Hlavní navigace

IDC: Výdaje na IT bezpečnost porostou nejrychleji v České republice

18. 4. 2019
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: aloha @Fotolia.com
Evropské organizace letos vydají na IT bezpečnost 27,3 miliardy dolarů. Nejvíce budou investovat společnosti z oblasti bankovnictví a diskrétní a procesní výroby. I když 90 % investic poputuje ze západní Evropy, poptávka po bezpečnosti nejrychleji poroste v České republice a Rusku.

Nová prognóza společnosti IDC naznačuje, že evropské výdaje na IT bezpečnost (zahrnující hardware, software i služby) v roce 2019 vzroste o 8,3 % na 27,3 miliardy dolarů. Vzestupný trend by měl podle analytické společnosti pokračovat i v následujících letech.

Růst podpoří zejména výrazné investice do oblastí nových i tradičních technologií. Růst výdajů evropských společností podle IDC v následujících třech letech poroste v průměru o 7,2 % ročně a v roce 2022 dosáhne hodnoty 33,6 miliard dolarů.

Utrácí banky i diskrétní a procesní výrobci

IDC uvádí, že do bezpečnosti budou nejvíce investovat organizace z oblasti bankovnictví a diskrétní a procesní výroby. Očekává se, že tyto tři segmenty letos dohromady investují více než 9 miliard dolarů, tedy třetinu celkových výdajů.

Činit se budou i segmenty služeb, státní správy a retailu – ty by se podle analytické společnosti letos měly postarat o investice přesahující 6 miliard dolarů. Nejdynamičtěji rostoucím odvětvím pak bude zdravotnictví s 9,4% nárůstem výdajů.

Bezpečnostní priority formuluje GDPR

Investice do bezpečnosti výrazným způsobem ovlivňuje legislativa jako GDPR, PSD2 či směrnice o NIS,“ vysvětluje Neli Vachevová z IDC. „Zatímco banky, státní instituce a maloobchody se budou soustředit zejména na řešení ztráty dat a prevenci úniku, výroba a zdravotnictví se zaměří na dodržování předpisů.

V roce 2019 vydají evropské organizace nejvíce peněz na služby (14,8 miliardy dolarů), následované softwarem (8,6 miliardy) a hardwarem (3,9 miliardy). Ze služeb budou vévodit spravované bezpečnostní služby s investicemi ve výši 5,8 miliardy.

Západní Evropa o parník vpředu

Analytická společnost uvádí, že více než 90 % investic (24,7 miliardy dolarů) do IT bezpečnosti poputuje ze západní Evropy, zatímco náš region střední a východní Evropy na tato řešení vydá skromné 2,6 miliardy dolarů.

Ačkoli mezi nejsilnější země bude patřit Spojené království (6,4 miliardy dolarů), Německo (4,9 miliardy) a Francie (3,5 miliardy), poptávka po bezpečnosti nejrychleji poroste v České republice a v Rusku, do roku 2022 v průměru o 10, resp. 8,6 % ročně.

Přestože trhu IT bezpečnosti budou i nadále dominovat země západní Evropy, nejrychlejší růst v období 2018-2022 očekáváme ve východní Evropě. Východní tempo růstu udrží jen Spojené království a severské státy,“ upřesňuje Stefano Perini z IDC.

Zdroj: IDC

Čtěte dále

IDC: Výdaje na cloudovou infrastrukturu rostou ve většině regionů
IDC: Výdaje na cloudovou infrastrukturu rostou ve většině regionů
Své finance můžete řídit kompletně z mobilního telefonu. Jak na to?
Své finance můžete řídit kompletně z mobilního telefonu. Jak na to?
Obrazem: Asbis uspořádal arkádové BYOS
Obrazem: Asbis uspořádal arkádové BYOS
Gartner: Globální trh PC v posledním kvartálu klesl, za celý rok ale vyrostl o desetinu
Gartner: Globální trh PC v posledním kvartálu klesl, za celý rok ale vyrostl o desetinu
Novinky od MMD: Zaměřeno na vášnivé hráče
Editorial: Vychází nový ChannelWorld aneb IT jako cesta k úsporám
Editorial: Vychází nový ChannelWorld aneb IT jako cesta k úsporám