Hlavní navigace

LCS skončila, přichází Asseco Solutions

8. 7. 2009
Doba čtení: 5 minut

Sdílet

Asseco Solutions je název obchodního uskupení, které vzniklo sloučením české LCS International a slovenského Datalocku. Svou nabídkou podnikových systému (ERP) chce nyní nový subjekt oslovit podniky v celém regionu. Seznamte se s nově jmenovaným představenstvem Asseco Solutions.

Nové logo nové společnosti Asseco SolutionsJak jsme vás již dříve informovali, projekt spojení LCS a Datalocku byl dlouhodobě plánovaný.  Záměr vzniku Asseco Solutions byl ohlášen již 19. 2. na varšavské burze spolu s hospodářskými výsledky obou společností.

Datalock, výrobce podnikových systémů, nabízel na slovenském trhu produkty s názvy Spin, Wéčko, Áčko, Horec, BlueGastro a další. LCS International se zaměřovala se svými ERP Helios zejména na český trh. Mezi produktovým portfoliem LCS a Datalocku nyní probíhá plná integrace a budou nabízeny mezinárodně.

Obě společnosti si zachovávají původní právní subjektivitu a nadále budou řízeny šestičlenným představenstvem při zachování původních předsedů. Představenstvo bude vytvořeno ze členů představenstev obou integrujících se subjektů. Pro prodejní a integrační partnery Datalocku a LCS se tak nemění nic, kromě kontaktních a fakturačních údajů. Pro více informací se podívejte na novou prezentaci Asseco Solutions.

(Staro)nové představenstvo

Na ChannelWorldu vám dáváme rovněž možnost seznámit se všemi členy představenstva i názory jejich předsedů na probíhající integraci.

Peter LangIng. Peter Lang, generální ředitel a předseda představenstva pro Slovensko

Vystudoval Stavební fakultu Slovenské technické univerzity v Bratislavě a je držitelem prof. diplomu z managementu na City Univerzity Bratislava. Už v průběhu vysokoškolského studia se začal zabývat informačními technologiemi. Pracoval jako programátor v Pozemních stavbách, kde se věnoval systémům řízení výroby a výrobním kalkulacím paneláren. V únoru 1990 se stal spoluzakladatelem společnosti Datalock, jejíž vedení v květnu 1991 převzal. Poté postupně opustil oblast programování a zůstal ve společnosti v řídících funkcích, především jako předseda představenstva a generální ředitel. Tyto funkce nadále zastává i v Asseco Solutions. Mimo to je i předsedou dozorčí rady Asseco Solutions.

Peter Lang k integraci: „Projekt integrácie dvoch významných hráčov Datalock a LCS, doterajších konkurentov, predstavuje svojim rozsahom i obsahom úžasne pestrú zmes úloh, práce s ľuďmi a ako celok obrovskú novú výzvu. Veríme, že túto mimoriadnu príležitosť do dôsledkov využijeme v prospech spoločného celku a sme radi, že sa môžeme na tom významným spôsobom podieľať. Najkrajšia práca je tvorba niečoho nového."

 

Ing. Stanislav Sýkora, generální ředitel a předseda představenstva pro Česko

Stanislav Sýkora

Vystudoval VŠZ v Praze. Po studiích nastoupil do společnosti Agrodat, kde působil jako programátor. V roce 1990 se stal zaměstnancem společnosti LCS International, ve které prošel řadou různých pozic. V průběhu let zde byl mimo jiné ředitelem divize Helios Orange, personálním ředitelem a zástupcem generálního ředitele. V srpnu 2007 byl jmenován generálním ředitelem a předsedou představenstva LCS. Tyto funkce nadále zastává i v Asseco Solutions.

Stanislav Sýkora k integraci:: „Věříme, že díky integraci našich firem do obchodního uskupení dokážeme přinést našim zákazníkům více možností, více podpory, více řešení, takže budou mít možnost v maximální míře využívat výhod naší příslušnosti k nadnárodní skupině Asseco Group."

