Hlavní navigace

Lidé: Rostislav Jirkal generálním ředitelem skupiny Servodata

9. 2. 2010
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Servodata, distributor s přidanou hodnotou (VAD), oznámila změny ve vrcholovém vedení. Z pozice generálního ředitele odchází Jiří Jirkal, kterého nahrazuje bratr Rostislav. Novým obchodním ředitelem se stal Martin Malý.

Rostislav Jirkal, generální ředitel společnosti Servodata. je ženatý, má tři syny a dceru. Ve volném čase se věnuje rodině a sportu, rád cestuje.Jiří Jirkal, dnes již bývalý generální ředitel skupiny Servodata, se rozhodl posunout svou většinovou pracovní náplň směrem k vyhledávání nových příležitostí na trhu a navazování strategických obchodních partnerství. I když nyní formálně opouští výkonné vedení společnosti, nadále zůstává ve funkci předsedy představenstva.

Pozici generálního ředitele Servodat s platností od 1. 2. 2010 oficiálně zastává Rostislav Jirkal, dosavadní výkonný ředitel společnosti. Podle tiskového oznámení bude jeho prioritou především „zajištění dalšího růstu, interoperability všech divizí a pokračování rozvoje obchodního modelu společnosti“. Výrazné změny v přístupu k partnerům tak nelze očekávat, což potvrzuje i prohlášení v tiskové zprávě:

Přestože se od dnešního dne formálně změnily dvě pozice v nejvyšším vedení, naši obchodní partneři se nemusejí obávat jakýchkoli změn ve stávající komunikaci. Servodata se procesně nikterak nemění. Nadále se budou opírat o tři pilíře své činnosti: dokonalé znalostní a servisní zázemí, které nabízíme našim zákazníkům, spolehlivá partnerství s předními světovými výrobci v oboru informačních technologií a skvělý tým pracovníků, trvale rozvíjejících své dovednosti a schopnosti. Jsme přesvědčení, že díky tomu mají před sebou Servodata nejúspěšnější období v celé firemní historii,“ uvedl Rostislav Jirkal, generální ředitel společnosti Servodata.

Rostislav Jirkal pracoval do roku 1990 ve výzkumné sféře. V Servodatech působí od roku 1991. Od roku 1996 až doposud vedl firmu z pozice výkonného ředitele. V roce 2005 byl zvolen předsedou Regionální komise  SNIA Europe (Storage Networking Industry Association) pro Českou republiku a Slovensko. Od roku 2008 je členem Rady České pobočky AFCEA (Armed Forces Communications & Electronics Association.

Martin Malý obchodním ředitelem ServodatMartin Malý je ženatý, má syna a dceru. Volný čas dělí mezi rodinu a své koníčky. Rád cestuje, sportuje a je milovníkem vína.

Třetí a poslední změna nastala na postu obchodního ředitele. Na tuto pozici byl jmenován Martin Malý. Zodpovědnost ponese za naplňování obchodních plánů a cílů celé společnosti. Úlohu obchodního ředitele doposud zastával právě Rostislav Jirkal.

MMF24

Předchozím působištěm Martina Malého byla firma Aktis, kam nastoupil v roce 1992 a od roku 1999 ji vedl jako obchodní ředitel. Do skupiny Servodata přišel v roce 2004 na pozici ředitele obchodní divize, kde působil až do letošního února.

Více informací o společnosti získáte v profilu Servodat ve vyhledávači distributorů (nejprve se přihlaste), nebo přímo na webových stránkách distributora.

Byl pro vás článek přínosný?

Čtěte dále

René Pospíšil (IS4 security): Stavíme na důvěře a hodnotách
René Pospíšil (IS4 security): Stavíme na důvěře a hodnotách
IDC: Evropské podniky zvýší investice kvůli hrozbám souvisejícím s LOH
IDC: Evropské podniky zvýší investice kvůli hrozbám souvisejícím s LOH
Alena Vongrejová je ERP ředitelkou Algotechu
Alena Vongrejová je ERP ředitelkou Algotechu
Eset: Útočníci zneužívají ke krádeži dat falešné AI aplikace
Eset: Útočníci zneužívají ke krádeži dat falešné AI aplikace
Velké změny v českém maloobchodu, Electro World se mění na Datart
Velké změny v českém maloobchodu, Electro World se mění na Datart
GFI Software: Uživatele nejspolehlivěji oklame phishingový e-mail o nezaplacené faktuře
GFI Software: Uživatele nejspolehlivěji oklame phishingový e-mail o nezaplacené faktuře