Hlavní navigace

Fortinet FortiGate 3500F je první next-gen firewall s integrovaným zero-trust přístupem

16. 11. 2021
Doba čtení: 5 minut

Sdílet

 Autor: Fortinet
Fortinet představuje první vysoce výkonný NGFW s integrovaným přístupem k síti s nulovou důvěrou. Novinka určená k ochraně hybridních prostředí nabízí bezkonkurenční parametry a nejvyšší míru zabezpečení s 6x vyšším výkonem oproti konkurenčním produktům.

Společnost Fortinet, přední světový dodavatel širokého spektra integrovaných a automatizovaných kyberbezpečnostních řešení, představila next-generation firewall FortiGate 3500F určený k ochraně hybridních datových center proti rostoucímu množství hrozeb a ransomware útokům.

FortiGate 3500F patří k nejvýkonnějším zařízením na trhu, nabízí protokol TLS1.3 i automatizovanou ochranu proti hrozbám po dešifrování. Firewall FortiGate 3500F je vybavený funkcemi pro přístup k síti na principu nulové důvěry (ZTNA) a poskytuje konzistentní zabezpečení a bezproblémovou uživatelskou zkušenost každému uživateli bez ohledu na to, kde se nachází, díky svému přístupu k síti založenému na zabezpečení.

FortiGate 3500F rozšiřuje naše portfolio špičkových firewallů typu NGFW. Nabízí vysoký výkon a integrované síťové a bezpečnostní funkce pro hybridní datová centra velkého rozsahu. Fortinet je tak jediným výrobcem, který do svého NGFW nativně integruje funkce proxy pro přístup do sítě na principu nulové důvěry,“ říká John Maddison, výkonný viceprezident pro produkty a marketingový ředitel Fortinetu.

FortiGate 3500F zákazníkům dále umožňuje chránit se proti nově vznikajícím hrozbám a ransomware útokům, které jsou stále na vzestupu. Poskytuje konzistentní komplexní zabezpečení se security compute ratingem na úrovni šestinásobku oproti konkurenčním produktům – včetně dešifrování TLS1.3.“

Vývoj bezpečnostních hrozeb představuje řadu rizik pro hybridní datová centra

Spolu s přechodem na práci odkudkoli podniky zavádí hybridní datová centra, aby zvýšily provozní akceschopnost tím, že některé prostředky nasadí v různých cloudech a ponechají kriticky důležité aplikace a data v lokálních prostředích kvůli zajištění souladu s předpisy a zachování kontroly. Zvyšování distribuovanosti infrastruktury datových center však vede ke zhoršení přehledu a vzniku slepých míst, a tedy k rozšiřování prostoru pro potenciální útoky. Podniky musí kontrolovat šifrované toky dat, aby dokázaly detekovat všechny typy útoků, zejména malware ukrytý v zabezpečených kanálech, předcházet ransomwaru a útokům narušujícím řízení a kontrolu, které kradou zákaznická a podniková data.

Zapotřebí jsou rovněž strategie omezování nadměrné implicitní důvěry a zajištění kontroly rostoucích objemů šifrovaného síťového provozu, pomocí něhož kyberzločinci stále častěji maskují škodlivé toky dat. V opačném případě mají podniky potíže bezpečně růst a urychlovat svoji digitální transformaci, protože tradiční bezpečnostní strategie a řešení nedokáží držet krok se stoupajícími nároky.

