Hlavní navigace

IBM: Lotus Connections

14. 11. 2009
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

 Autor:
Nový software IBM Lotus Connections přináší funkce sociálních sítí do firemního prostředí. Klienti rychle přijali za své nové nástroje pro chytřejší spolupráci jako jsou mikroblogy, wiki a sdílení souborů.

Autorizovaní distributoři pro ČR: Avnet, DNS
Autorizovaní distributoři pro SR: Asbis SK, Avnet

Nová verze produktu Lotus Connections je výsledkem plánu IBM uvést na trh sociální softwarovou platformu pro firmy. Díky extranetovým, internetovým a intranetovým službám spolupráce, které poskytuje IBM a její zákazníci, umožňuje Lotus Connections desítkám miliónů uživatelů po celém světě jednoduché spojení a spolupráci.

Účastníkem beta programu Lotus Connections byla Sogeti, dceřiná firma Capgemini specializující se na technologické služby. Ta potřebovala propojit svých 20 000 zaměstnanců ve 200 pobočkách ve 14 zemích. Na základě rozsáhlé analýzy všech dostupných alternativ zvolila Sogeti platformu Lotus Connections, a to díky jejím funkcím sociálních sítí a spolupráce.

„Vybrali jsme Lotus Connections, protože tato výkonná platforma pro spolupráci daleko překračuje jednoduché sdílení dokumentů a navíc je soustředěna na lidi a ne na projekty nebo dokumenty. Věříme, že toto je budoucnost spolupráce, a chceme být vnímáni jako průkopníci tohoto nového trendu.“

Lotus Connections 2.5 obsahuje nové funkce a možnosti složky Communities. Majitelé  jednotlivých skupin si mohou nyní přizpůsobit vzhled své skupiny a libovolně umísťovat widgety na domovské stránce komunity. Kromě záložek, kanálů RSS a diskuzních fór mohou do svých komunit přidávat také aktivity, blogy, wiki a sdílení souborů. Podstatně to rozšiřuje možnosti spolupráce členů skupiny na projektech a jejich obsahu.

Uživatelské rozhraní diskuzního fóra komunity nyní navíc zobrazuje vlákna ve formátu konverzace s fotkami uživatelů. Aplikace statistických dat umožňuje sledovat nejoblíbenější diskuzní témata ve skupině a poskytuje přehled o tom, kdo z účastníků je v nich nejaktivnější. Důležitá témata diskuzí lze zvýraznit umístěním v horní části fóra.

Nová služba Wiki umožňuje pověřeným uživatelům vytvářet, zobrazovat, upravovat a přispívat k obsahu, který se ukládá na webovou stránku pro spolupráci ve stylu intranetu. Vzhledem k tomu, že stejnou stránku bude pravděpodobně upravovat hodně lidí, obsahuje wiki automatickou správu verzí a možnost zobrazení změn, aby si uživatelé mohli snadno prohlížet nejnovější verze a úpravy.

Služba „Profily“ byla vylepšena o funkci mikroblogování, která umožňuje uživatelům krátkými zprávami informovat o aktuálním stavu úkolů, na nichž pracují. Jejich kolegové ze stejné „sítě“ tak vidí, na čem pracují, a mohou přispět svými komentáři. Nová funkce nástěnky na stránce profilu uživatele nabízí místo, kam mohou kolegové psát vzkazy a vyjadřovat se ke stavu projektu.

Nově integrovaná podpora mobilních přístrojů iPhone a Nokia S60 poskytuje přístup ke službám Lotus Connections „Profily“, „Aktivity“ a „Blog“. Manažeři či odborníci, kteří často cestují nebo k práci využívají vzdálený přístup, tak mohou snadno aktualizovat svůj stav a přímo z mobilních zařízení vyhledávat lidi ve svých profilech.

Společnost NEC Electronics (Europe) GmbH rozšířila svou stávající spolupráci s IBM právě o Lotus Connections, který doplnil další produkty IBM jako Sametime a Lotus Notes.

MMF24

„Očekáváme, že díky široké řadě funkcí sociální spolupráce jako profily a označování, budou moci naši zaměstnanci snadno vyhledat odborníky na určitá témata a kolegy, kteří pracují na podobných projektech,“ řekl Dieter Peter, senior manažer lidských zdrojů, NEC Electronics (Europe) GmbH.

Lotus Connections 2.5 je v současné době dostupný v 25 jazycích včetně českého. Více informací naleznete na www.ibm.com/lotus/connections nebo na českých stránkách http://www-142.ibm.com/software/dre/ecatalog/detail.wss?locale=cs_CZ&synkey=O035990J93692T45.

Čtěte dále

AT Computers rozšiřuje spolupráci s HPE
AT Computers rozšiřuje spolupráci s HPE
Jan Duda (PCV Computers): Pusťte ajťáky na drink
Jan Duda (PCV Computers): Pusťte ajťáky na drink
Reportáž: Velká cena Zaječí v podání Zebra systems
Reportáž: Velká cena Zaječí v podání Zebra systems
IDC: Trápení nekončí, globální trh tiskových zařízení propadl o 17,6 %
IDC: Trápení nekončí, globální trh tiskových zařízení propadl o 17,6 %
Jak zpracovat dokumentový salát
Jak zpracovat dokumentový salát
Monitory AOC do kanceláře i na doma
Monitory AOC do kanceláře i na doma