Radoslav Balvan

 

Ing. Radoslav Balvan, ředitel úseku vývoje a člen představenstva

Vystudoval obor Informatika - Softwarové inženýrství a Bezpečnost informačních technologií na Fakultě elektrotechniky a informatiky Slovenské technické univerzity v Bratislavě. Od roku 1997 pracuje ve společnosti Datalock, kde byl do roku 2005 pracovníkem úseku vývoje se zodpovědností za modul Analýzy a statistiky. Současně byl i vedoucím vývojového týmu Leasing v projektu Volkswagen finanční služby Slovensko. V období od září 2005 do března 2007 působil ve společnosti Accenture na pozici Systems Analyst. Odtud se vrátil zpět do Datalocku, kde byl v říjnu 2007 jmenován ředitelem úseku vývoje. V nejbližších dnech bude jmenován členem představenstva Asseco Solutions.

 

Jiří Hub

Ing. Jiří Hub, marketingový ředitel a člen představenstva

Vystudoval VŠE v Praze, Fakultu mezinárodních vztahů, obor Mezinárodní obchod. Ještě před ukončením studia nastoupil jako marketingový asistent do obchodní divize společnosti LCS International. Po ročním působení byl vyčleněn do samostatné funkce a následně jmenován vedoucím marketingu. V roce 2000 vedl vyjednávací tým při akvizici společnosti Softprofes. V následujících letech se postupně stal ředitelem marketingu a posléze ředitelem divize Finance a marketing a současně členem představenstva společnosti. Stejnou pozici nyní zastává i v Asseco Solutions.

Dušan Lapčík

 


Ing. Dušan Lapčík,
obchodní ředitel a člen představenstva

Je absolventem Vysokého učení technického v Brně, Fakulty strojního inženýrství, kde absolvoval v oborech Tepelné a jaderné stroje a Case systémy. Mezi jeho předchozí působiště patří brněnská společnost Dingo, v níž byl obchodním ředitelem, spolumajitelem a jednatelem. Předtím pracoval jako ředitel brněnské pobočky Melzer. Na pozici obchodního ředitele Helios Green ve společnosti LCS nastoupil v roce 2008. Pozici obchodního ředitele a člena představenstva Asseco Solutions zastává ode dne jeho vzniku.

Martina Mošková

 

 

 

DT24

Ing. Martina Mošková, ekonomická ředitelka a členka představenstva

Vystudovala obor Účetnictví a auditorství na fakultě hospodářské informatiky Ekonomické univerzity v Bratislavě. Před svým nástupem na pozici ředitelky úseku ekonomiky ve společnosti Datalock, kde pracuje od roku 2007, působila na manažerských pozicích v oblasti ekonomiky ve společnostech Ringier Slovakia a NRC Trenčín. Třetím členem představenstva společnosti Datalock byla jmenována v září 2008. Stejnou pozici zastává od vzniku Asseco Solutions také zde. Martina Mošková působí též jako členka dozorčí rady ve společnosti NRC Trenčín.

Byl pro vás článek přínosný?

Čtěte dále

GFI Software: AI považuje za klíčový prvek IT bezpečnosti jen šestina českých firem
GFI Software: AI považuje za klíčový prvek IT bezpečnosti jen šestina českých firem
Obrazem: Šestidílná ATC Enterprise Roadshow přivítala přes 500 resellerů
Obrazem: Šestidílná ATC Enterprise Roadshow přivítala přes 500 resellerů
Pracovní pohovor v IT branži – jak se obléknout?
Pracovní pohovor v IT branži – jak se obléknout?
T-Mobile v roce 2023 utržil přes 30 miliard korun, mírně vzrostl počet zákazníků
T-Mobile v roce 2023 utržil přes 30 miliard korun, mírně vzrostl počet zákazníků
Canalys: Evropský trh chytrých telefonů na konci roku opanoval Apple
Canalys: Evropský trh chytrých telefonů na konci roku opanoval Apple
Dell Technologies aktualizuje partnerský program, klade větší důraz na spolupráci
Dell Technologies aktualizuje partnerský program, klade větší důraz na spolupráci