Hlavní navigace

Canon: tři nové tiskárny Pixma vše-v-jednom

6. 9. 2009
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

 Autor:
Canon uvádí tři nové tiskárny PIXMA vše-v-jednom, určené pro uživatele vstupní úrovně a studenty. Tyto tiskárny nabízejí tisk a kopírování s vysokou kvalitou obrazu za dostupnou cenu a snadné používání ihned po vybalení.

Autorizovaní distributoři ČR: ABC Data, AT Computers, eD system Czech, Penta, SWS, Tech Data Distribution, BossCan
Autorizovaní distributoři SR:
eD system Slovakia, BossCan

Všechny tři modely používají technologii FINE (Full-photolithography Inkjet Nozzle Engineering), umožňující dosažení výtisků v kvalitě fotolaboratoře bez viditelného efektu zrnitosti. A to s použitím kazet poskytujících rozlišení 4800 dpi a kapiček inkoustu o velikosti 2 pl. Všechny kazety obsahují pigmentový černý inkoust a modrý, purpurový a žlutý inkoust na bázi barviva. Jejich součástmi jsou integrované tiskové hlavy, které usnadňují jejich instalaci a používání.

PIXMA MP250, PIXMA MP270 a PIXMA MP490 jsou vybaveny technologií Quick Start; uživatelé tak mohou díky minimální době inicializace začít rychle tisknout. Všechna zařízení vše-v-jednom také disponují režimem automatického skenování, který automaticky rozpozná velikost a typ originálu umístěného na kopírovací plochu, a samootvírací výstupní přihrádkou na papír pro intuitivní bezproblémový tisk.

Další nové funkce pro ještě snadnější používání těchto zařízení zahrnují technologii Auto Photo Fix II pro automatickou korekci podexponovaných snímků, která obraz rozdělí do několika zón, pomocí inteligentních algoritmů vypočte míru podexponování každé zóny a provede automatickou úpravu kontrastu, jasu a barvy pro dosažení nádherně vyváženého výsledku.

Pixma MP250

První ze třech zařízení vstupní úrovně PIXMA vše-v-jednom, pro rok 2009, PIXMA MP250 disponuje rozlišením tisku 4800 dpi s využitím 2pikolitrové tiskové technologie FINE. Je schopná zhotovit výtisk o velikosti 10 x 15 cm za přibližně 56 sekund a dosahuje rychlosti 7 obr./min (obrazů za minutu) při černobílém a 4,8 obr./min při barevném tisku (na základě testů pro měření rychlosti provedených podle norem ISO/IEC 24734 a 24735).

Integrovaný CIS skener s optickým rozlišením 600 dpi využívá duální metodu rozpoznávání barevného prostoru (Dual Colour Gamut Processing Technology), která zaručuje věrnou reprodukci barev skenovaných originálů a reprodukci textu v laserové kvalitě, a to i u kopií druhé generace.

Mezi další klíčové prvky se řadí i LCD displej se sedmi segmenty a vysokorychlostní port USB pro připojení k počítači. Model PIXMA MP250 je dodáván v matném bílém provedení s černými prvky.

Pixma MP270

Tento stroj je zdokonalením modelu PIXMA MP250. Obsahuje port PictBridge pro přímé připojení kompatibilních digitálních fotoaparátů a digitálních videokamer. Jeho součástí je skener s rozlišením 1200 dpi; nabízí také vyšší rychlost tisku na formát 10 x 15 cm - přibližně 45 sekund, zhruba 8,4 obr./min černobíle a 4,8 str./min barevně (na základě testů pro měření rychlosti provedených podle norem ISO/IEC 24734 a 24735). Tvar tiskárny PIXMA MP270 je zaoblenější. Její povrch je z části lesklý a z části matně bílý.

Pixma MP490

Zařízení vše-v-jednom PIXMA MP490 staví na funkcích obou předcházejících modelů a navíc k nim obsahuje barevný TFT LCD displej s úhlopříčkou 4,5 cm (1,8"). Nastavení a používání tiskárny je tak ještě snadnější.
PIXMA MP490 přináší zrychlení doby výstupu na přibližně 43 sekund pro výtisk formátu 10 x 15 cm. Rychlost tisku dosahuje přibližně 8,4 obr./min pro černobílý a 4,8 obr./min pro barevný tisk (na základě testů pro měření rychlosti provedených podle norem ISO/IEC 24734 a 24735).

DT24

Součástí zařízení PIXMA MP490 je i slot na paměťovou kartu umožňující přímý tisk snímků uložených na paměťové flash kartě, ve čtyřech jednoduchých krocích - stačí pouze: 1) vložit paměťovou kartu; 2) vybrat snímky; 3) zkontrolovat nastavení; 4) stisknout Start. Snímky z CIS skeneru s rozlišením 1200 dpi lze také uložit na paměťovou flash kartu. PIXMA MP490 zachovává moderní oblý design modelu PIXMA MP270 v celolesklém bílém provedení.

Doporučené koncové ceny: Pixma MP250 za 1 450 Kč, Pixma MP270 za 1 650 Kč a Pixma MP490 za 2 250 Kč.

Čtěte dále

T-Mobile v roce 2023 utržil přes 30 miliard korun, mírně vzrostl počet zákazníků
T-Mobile v roce 2023 utržil přes 30 miliard korun, mírně vzrostl počet zákazníků
GFI Software: AI považuje za klíčový prvek IT bezpečnosti jen šestina českých firem
GFI Software: AI považuje za klíčový prvek IT bezpečnosti jen šestina českých firem
Klíčem úspěchu je správné propojení, říká dánská skupina EET Group. V Česku a na Slovensku nabízí přes 20 tisíc druhů kabelů nejvyšší kvality
Klíčem úspěchu je správné propojení, říká dánská skupina EET Group. V Česku a na Slovensku nabízí přes 20 tisíc druhů kabelů nejvyšší kvality
Obrazem: Šestidílná ATC Enterprise Roadshow přivítala přes 500 resellerů
Obrazem: Šestidílná ATC Enterprise Roadshow přivítala přes 500 resellerů
Pracovní pohovor v IT branži – jak se obléknout?
Pracovní pohovor v IT branži – jak se obléknout?
VMware ruší nabídku veškerých produktů pro virtualizaci, přechází na model předplatného
VMware ruší nabídku veškerých produktů pro virtualizaci, přechází na model předplatného