Hlavní navigace

AMD: Radeon HD 6870 a Radeon HD 6850

2. 11. 2010
Doba čtení: 6 minut

Sdílet

 Autor:
Grafické karty nové generace dosahují nevídaných úrovní výkonnosti pro hry, mají v dané třídě nejnižší spotřebu a nesrovnatelnou funkční výbavu.
 • Výrobce: AMD
 • Distributoři ČR: Action, Asbis SK, Avnet Technology Solution, Elko Group
 • Distributoři SR: Action, Asbis SK, Avnet Technology Solution, Elko Group
 • Více informací: www.amd.com

Nové grafické karty AMD Radeon HD 6800 dosahují ve hrách o více než 30 procent vyššího výkonu než konkurenční produkty, využívají druhou generaci architektury společnosti AMD podporující Microsoft DirectX 11, v dané třídě mají nejlepší energetickou účinnost a bezkonkurenční funkční výbavu, včetně technologie pro zobrazování na více monitorech AMD Eyefinity. Karty AMD Radeon HD 6800 jsou již nyní k dostání prostřednictvím internetových prodejců na celém světě.

„Společnost AMD má v oblasti grafiky využívající rozhraní DirectX 11 s náskokem jednoznačně největší podíl na trhu,“ řekl Matt Skynner, viceprezident a generální ředitel divize GPU společnosti AMD. „K vývoji jsme přistupovali s cílem udržet co nejpřijatelnější cenu, zachovali jsme strategii využívání otevřených oborových standardů a naší snahou bylo nabídnout hráčům co nejlepší zážitek. Dnes je naše kontinuální zaměření na hráče vyjádřeno uvedením karet, které jsou podle našeho názoru v současné době vůbec nejlepšími grafickými kartami – řadou AMD Radeon HD 6800. Špičkový herní výkon, bezkonkurenční funkční výbava, včetně ohromující podpory rozhraní DirectX 11, technologie pro zobrazování na více monitorech AMD Eyefinity, technologie AMD Accelerated Parallel Processing – dostatek důvodů proč karty řady AMD Radeon™ HD 6800 budou chtít do svých počítačů všichni hráči.“

Nejvyšší výkon s využitím rozhraní DirectX 11 a grafika přizpůsobená vnímání zrakem (Eye-Definition Graphics)
Bezkonkurenční výkon pro špičkové výsledky: U řady karet AMD Radeon HD 6800 je záměrem společnosti AMD znovu nabídnout neuvěřitelný poměr ceny a výkonu, jako u dřívějších produktů nabízejících vysokou hodnotu za přijatelnou cenu – grafických karet řady ATI Radeon HD 4800. AMD naplno využívá své zkušenosti s rozhraním DirectX 11 a grafické karty řady AMD Radeon™ HD 6800 tak obsahují nově vytvořený chip druhé generace pro podporu DirectX 11, který dosahuje o více než 30 procent vyššího výkonu ve hrách oproti srovnatelným konkurenčním modelům grafických karet v dané třídě a ještě rychlejší teselaci, díky níž je zážitek ze hry ještě realističtější. 1,3 Architektura grafických karet AMD Radeon™ HD 6800 a pokroky v technologii řízení spotřeby umožňují dosáhnout nejnižší spotřeby energie s ohledem na podávaný výkon v dané třídě.

 • Nové a vylepšené funkce pro vyšší kvalitu obrazu: Pro grafické karty AMD Radeon 6800 je charakteristická vylepšená kvalita obrazu dosahovaná naprosto novou technologií morfologického vyhlazování hran (anti-aliasing), která je kompatibilní s rozhraními DirectX 9, DirectX 10 i DirectX 11, a vylepšenou anizotropní filtrací.
 • Vytvořeno pro hry využívající DirectX 11 – a mnohem více: Rozhraní DirectX 11 se rychle stalo novým standardem pro PC hry. Grafické karty AMD Radeon si jako platformu pro vývoj her využívajících DirectX 11 volí většina vývojářů her a společnost AMD v současné době úzce spolupracuje s těmito vývojáři i mnoha dalšími. Kromě her pro DirectX 11 proto grafické karty AMD Radeon HD 6800 poskytují výjimečný herní výkon i na platformách DirectX 9, DirectX 10, DirectX 10.1 a OpenGL, a to jak samostatně, tak při využití více karet současně v konfiguraci AMD CrossFireX.

