Hlavní navigace

Dell Technologies: Pandemie urychlila digitalizaci o pět let

29. 4. 2021
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

 Autor: © Dreaming Andy - Fotolia.com
Dell předpokládá, že díky výraznému urychlení tempa digitální transformace do roku 2025 dosáhneme úrovně digitalizace očekávané až v roce 2030. Orgnaizace kladou důraz zejména na automatizaci a agilitu celého IT.

Společnost Dell Technologies informuje, že v průzkumu provedeném v říjnu loňského roku 80 % podniků uvedlo, že urychlilo některé programy digitální transformace.

Zatímco v počátcích pandemie firmy prováděly rychlé investice do IT, nyní situaci znovu vyhodnocují a investují s cílem dosáhnout skutečné dlouhodobé transformace.

Jejich hlavní priority rozvoje IT pro následující období se dle Dellu týkají práce a studia z domova, se zaměřením na automatizaci a agilitu celého IT kvůli konzistentnosti a provozní odolnosti. Platí to o všech odvětvích a o komerčním i veřejném sektoru.

Dell proto očekává, že v investice do cloudových provozních modelů, které zahrnují veřejná, privátní a edge prostředí, v následujících měsících nadále porostou a umožní rychlé rozšíření IT a jeho správu kdekoli.

Škálovatelnost především

Podniky stále častěji očekávají, že budou moci využívat svoji IT architekturu prakticky stejným způsobem jako veřejné cloudové služby – dostupné na objednávku a škálovatelné podle potřeby na několik kliknutí, což znamená širší možnosti a menší náročnost.

Dostupnost IT kdekoli ve formě služby podle expertů společnosti Dell znamená, že podniky mohou jednodušeji a rychleji volit vhodné prostředky pro uspokojení svých současných i budoucích IT potřeb.

Pozornost se podle Dellu zaměří i na příležitosti v edge computingu, a to zejména v souvislosti s rozmachem studia na dálku spolu s růstem obliby datově založených chytrých aplikací.

Senzory ve zdravotnictví i těžkém průmyslu

V důsledku toho půjde ještě větší objem IT investic do distribuované infrastruktury, což zároveň podpoří rozvoj hybridních cloudových provozních modelů, které přesahují tradiční datová centra a zasahují do edge prostředí.

Schopnost analyzovat data v edge prostředích s využitím 5G a bezprostředně reagovat na získané poznatky podle společnosti podpoří nové obchodní možnosti, například v elektronickém obchodu nebo u aplikací digitálního podniku.

Připojené a inteligentní senzory zase podle odborníků umožní zavádění nových schopností a získávání nových informací v řadě odvětví, od zdravotnictví přes školství po těžební průmysl.

5G je tady a slibuje velké změny

Dell dále uvádí, že mobilní operátoři budou letos investovat do moderního IT s cílem „cloudifikovat“ svoji síťovou architekturu, aby zajistili širokou dostupnost konektivity.

Posun již podle společnosti nastal – zaznamenáváme přechod od uzavřených, proprietárních síťových architektur k otevřeným, standardizovaným a softwarově definovaným.

Tyto investice realizované v příštích měsících dle odhadů přinesou výrazné výsledky v dlouhodobějším horizontu 3-5 let, kdy 5G nabídne mnohem větší možnosti než předchozí generace bezdrátové konektivity.

AI pro příjemnější uživatelskou zkušenost

Technologická společnost se rovněž domnívá, že lidé se přizpůsobují novému, hybridnímu způsobu práce a studia a od technologií potřebujeme totéž – aby se přizpůsobily. Kombinace AI, cloudu a vylepšené konektivity zlepší zkušenosti uživatelů s koncovými zařízeními.

Umělá inteligence podle Dellu zjednoduší práci s PC, umožní jeho lepší přizpůsobení a odstraní problémy. Inteligentní software například pomůže zařízením porozumět, kdy uživatel chce a kdy nechce být při videokonferenci viděn.

Zařízení také budou schopná se v případě špatného signálu Wi-Fi přepnout na 5G připojení. Budou se objevovat nové aplikace a služby, které usnadní a zpříjemní týmovou komunikaci a spolupráci na dálku, a systémy, které dnes užíváme, se dočkají vylepšení a nových funkcí.

Technologie zásadně mění dělbu práce

Technika však podle odborníků také přispívá k rozvoji nových vztahů – AI a automatizace změní dělbu práce mezi lidmi a stroji. Umělé inteligenci budeme předávat stále více duševní práce, nikoli pouze mechanické úkony.

Tím dle Dellu rychleji získáme hlubší a podstatnější informace, které nám, lidem, umožní zaměřit se na rozsáhlejší inovace, smysluplnou práci a mezilidskou komunikaci.

DT24

A zatímco předchozí měsíce podle společnosti přinesly zásadní a neočekávané změny, ty následující budou utvářet společnost směrem k větší důvěře, empatii, trpělivosti a flexibilitě. To se projeví i na naší práci, která bude určovaná výsledky, nikoli místem.

Zdroj: Dell Technologies

Byl pro vás článek přínosný?

Čtěte dále

Taťána le Moigne končí v Googlu, českou pobočku vedla skoro 18 let
Taťána le Moigne končí v Googlu, českou pobočku vedla skoro 18 let
Zažijte revoluci v cloudovém byznysu, zapojte se do distribuce Microsoft ERP Packages
Zažijte revoluci v cloudovém byznysu, zapojte se do distribuce Microsoft ERP Packages
Eset: Na chytré telefony s Androidem se opět nejvíce zaměřil adware
Eset: Na chytré telefony s Androidem se opět nejvíce zaměřil adware
Webcast: Bezpečnostní katastrofy v roce 2021 …a jak jsme se (ne)poučili
Webcast: Bezpečnostní katastrofy v roce 2021 …a jak jsme se (ne)poučili
Zyxel Networks si připomíná 20 let od vstupu na český trh
Zyxel Networks si připomíná 20 let od vstupu na český trh
Jak si usnadnit nákup nábytku on-line
Jak si usnadnit nákup nábytku on-line