Hlavní navigace

Dell představil novinky v oblasti switchů a správy cloudu a sítí

12. 5. 2016
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: Dell
Součástí novinek je nový cloudový nástroj HiveManager NG od Dellu a Aerohive, nový operační systém OS10 s podporou otevřené platformy v nových projektech a dvě in-rack platformy pro datová centra.

Společnost Dell představila nové možnosti pro správu kabelové i bezdrátové infrastruktury v datových centrech a velkých areálech. Součástí je také nový cloudový nástroj od Dellu a Aerohive.

Mezi další oznámené novinky se řadí možnost nasazení OS10 (Operating System 10) v nových projektech a in-rack platformy pro datová centra.

Dell a Aerohive naplňují vizi jednotné sítě

Dell Networking ve spolupráci s Aerohive integroval své switche řady N a přístupové body Aerohive do nové generace jednotné správy cloudového prostředí skrze HiveManager NG od Aerohive (uživatelské rozhraní na snímku v záhlaví).

Tato integrace sjednocuje správu kabelové i bezdrátové infrastruktury do jediné konzole. HiveManager NG podle Dellu nastavuje nový standard konvergence pro oba druhy sítí také díky správě na podnikové úrovni i pro veřejný nebo soukromý cloud.

Uživatelské prostředí, které si může uživatel nebo organizace přizpůsobit vlastním potřebám, nabízí vytvoření přehledu mezi všemi zařízeními Dell a Aerohive včetně aplikací, uživatelů, správy zásad a stavu portů na switchi. Dell navíc pro zjednodušení celé správy nabízí také službu ProSupport s technologií SupportAssist.

Dell vytváří prostředí pro komunitní Open Networking

Se systémem OS10 přináší Dell rozvoj v podobě funkcí komunitního budování a integrací projektů, jako jsou Open Compute Project (OCP), Software for Open Networking in Cloud (SONiC) a také partnerů, jako je Ansible, F5 a Silverpeak.

Dell se ve spojení s Microsoft Azure a dalšími lídry v oboru podílel na novém projektu SONiC. Jeho cílem je otevřený software pro všechny komponenty potřebné k sestavení plně funkčního síťového softwaru.

SONiC je balíček softwaru a modulů, jež lze instalovat na síťový hardware s Linuxem, který z něj vytvoří plnohodnotný funkční router. Dell integroval svůj základní software OS10, který bude sloužit jako základní prvek pro SONiC.

Nové switche od Dell Networking

Nové in-rack platformy jsou optimalizované pro rychlejší nasazení 10G. Switche Dell Networking S4048T-ON a S6010-ON jsou určené pro různé potřeby, ale sdílí několik společných vlastností.

Dell uvádí, že obě novinky splňují výpočetní požadavky pro podnikové, středně velké a vysoce výkonné prostředí. Dále jsou kompatibilní s ONIE (Open Network Install Environment) a připraveny poskytovat zákazníkům cloud a Web 2.v prostředí Open Networking s plně testovanými a ověřenými operačními systémy třetích stran.

Dell Networking S4048T-ON je účelový 10GBase-T switch pro server na bázi mědi a připojení úložiště, které nabízí zákazníkům ochranu investic. Switch podporuje připojení několika portů s vysokokapacitní konfigurací v kompaktním 1RU provedení.

Dell Networking S6010-ON je pak určen pro náročné prostředí datových center a poskytuje optimální hustotu a cenovou hladinu. Podle Dellu dodává výkonnou platformu pro datový dok bez blokování portu při komunikaci, zlepšuje ukládání paketů do vyrovnávací paměti a snižuje míru obsazenosti na jednotlivých portech, které jsou využívány více prvky v síti najednou.

soutez_casestudy

Oba switche dále disponují pokročilými funkcemi pro VXLAN, většími tabulkami a rozšířenou vyrovnávací pamětí ve srovnání s ostatními modely do Dellu. Oba modely by měly být v ČR dostupné v průběhu května 2016.

Zdroj: Dell

Byl pro vás článek přínosný?

Čtěte dále

IDC: Trápení nekončí, globální trh tiskových zařízení propadl o 17,6 %
IDC: Trápení nekončí, globální trh tiskových zařízení propadl o 17,6 %
3D tisk – jaké jsou náklady na 3D tisk?
3D tisk – jaké jsou náklady na 3D tisk?
AMD kupuje Nod.ai, posílí možnosti open source softwaru pro umělou inteligenci
AMD kupuje Nod.ai, posílí možnosti open source softwaru pro umělou inteligenci
Reportáž: Velká cena Zaječí v podání Zebra systems
Reportáž: Velká cena Zaječí v podání Zebra systems
AT Computers rozšiřuje spolupráci s HPE
AT Computers rozšiřuje spolupráci s HPE
Tři hlavní důvody, proč malé a středně velké firmy potřebují ke správě sítí umělou inteligenci
Tři hlavní důvody, proč malé a středně velké firmy potřebují ke správě sítí umělou inteligenci