Hlavní navigace

Ještě lepší Asus business s novými modely ExpertBook

5. 4. 2024
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: Asus
Asus uvedením nových modelů ExpertBook řady B5 a B3 mění uspořádání svých produktových řad Advanced a Essential a přináší řadu inovací.

Společnost Asus v průběhu druhého kvartálu letošního roku doplňuje nabídku svých notebooků pro firmy a státní organizace. Charakteristickým znakem i nadále zůstává decentní, tmavé šasi v barvě označované jako Star Black. Rozměrově jsou shodně zastoupeny v obou modelových řadách úhlopříčky obrazovek 14" a 16".

Vyšší řada ExpertBook B5 nabízí celokovové provedení s víkem z hliníku a spodní částí ze slitiny hořčíku, zatímco u nižší řady B3 je potom spodní část vyrobena z odolného plastu. To však vůbec nebrání tomu, aby oba modely disponovaly odolností ověřenou podle vojenského standardu MIL-STD-810H.

Široký výběr provedení

Asus ExpertBook B5

Autor: Asus

Notebooky jsou v klasickém provedení, které umožňuje otevření víka až do úhlu 180°. Zůstává zachována tzv. ergolift konstrukce, kdy po otevření notebooku dojde k mírnému naklonění klávesnice, což kromě snazšího chlazení rovněž poskytuje uživateli vyšší ergonomický komfort při psaní na klávesnici.

Zobrazovací panely jsou shodně v poměru stran 16 : 10 a v nabídce jsou dostupná rozlišení 1 920 × 1 200 a 2 560 × 1 600, s displeji s jasem od 300 do 500 nitů. K dispozici jsou dotyková i nedotyková provedení, pro 14" velikost bude rovněž nabízena možnost privátního filtru pro snížení viditelného úhlu.

Příznivci otočného flip provedení semnemusejí obávat uvedení pouze clamshell provedení, v nabídce i nadále zůstává v řadě ExpertBook B3 model otočný o 360° s garážovaným dotykovým perem a mobilním 4G připojením.

Srdci bijícími uvnitř notebooku budou procesory Intel Core 13. a zejména potom 14. generace s výkonnými integrovanými grafickými kartami Intel Arc a integrovaným Intel AI Boost. K dispozici bude též varianta notebooku vybaveného grafickou kartou NVIDIA GeForce RTX 2050.

Procesory jsou doplněné DDR5 paměťmi s taktem 5 200, resp. 5 600 MHz, přičemž příznivce flexibility potěší uspořádání ve dvou uživatelsky přístupných slotech s možností rozšíření až na 64 GB.

Pro bezpečnější práci

V nabídce budou dva druhy baterií s kapacitami 50 Wh a 63 Wh, které vydrží pohánět notebook i během náročných pracovních dnů. Výhodou slabší baterie je její nižší hmotnost, a tak nejlehčí provedení čtrnáctipalcového modelu Expert Book B5 startuje na 1,29 kg.

Pokud by to příznivcům muších vah přesto připadalo jako příliš vysoká hodnota, mohou se v byznys portfoliu Asus poohlédnout po modelové řadě B9, kde je k dispozici ultralehký model s hmotností 990 gramů, vybavený čtrnáctipalcovým OLED displejem.

Asus ExpertBook B5

Autor: Asus

Portová konektivita je tvořena dvojicí portů Thunderbolt 4, eventuálně kombinací portu Thunderbolt 4 a USB-C 3.2, doplněné dvojicí USB-A 3.2 portů. Dalšími fyzickými konektory jsou potom klasický RJ-45 pro připojení k Ethernetu a HDMI ve verzi 2.1.

Z bezdrátových technologií je zastoupena možnost Wi-Fi 6 či Wi-Fi 7 připojení, Bluetooth a vybrané modely mohou být rovněž osazeny 4G/LTE WWAN modulem pro mobilní připojení. Pokud se uživatel rozhodne nevyužít WWAN modulu, lze volný slot osadit druhým SSD.

Fyzické zabezpečení umožňuje použití zámků typu Kensington, je přítomná čtečka otisků prstů integrovaná v zapínacím tlačítku, zabudovaná čtečka fyzických čipových karet a TPM čip pro ukládání šifrovacích klíčů. K zabezpečení dat je možné dále využít podporu pro Computrace či možnost samošifrovacích OPAL2 disků.

Pro přihlášení pomocí Windows Hello je k dispozici integrovaná Full HD webová kamera s infračerveným přísvitem, samozřejmě doplněná ochrannou krytkou. Rovněž má uživatel možnost volby vzdálené správy a zabezpečení s využitím technologie Intel vPro.

soutez_casestudy

Pro zvýšení kvality obrazu a zvuku během konferenčních hovorů využívá Asus technologie umělé inteligence. Ať již jde o AiSense pro úpravu kvality obrazu či zvýšení soukromí nebo AI-Noise Canceling pro eliminaci okolních akustických ruchů.

 Zdroj: Asus

Byl pro vás článek přínosný?

Čtěte dále

Monitory AOC do kanceláře i na doma
Monitory AOC do kanceláře i na doma
Jan Duda (PCV Computers): Pusťte ajťáky na drink
Jan Duda (PCV Computers): Pusťte ajťáky na drink
Jak zpracovat dokumentový salát
Jak zpracovat dokumentový salát
HP ocenilo nejlepší servisní partnery v České republice
HP ocenilo nejlepší servisní partnery v České republice
Reportáž: Velká cena Zaječí v podání Zebra systems
Reportáž: Velká cena Zaječí v podání Zebra systems
IDC: Trápení nekončí, globální trh tiskových zařízení propadl o 17,6 %
IDC: Trápení nekončí, globální trh tiskových zařízení propadl o 17,6 %