajistit kvalitu služby (QoS) pro klíčové aplikace a přiměřenou výkonnost pro všechny aplikace.
·      Blokovat určité typy provozu, jako například ActiveX nebo některé typy příloh k e-mailovým zprávám; výrazné bezpečnostní hrozby tak vůbec nejsou vpuštěny přes hranice sítě.

Dostupnost:

Všechny typy zařízení H3C SecPath řady F jsou již běžně dostupné. Moduly VPN firewallů H3C SecBlade jsou momentálně k dispozici v provedení pro šasi 7500E; pokud jde o provedení pro šasi 5820 a 9500E, jejich uvedení na trh je plánováno na poslední čtvrtletí roku 2009.

Čtěte dále

EY: Drtivá většina českých firem není připravená na compliance s NIS2
EY: Drtivá většina českých firem není připravená na compliance s NIS2
Microsoft investuje do francouzského Mistral AI, dohodu prošetří EU
Microsoft investuje do francouzského Mistral AI, dohodu prošetří EU
Klíčem úspěchu je správné propojení, říká dánská skupina EET Group. V Česku a na Slovensku nabízí přes 20 tisíc druhů kabelů nejvyšší kvality
Klíčem úspěchu je správné propojení, říká dánská skupina EET Group. V Česku a na Slovensku nabízí přes 20 tisíc druhů kabelů nejvyšší kvality
Zajímají vás novinky v oblasti digitalizace, kyberbezpečnosti, správy dat a IT systémů ve zdravotnictví?
Zajímají vás novinky v oblasti digitalizace, kyberbezpečnosti, správy dat a IT systémů ve zdravotnictví?
Milan Obertík vede nově vzniklou divizi Konica Minolta pro průmyslová videořešení
Milan Obertík vede nově vzniklou divizi Konica Minolta pro průmyslová videořešení
VMware ruší nabídku veškerých produktů pro virtualizaci, přechází na model předplatného
VMware ruší nabídku veškerých produktů pro virtualizaci, přechází na model předplatného