Hlavní navigace

Aspa a i4wifi se spojují, chtějí letos utržit přes 660 milionů korun

6. 3. 2017
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: Aspa, i4wifi
Akciové společnosti Aspa a i4wifi se k 6. 3. 2017 sloučily. Spojením vzniká velmi silný hráč na domácím trhu technických dodávek a řešení pro Wi-Fi sítě.

Společnost Aspa, distributor telekomunikační techniky a specializovaného hardwaru pro datové sítě, a firma i4wifi, specializovaný distributor v oblasti telekomunikačních sítí, dokončily k 6. 3. sloučení. Nově budou vystupovat pod názvem i4wifi. Cenu transakce společnosti nezveřejnily.

Oba distributoři působí na trhu více než 16 let. Podle předběžných ekonomických výsledků dosáhli v roce 2016 dohromady obratu 618 milionů korun. Pro rok 2017 plánují tržby přes 660 mil. Kč.

Sloučením i4wifi doplní svou nabídku o optické sítě, které budou hrát i v rámci budování národního broadbandu významnou roli pro poskytovatele internetového připojení koncovým zákazníkům, ale také rozšíří segment zákazníků v České a Slovenské republice.

Další investice v plánu

Celý náš obor prochází v současné době konsolidací. Pracujeme na tom, abychom k i4wifi mohli připojit i další silné hráče na trhu. Ze strany poskytovatelů datových služeb, tzv. poslední míle pro zákazníky, očekáváme vysoké investice do infrastruktury bezdrátového připojení, protože kapacity pevných linek jsou na hranici svých fyzikálních možností,“ uvedl v oznámení médiím Michal Klečka, spolumajitel i4wifi.

Klečka dodává, že společnost plánuje další investice do podpory svých zákazníků: „V následujících 2 až 3 letech plánujeme investovat cca 1,5 mil. Kč do zázemí pro školení zákazníků a do nové logistiky. Vzhledem k naší velikosti a pozici jedničky na trhu budou naši zákazníci moci využít lepších odběratelských podmínek a ušetří i na dopravě.

Stanislav Kvasničák z Aspa k transakci uvedl: „Se společností i4wifi dlouhodobě spolupracujeme a sloučení je tak logickým vyústěním naší spolupráce. Dokážeme výrazně těžit z naší společné velikosti a získané pozice na trhu. Tuto konkurenční výhodu přenášíme i na naše zákazníky. Silnou devizou jsou odborná školení, která v i4wifi již realizovali pro více než 6 tisíc profesionálů z oboru, ale také fakt, že se zaměřujeme pouze na velkoobchod a samotné realizace ponecháváme na našich zákaznících.

Aspa založili v roce 2001 v České republice obchodní partneři, kteří již na telekomunikačním trhu společně působili. Od počátku svého působení se společnost zaměřovala na internetové projekty a velkoobchodní prodej telekomunikační techniky a specializovaného hardwaru pro datové sítě (zejména internetové).

MMF24

i4wifi je celoevropský autorizovaný distributor telekomunikační techniky. Mezi nejvýznamnější nabízené značky patří Ubiquiti, Mikrotik a RF Elements. Pod značkou GWL Power vystupuje společnost jako největší evropský distributor lithium fosfátových (LiFePO4) průmyslových baterií a zástupce zahraničních výrobců Thunder Sky Winston a Sinopoly.

Zdroj: i4wifi

Byl pro vás článek přínosný?

Čtěte dále

IDC: Trápení nekončí, globální trh tiskových zařízení propadl o 17,6 %
IDC: Trápení nekončí, globální trh tiskových zařízení propadl o 17,6 %
Cisco: Softwaroví developeři řeší problémy s výkonem a dostupností aplikací
Cisco: Softwaroví developeři řeší problémy s výkonem a dostupností aplikací
Reportáž: Velká cena Zaječí v podání Zebra systems
Reportáž: Velká cena Zaječí v podání Zebra systems
AT Computers rozšiřuje spolupráci s HPE
AT Computers rozšiřuje spolupráci s HPE
HP ocenilo nejlepší servisní partnery v České republice
HP ocenilo nejlepší servisní partnery v České republice
Canalys: Dodávky chytrého audia překonaly hranici 90 milionů kusů
Canalys: Dodávky chytrého audia překonaly hranici 90 milionů kusů