Hlavní navigace

CEOD vstoupil na trh, nabídne SaaS přes partnery

7. 7. 2009
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

Central Europe On-Demand (CEOD), regionální poskytovatel hostingových služeb, ohlásil vstup na český trh. CEOD ve spolupráci s Microsoftem přichází s on-line nabídkou řešení v konceptu Software jako služba (Software as a Service – SaaS). Jak se mohou zapojit partneři?

Central Europe On-Demand je Gold partnerem Microsoftu a působí v několika středoevrospkých zemíchCEOD do České republiky vstupuje s cílem vytvořit tzv. model „White Label Hosting Services". Partneři tak budou moci nabídnout řešení společnosti jako službu pro své zákazníky pod vlastní značkou.

„Současná ekonomická situace vede mnoho společností ke změně tradičních přístupů a rozložení nákladů do informačních technologií. Využíváním konceptu SaaS získají partneři a zákazníci společnosti CEOD neustálý přístup k nejnovějším podnikovým i komunikačním aplikacím společnosti Microsoft, a to za zlomek běžných pořizovacích nákladů," komentoval nabídku společnosti v tiskovém oznámení Viktor Kovács, spoluzakladatel a výkonný ředitel, Central Europe On-Demand.

„Do spolupráce se mohou zapojit jacíkoliv partneři. Spolupráce se společností CEOD není podmíněna žádnou certifikací ani specializací," uvedla pro ChannelWorld Markéta Kuklová, tisková mluvčí české pobočky Microsoftu. Případní zájemci o spolupráci nemusí být ani partnery Microsoftu. „Nabídky CEOD mohou využít zejména poskytovatelé telekomunikačních, hostingových a outsourcingových služeb. Ale také další společnosti, které chtějí rozšířit portfolio svých integračních či konzultačních služeb o řešení firmy CEOD," potvrdila Markéta Kuklová.

První partneři už i v Česku

Nabídka společnosti CEOD zahrnuje aplikace Microsoft Exchange Server 2007, Microsoft Office Outlook 2007, Microsoft Windows SharePoint Services 3.0, Microsoft Office Communications Server 2007, Microsoft Dynamics CRM a On-line Back-up a Recovery. Služby jsou údajně nabízeny s 99,99% dostupností na hostingové platformě umístěné v datových centrech a jsou poskytovány prostřednictvím telekomunikačních operátorů. Software jako službu má CEOD nabízet za zlomek nákladů ve srovnání s tradičním nákupem a správou těchto softwarových aplikací. Například kompletní e-mailové řešení na standardní platformě Microsoft Exchnage 2007 je možné získat za cenu přibližně 130 - 400 Kč měsíčně na jednoho uživatele.

Nabídka SaaS společnosti CEOD je zaměřena zejména na malé a střední podniky. Spolu s partnery chce oslovit více než půl milionu podnikatelů a vládních institucí v Maďarsku, Polsku, České republice, Rumunsku a Slovensku. Vstup na trh bude podpořen šestiměsíční on-line i telemarketingovou kampaní a dalšími promoakcemi místních poskytovatelů telekomunikačních služeb.

V současné době již CEOD v České republice spolupracuje s prvními třemi partnery společnosti Microsoft. Jedná se o Ness Czech, Gesto Communications a Active 24. Konkrétní podmínky spolupráce s novými partnery jsou věcí obchodního jednání a nemají obecné parametry.

soutez_casestudy

Zájemci o spolupráci mohou kontaktovat Richarda Šálka (rsalek@microsoft.com), který má v České republice na starosti spolupráci se společností CEOD v rámci rozvoje SaaS / Partner Hosted obchodního modelu.

Více se dozvíte také na online prezentaci CEOD.

Byl pro vás článek přínosný?

Čtěte dále

Eset: Útočníci zneužívají ke krádeži dat falešné AI aplikace
Eset: Útočníci zneužívají ke krádeži dat falešné AI aplikace
IDC: Evropské podniky zvýší investice kvůli hrozbám souvisejícím s LOH
IDC: Evropské podniky zvýší investice kvůli hrozbám souvisejícím s LOH
Canalys: Globální trh chytrých telefonů nabírá na dynamice, vyrostl o 12 %
Canalys: Globální trh chytrých telefonů nabírá na dynamice, vyrostl o 12 %
Allegro v ČR spouští vlastní výdejní boxy, WE|DO se mění na One by Allegro
Allegro v ČR spouští vlastní výdejní boxy, WE|DO se mění na One by Allegro
Marcel Divín (Epson Europe): Kudy se ubírá firemní tisk?
Marcel Divín (Epson Europe): Kudy se ubírá firemní tisk?
René Pospíšil (IS4 security): Stavíme na důvěře a hodnotách
René Pospíšil (IS4 security): Stavíme na důvěře a hodnotách