Hlavní navigace

Amazon má v ČR konkurenci, eReading.cz a HP Tronic představují první českou čtečku e-knih

14. 11. 2011
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor:
Portál s elektronickými knihami eReading.cz v pondělí představil první lokalizovanou čtečku elektronických knih pro český trh s možností přímého přístupu k českému obsahu přes Wi-Fi připojení.

Martin Lipert, spoluzakladatel portálu eReading.cz, představuje novou čtečku e-knihPortál eReading.cz přináší na český trh první čtečku původem z Evropské unie a zároveň pátou na světě, která umožňuje pomocí Wi-Fi připojení stahovat ukázky knih a následně zakupovat kompletní tituly bez nutnosti použití počítače.

Doposud byly hlavními hráči na trhu čteček s podobnou nabídkou funkcí především zařízení původem z amerického kontinentu.

Patří mezi ně čtečky Kindle od Amazonu, Nook od Barnes & Noble, Kobo a společná čtečka Googlu a iRiveru.

Distribuci pokrývá exkluzivně HP Tronic. Čtečka je tak dostupná také v prodejních sítí Euronics a Proton. Hlavním prodejním partnerem je Kasa.cz a další specializované portály v rámci skupiny Internet Retail.

Přímé propojení čtečky s portálem

Díky Wi-Fi modulu čtečka umožní uživateli přímý přístup do kompletního knižního katalogu portálu eReading.cz.

Nákup knížek přímo ze čtečky umožňuje jen velmi málo čteček na světě a nás těší, že podobný komfort můžeme jako první nabídnout i českému čtenáři,“ uvedl v tiskovém oznámení spoluzakladatel portálu Martin Lipert.

Čtenář si přes čtečku na jedno kliknutí může stáhnout libovolný titul, který si kdykoliv dříve zakoupil na portálu eReading.cz. Získává tím přístup do své vlastní on-line knihovny „v cloudu“.

Do budoucna eReading.cz plánuje také zajištění přísunu periodických informací. Nyní je v sekci „Periodika“ dočasně uvedena předpověď počasí pro Českou republiku.

Čtečka eReading si zakládá na otevřeném řešení

Čtečka eReading Firt EditionMartin Lipert také upozornil, že čtečka umožňuje uživatelům také nahrávat vlastní soubory, přičemž čtenáři nemusí řešit vhodné formáty, kterých čtečka podporuje přibližně dvacet včetně potřebných standardů zabezpečení knih využívaných na lokálních trzích. Uživatelé tedy mohou bez komplikací nahrávat obsah i od konkurenčních portálů.

Doporučená koncová cena čtečky činí 3 499 Kč s DPH, zahrnuje však další bonusy v přibližné hodnotě 1 100 Kč. Zákazník v ceně získává pouzdro za 499 Kč, tři knihy od nakladatelství Torst v celkové hodnotě 395 Kč a počáteční kredit na nákup e-knih na portálu eReading.cz v hodnotě 200 Kč.

Se čtečkou přichází jako první v ČR paměti Steva Jobse

Dalším lákadlem ke čtečce eReading First Edition je elektronické vydání oficiálních pamětí bývalého výkonného ředitele společnosti Apple, Steva Jobse. E-kniha se dostala na trh o den dříve, než na pulty knihkupectví dorazí v tištěné podobě.

DT24

Zároveň tímto dnem eReading.cz vydává ve spolupráci s nakladatelstvím Carpe Diem druhou video-knihu v České republice s názvem Big Bang!, která navazuje na úspěch první video-knihy Afrikou na dohled. Ta zaznamenala za první víkend po zveřejnění na 1 000 stažení.


Analytici Digitimes Research odhadují, že dodávky čteček e-knih v roce 2012 vzrostou o 31,4 %.

Zdroj: eReading.cz, ChannelWorld

Byl pro vás článek přínosný?

Čtěte dále

Eset: Na chytré telefony s Androidem se opět nejvíce zaměřil adware
Eset: Na chytré telefony s Androidem se opět nejvíce zaměřil adware
Své finance můžete řídit kompletně z mobilního telefonu. Jak na to?
Své finance můžete řídit kompletně z mobilního telefonu. Jak na to?
3D tisk – jaké jsou náklady na 3D tisk?
3D tisk – jaké jsou náklady na 3D tisk?
AMD kupuje Nod.ai, posílí možnosti open source softwaru pro umělou inteligenci
AMD kupuje Nod.ai, posílí možnosti open source softwaru pro umělou inteligenci
Zyxel Networks si připomíná 20 let od vstupu na český trh
Zyxel Networks si připomíná 20 let od vstupu na český trh
Taťána le Moigne končí v Googlu, českou pobočku vedla skoro 18 let
Taťána le Moigne končí v Googlu, českou pobočku vedla skoro 18 let