Zabezpečení uživatelů, dat a aplikací kdekoli

FortiGate 3500F na tyto potřeby reaguje a pomáhá zajistit kontinuitu provozu a pokročilé zabezpečení hybridních datových center. NGFW FortiGate 3500F chrání okraj datového centra, jádro a propojení. Dosahuje skóre výkonu zabezpečení (SCR) 6x IPsec, tedy nejvyššího na trhu, a nabízí mimořádně rychlé přímé cesty mezi datovými centry pro účely budování lokalit pro obnovu po havárii. Umožňuje také zabezpečit cesty mezi datovými centry a cloudem včetně zajištění úplného souladu s předpisy a kontroly. Další důležité funkce a vlastnosti firewallu FortiGate 3500F:

  • Bezpečnostní služby FortiGuard a vlastní bezpečnostní procesory Fortinet ASIC SPU umožňují ochranu proti vyděračskému softwaru a pokročilým hrozbám ve velmi rozsáhlých prostředích: Firewall FortiGate 3500F je postavený na speciálně vyvinutých bezpečnostních procesorech (ASIC SPU), jako je NP7 a CP9. FortiGate 3500F nabízí zabezpečení s nejvyšším výkonem ze všech srovnatelných řešení na trhu, a to na úrovni šestinásobku oproti konkurenčním produktům – včetně dešifrování protokolu TLS1.3 – při detekci útoků jako ZEUS, Trickbot nebo Dridex a při ochraně proti síťovým, aplikačním a souborovým útokům a řadě dalších sofistikovaných hrozeb. FortiGate 3500F je také nativně propojený s bezpečnostními službami FortiGuard. Tím zákazníci získávají navíc síťovou antivirovou ochranu, zabezpečení e-mailu, ochranu proti útokům typu DDoS a další funkce, jako je prevence průniku (IPS) a ochrana proti antimalwarovým řešením.
  • Nativně obsahuje funkce proxy, jako je přístup do sítě na principu nulové důvěry (ZTNA): FortiGate 3500F je jediné NGFW řešení na trhu, které nativně obsahuje funkce proxy pro přístup do sítě na principu nulové důvěry (ZTNA). To zákazníkům umožňuje provozovat aplikace kdekoli při konzistentním uplatňování pravidel. Mohou tak bezpečně zavádět hybridní modely práce s bezproblémovou uživatelskou zkušeností.
  • Kvalitní uživatelská zkušenost díky konsolidaci: Firewall FortiGate 3500F spojuje bezpečnostní a síťové funkce včetně bezpečného připojení Secure SD-WAN a přístupu do sítě na principu nulové důvěry (ZTNA). Fortinet jako jediný výrobce na trhu nabízí Secure SD-WAN, SD-Branch a ZTNA v jednom zařízení.

Podpora růstu podniku díky špičkovému výkonu a pokročilému zabezpečení

MMF24

FortiGate 3500F postavený na vlastních bezpečnostních procesorech společnosti Fortinet ASIC SPU patří mezi nejvýkonnější zařízení typu NGFW. V některých parametrech je 12x rychlejší než přední konkurenti. Nabízí bezkonkurenční výkon a kapacitu pro inspekci, segmentaci a zabezpečení lokálních dat a pracovních zátěží rychlostí odpovídající přenosové rychlosti sítě. Zákazníci díky tomu mohou provozovat kriticky důležité aplikace a poskytovat bezpečný přístup podnikovým uživatelům, zákazníkům a partnerům.

Zdroj: Fortinet

Byl pro vás článek přínosný?

Čtěte dále

Reportáž: Velká cena Zaječí v podání Zebra systems
Reportáž: Velká cena Zaječí v podání Zebra systems
Cisco: Softwaroví developeři řeší problémy s výkonem a dostupností aplikací
Cisco: Softwaroví developeři řeší problémy s výkonem a dostupností aplikací
Zyxel dokáže zpříjemnit život i nomádům, vzkazuje v podcastu Soňa Meszarošová
Zyxel dokáže zpříjemnit život i nomádům, vzkazuje v podcastu Soňa Meszarošová
IDC: Trápení nekončí, globální trh tiskových zařízení propadl o 17,6 %
IDC: Trápení nekončí, globální trh tiskových zařízení propadl o 17,6 %
Canalys: Dodávky chytrého audia překonaly hranici 90 milionů kusů
Canalys: Dodávky chytrého audia překonaly hranici 90 milionů kusů
HP ocenilo nejlepší servisní partnery v České republice
HP ocenilo nejlepší servisní partnery v České republice