Hlavní navigace

DNS rostl zisk o 7 procent. Přidala značky Ruckus a Juniper

17. 5. 2010
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

Firma DNS, distributor s přidanou hodnotou, na tiskové konferenci v Praze seznámila novináře s výsledky společnosti a novými autorizovanými distribucemi značek Ruckus Wireless a Juniper Networks. Jaká je nabídka současného lídra VAD trhu?

společnost Juniper Networks nedávno představila novou podobu svého loga.DNS dosáhla za fiskální období 1. 4. 2009 až 31. 3. 2010 příjmů ve výši 1,91 miliardy korun, což znamená pokles 5 % proti předchozímu období. V porovnání s předchozím finančním rokem došlo nicméně ke zvýšení zisku před zdaněním o 7 %. Výsledek společnosti zajistil pozici největšího distributora na českém trhu z hlediska obratu.

Vyšší jednociferný růst obratu i zisku byl podle distributora obdobný v rámci všech částí společnosti s výjimkou Divize komunikací, kde se projevil důsledek ukončení spolupráce se společností Cisco Systems.

„I přes celkovou nepříznivou hospodářskou situaci v ČR jsme vykázali velmi dobrý výsledek hospodaření. Navíc se nám podařilo rychle doplnit naše distribuční portfolio novými technologiemi, které v plné šíři nahrazují výpadek z loňského roku. Jsou příslibem významného rozšíření a zkvalitnění nabídky na českém a slovenském IT trhu, budou navíc zdrojem velmi profitabilního byznysu pro naše obchodní partnery,“ komentoval výsledky Petr Poláček, generální ředitel DNS.

Nové portfolio DNS

Ztráta autorizované distribuce produktů Cisco byla zapříčiněna vstupem Comstoru, nadnárodního distributora značky, na český trh. DNS se tak musela poohlédnout po nových produktech a řešeních, které by nabídla svým partnerům z řad systémových integrátorů a prodejců s přidanou hodnotou. Našla je ve značkách Ruckus Wireless a Juniper Networks.Ruckus Wireless nabízí  pokročilé bezdrátové technologie pro telco  operátory i korporátní  zákazníky.

Smlouvu s Ruckus Wireless podepsala DNS pro český i slovenský trh. „Bezdrátové technologie jsou jedním z nejrychleji rostoucích technologických odvětví. Je proto logické, že chceme partnerům a jejich zákazníkům nabídnout produkty, které reprezentují vývojovou špičku, a přitom nabízejí velmi dobrý poměr ceny a výkonu,“ komentovala novou distribuci v tiskovém oznámení Pavlína Müllerová, ředitelka divize IT infrastruktury DNS.

Nabídka výrobce zahrnuje například WiFi technologii pro přenos IPTV nebo centrálně řízená řešení bezdrátových sítí a cílí na poskytovatele služeb, operátory telco sítí a samozřejmě na segment korporátních a firemních zákazníků. Více informací o produktech najdete na webové prezentaci Ruckus Wireless.

Pro Českou republiku i Slovensko je platná rovněž distribuce síťových produktů a řešení Juniper Networks. Nabídka DNS zahrnuje směrovače, přepínače i řešení pro IT bezpečnost. Společnost Juniper zakládali bývalí zaměstnanci Cisca a pozicuje se jako spolehlivá alternativa s výhodnějším poměrem cena/výkon pro zákazníka a zároveň také zajímavými maržemi pro dodavatele. Podrovnějí se s nabídkou můžete seznámit na stránkách Juniper Networks.

V případě zájmu o více informací o nových produktech v nabídce DNS navštivte přímo stránky distributora, kde získáte i potřebné kontakty.

soutez_casestudy

 

Zdroj: DNS, ChannelWorld

Byl pro vás článek přínosný?

Čtěte dále

IDC: Trápení nekončí, globální trh tiskových zařízení propadl o 17,6 %
IDC: Trápení nekončí, globální trh tiskových zařízení propadl o 17,6 %
Cisco: Softwaroví developeři řeší problémy s výkonem a dostupností aplikací
Cisco: Softwaroví developeři řeší problémy s výkonem a dostupností aplikací
Reportáž: Velká cena Zaječí v podání Zebra systems
Reportáž: Velká cena Zaječí v podání Zebra systems
AT Computers rozšiřuje spolupráci s HPE
AT Computers rozšiřuje spolupráci s HPE
HP ocenilo nejlepší servisní partnery v České republice
HP ocenilo nejlepší servisní partnery v České republice
Canalys: Dodávky chytrého audia překonaly hranici 90 milionů kusů
Canalys: Dodávky chytrého audia překonaly hranici 90 milionů kusů