Hlavní navigace

Astaro: Security Gateway 7.5

10. 11. 2009
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor:
Astaro Security Gateway verze 7.5 přináší vyšší výkon IPS systému, podporu multicast směrování a sledování využití šířky pásma v reálném čase.

Autorizovaní distributoři pro ČR: Annex NET

Astaro Security Gateway verze 7.5 obsahuje více než 50 nových funkcí a vylepšení. Jednou z nových vlastností je nová verze IPS subsystému, která zvyšuje výkon a propustnost IPS až o 400% díky efektivnímu využití multi-jádrových procesorů. Vylepšený IPS systém nyní obsahuje schopnost detekce útoků zveřejňovaných v rámci programu MAPP (Microsoft Active Protection Program). To zajišťuje rychlejší a účinnější ochranu proti novým a ještě nezveřejněným zranitelnostem produktům společnosti Microsoft.

Nejnovější verze Astaro Security Gateway přidává možnost sledování využití šířky aktuálně využívaného pásma v reálném čase, a tak vidět, kdo v daném okamžiku využívá linku do Internetu. Společnost Astaro také vylepšila funkce systému Webové bezpečnosti přidáním „captive“ portálu umožňující automatické přesměrování a ověření uživatelů a hostů. Tuto funkci ocení například hotely, stadiony a konferenční centra a umožní jejich zákazníkům a návštěvníkům možnost zabezpečeného přístupu k Internetu bez nutnosti měnit nastavení v klientských počítačích.

Astaro Security Gateway verze 7.5 nyní podporuje multicast směrování založené na PIM-SM. To umožňuje nasadit produkty Astaro v prostředí  datové výměny v reálném čase jako je audio/video streaming, IPTV a další.

Na základě reakcí uživatelů přidala společnost Astaro do této verze ASG více než 70% nejčastěji požadovaných změn a vylepšení, která zahrnují funkce jako import/export seznamů, klonování objektů, plánovatelné update, vymazání obsahu vyrovnávací paměti DNS, upravitelné klávesové zkratky, potvrzovací dialogy před výmazem atd. Tyto nové vlastnosti přispějí k úspoře času administrátorů v prostředí WebAdmin.

Společnost Astaro pro vývoj této verze využila vstupů od svých zákazníku a partnerů a mnohé z nově přidaných funkcí se umístily vysoko  na seznamu požadovaných změn na Feature Request portálu. Dalším vstupem reakcí uživatelů byla komunita beta testerů, diskuze o nadcházející beta verzi na www.astaro.org obsahovala více než 7000 příspěvků soustředěných do 1100 diskusních vláken.

Robert H. Alfson ze společnosti MediaSoft Inc., který se účastnil programu testování beta verze prohlásil: „Astaro ASG získalo mnoho ocenění za svou robustnost a jednoduchost použití a sám jsem bych překvapen flexibilitou a propracováním této nové verze. Jedním z příkladů je například přidání nového tlačítka umožňujícího otestovat nastavení časového serveru, což byla vlastnost požadovaná na novém Feature Request portálu“.

Gert Hansen, softwarový šéf-architekt společnosti Astaro o nové verzi ASG 7.5 řekl „Nejnovější vydání Astaro Security Gateway bylo navrženo tak, aby přineslo zvýšení výkonu a zjednodušení běžných úkonů při používání produktu. Další věcí, která dělá současnou verzi tak cennou je kromě již zmiňovaných vylepšení , je spolupráce s partnery a koncovými uživateli a zohlednění jejich požadavků při tvorbě roadmapy. S jejich přispěním jsme byli schopni rychle zlepšit použitelnost produktu přidáním mnoha maličkostí, které administrátorům usnadňují práci.“

CS24

Zákazníci s platným Maintenance kontraktem obdrží upgrade na verzi 7.5 zdarma. Upgrade je možné provést automaticky přímo z prostředí Astaro Security Gateway.

Koncová cena za UTM Firewall vč. IPS modulu a VPN gateway pro 10 uživatelů začíná na 10 500 Kč bez DPH.

Čtěte dále

Obrazem: Gamingový hardware v hlavní roli na Asbis Techplay 2024
Obrazem: Gamingový hardware v hlavní roli na Asbis Techplay 2024
IDC: Globální výdaje na DX se do roku 2027 vyšplhají na 4 biliony dolarů
IDC: Globální výdaje na DX se do roku 2027 vyšplhají na 4 biliony dolarů
Jan Duda (PCV Computers): Pusťte ajťáky na drink
Jan Duda (PCV Computers): Pusťte ajťáky na drink
Jak zpracovat dokumentový salát
Jak zpracovat dokumentový salát
Monitory AOC do kanceláře i na doma
Monitory AOC do kanceláře i na doma
N-able: Pro 45 % MSP je nejdůležitější udržet krok s novými technologiemi
N-able: Pro 45 % MSP je nejdůležitější udržet krok s novými technologiemi