Váš zážitek může být mnohem větší díky technologii AMD Eyefinity Technology a špičkovým technologiím vykreslování obrazu

 • Stabilní vedoucí postavení v oboru zobrazování na více monitorech: Grafické karty AMD Radeon HD 6800 jsou v daném oboru první, které nabízejí podporu jak pro rozhraní DisplayPort 1.2, tak i pro HDMI 1.4a, a poskytují tak uživatelům PC rozšířené možnosti při využívání více monitorů současně, jejich výběru a rovněž i nové audio funkce, které rozhraní DisplayPort přináší.
 • Jednoduché, všestranné a cenově dostupné zobrazování na více monitorech současně díky technologii AMD Eyefinity: Technologie AMD Eyefinity je i nadále cenově nejvýhodnějším řešením pro souběžné zobrazování na více monitorech a nabízí neuvěřitelné možnosti výběru kompatibilních monitorů a konfigurací. Již více než 45 herních titulů je „prověřeno pro AMD Eyefinity“ (AMD Eyefinity-validated ) nebo „připraveno pro využití AMD Eyefinity“ (AMD Eyefinity-ready) – a stovky dalších her jsou s technologií Eyefinity kompatibilní (AMD Eyefinity-compatible). Kromě toho je možné, že neustálé pokroky na vylepšování grafických ovladačů AMD Catalyst pomohou otevřít možnosti pro nové funkce a všestrannost využití technologie AMD Eyefinity a možných konfigurací.
 • Technologie AMD HD3D přináší ještě větší výběr v oblasti 3D zábavy: S uvedením grafických karet AMD Radeon HD 6800 společnost AMD poprvé představuje technologii AMD HD3D, která je výsledkem naší iniciativy otevírat 3D pro stereo 3D hry a filmy. Technologie AMD HD3D podporuje přes 400 titulů prostřednictvím partnerů společnosti AMD a její otevřený přístup ke 3D ekosystému zpřístupňuje nejširší výběr 3D řešení, která – s ohledem na výkon – jsou navíc k dispozici za nejvýhodnější ceny.

Rychleji než mrknutí okem – díky technologii AMD Accelerated Parallel Processing
Díky technologii urychleného paralelního zpracování AMD Accelerated Parallel Processing (APP) stihnete více a rychleji: Vychutnejte si nové možnosti, funkce a vylepšený výkon u nejkvalitnějších multimédií, zábavy i pracovních aplikací díky technologii AMD APP.

soutez_casestudy

 • Funkce pro vyšší kvalitu obrazu: Grafické karty AMD Radeon HD 6800 obsahují Unified Video Decoder 3 (UVD), akcelerátor přehrávání videa vyvinutý společností AMD, jenž uživatelům umožňuje dosáhnout nejvyšší možné kvality z filmů na Blu-ray 3D discích, v dalších HD video formátech a u videí na Internetu – vylepšení kvality obrazu se týkají vyspělého post-processingu a scalingu, dynamického rozšíření kontrastu, korekcí barev mnoha dalších úprav.
 • Široká podpora oborových standardů: Grafické karty AMD Radeon HD 6800 plně podporují rozhraní DirectCompute a OpenCL, což zaručuje podporu široké řady aplikací.

Podpora partnerů
Grafické karty AMD Radeon HD 6800 podporuje dvanáct společností, které je používají jako AIB (add-in-board): ASUS, Club 3D, Diamond Multimedia, Force3D, Gigabite, HIS (Hightech Information Systems), MSI, PowerColor, SAPPHIRE Technology, VisionTek a XFX.

Koncová prodejní cena nových grafických karet začíná na 179 USD (cca 3160 Kč).

Čtěte dále

AT Computers rozšiřuje spolupráci s HPE
AT Computers rozšiřuje spolupráci s HPE
IDC: Globální výdaje na DX se do roku 2027 vyšplhají na 4 biliony dolarů
IDC: Globální výdaje na DX se do roku 2027 vyšplhají na 4 biliony dolarů
Obrazem: Gamingový hardware v hlavní roli na Asbis Techplay 2024
Obrazem: Gamingový hardware v hlavní roli na Asbis Techplay 2024
Arrow Electronics podepsal novou distribuční smlouvu na VMware pro Evropu
Arrow Electronics podepsal novou distribuční smlouvu na VMware pro Evropu
NIS2READY: Na nové kyberbezpečnostní povinnosti zatím není připraveno 86 % firem
NIS2READY: Na nové kyberbezpečnostní povinnosti zatím není připraveno 86 % firem
N-able: Pro 45 % MSP je nejdůležitější udržet krok s novými technologiemi
N-able: Pro 45 % MSP je nejdůležitější udržet krok s novými technologiemi