Hlavní navigace

ChannelWorld Awards 2021 znají své vítěze, AT Computers získaly hattrick

9. 9. 2022
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ChannelWorld
Hlasy 744 partnerů rozhodly o vítězích patnáctého ročníku ankety ChannelWorld Awards o nejlepší výrobce a distributory na českém a slovenském trhu.

Patnáctý ročník ankety ChannelWorld Awards pořádané vydavatelstvím Internet Info DG a magazínem ChannelWorld zná své vítěze. Hodnocení od 744 partnerů vybrala nejlepší výrobce a distributory českého a slovenského trhu ve třinácti kategoriích.

Hegemonem tohoto ročníku se stala společnost AT Computers, která nejen, že obhájila loňská prvenství v kategorii broadline distributorů na českém a slovenském trh, ale také byla zvolena nejlepším výrobcem PC. Dodejme, že to nebylo poprvé – stejný hattrick se ATC podařil v ročníku 2016.

Na stříbrných a bronzových pozicích v kategoriích broadline distributorů se umístily společnosti eD system a SWS (na českém trhu), resp. eD system a ASBIS SK (za slovenském trhu). Na českém trhu si eD system a SWS oproti loňskému ročníky vyměnily pořadí, slovenské výsledky zůstaly stejné jako vloni.

Výraznější změny nastaly v kategorii českých VAD, kde zvítězilo vloni bronzové Alternetivo, společnost ZEBRA SYSTEMS meziročně klesla z druhého na třetí místo a na stříbrnou příčku se vyhoupla vloni neumístěná DNS. Vítěz předchozích dvou ročníků, Tech Data, se naopak ocitl mimo první trojici.

Také kategorie specializovaných distributorů přinesla změny oproti předchozímu ročníku, ne však na prvním místě, které již potřetí za sebou získala LAMA Plus.Druhou, resp. třetí pozici ovšem obsadily společnosti i4wifi a KRUP, které vloni skončily pod pódiem.

Vítězství v kategorii slovenských VAD pak znovu obhájil ASBIS SK. Žádná z dalších nominovaných společností bohužel nezískala minimální počet hlasů pro zařazení do pořadí a ocenění za druhé a třetí místo proto nebyla udělena.

V šest z osmi kategorií výrobců obhájili svá prvenství loňští vítězové. Kromě zmíněného ATC, které ovládlo kategorii výrobců PC, došlo ke změně v kategorii podnikového softwaru, kde dlouholetou hegemonii Microsoftu přerušila společnost Acronis.

ChannelWorld Awards nejsou cenou popularity, nýbrž kvality. O vítězích rozhoduje to, jak byli během uplynulého roku aktivní, jak starali o své partnery, jaké jim nabízeli služby a nakolik je podporovali v rozvoji jejich byznysu,“ uvedl šéfredaktor ChannelWorldu Matěj Čuchna.

Výsledné pořadí je jakýmsi závěrečným vysvědčení, které partneři vystavili prvnímu a druhému článku dodavatelského řetězce za rok 2021. Srdečně blahopřeji všem vítězům a především děkuji bezmála 750 partnerům, kteří se zúčastnili hlasování a ukázali nám, kdo byl v loňském roce nejlepší.“

Výsledky ChannelWorld Awards 2021

Vítěze v pěti kategoriích distributorů určoval stejně jako v minulých ročnících průměr hodnocení pěti (u VAD šesti) aspektů obchodní spolupráce, od ceníku a logistiky až po úroveň komunikace, eventů či přístupu vůči partnerům.

V osmi kategoriích výrobců v letošním ročníku poprvé rozhodovalo stejně detailní hodnocení jako u distributorů s pěti konkrétními aspekty spolupráce namísto dřívějších dvou obecných.

VÝROBCI

 • Výrobce bezpečnostních řešení roku: ESET
 • Výrobce počítačů roku: AT Computers
 • Výrobce mobilních zařízení roku: Samsung
 • Výrobce tiskových zařízení roku: Epson
 • Výrobce serverů roku: Dell Technologies
 • Výrobce síťových prvků roku: TP-Link
 • Výrobce storage roku: Synology
 • Výrobce podnikového softwaru roku: Acronis 

DISTRIBUTOŘI

 Broadline distributor roku

 1. AT Computers
 2. eD system
 3. SWS

Broadline distribútor roka

 1. AT Computers
 2. eD system
 3. ASBIS SK

Distributor s přidanou hodnotou roku

 1. Alternetivo
 2. DNS
 3. ZEBRA SYSTEMS

Distribútor s pridanou hodnotou roka

DT24

 1. ASBIS SK
 2. (neuděleno)
 3. (neuděleno)

Specializovaný distributor roku

 1. 1. LAMA Plus
 2. 2. i4wifi
 3. 3. KRUP

Zdroj: ChannelWorld

Byl pro vás článek přínosný?

Čtěte dále

Canalys: Jaro přichází, globální trh PC meziročně vykvetl o 3 %
Canalys: Jaro přichází, globální trh PC meziročně vykvetl o 3 %
Renáta Bláhová Krausová (Exclusive Networks): Fungujeme jako spojovací článek
Renáta Bláhová Krausová (Exclusive Networks): Fungujeme jako spojovací článek
Takanori Inaho je novým generálním ředitelem Epson Europe
Takanori Inaho je novým generálním ředitelem Epson Europe
Sophos: V 90 % útoků v roce 2023 kyberzločinci zneužili protokol RDP
Sophos: V 90 % útoků v roce 2023 kyberzločinci zneužili protokol RDP
Jak zpracovat dokumentový salát
Jak zpracovat dokumentový salát
Atos v roce 2023 nepatrně zvýšil výnosy a odvolal finanční cíle
Atos v roce 2023 nepatrně zvýšil výnosy a odvolal finanční cíle