Hlavní navigace

HP se pouští do segmentu prémiových 2 v 1 s novým Elite x2

28. 11. 2015
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

 Autor: HP
Novinka představuje 12" Full HD tablet, ke kterému lze dokoupit oddělitelnou hardwarovou klávesnicí a tři dokovací řešení. Tablet běží na Windows 10 a je vybaven nejnovějším hardwarem, odolností a funkcemi pro snadné použití v rámci firemní infrastruktury.

Společnost HP představila HP Elite x2, všestranné zařízení s oddělitelnou klávesnicí, který má nabídnout produktivitu plnohodnotného notebooku spojenou s pohodlím tabletu, který byl navržen speciálně pro zaměstnance na cestách.

Zařízení Elite x2 má zcela novou konstrukci a je vyrobeno z frézovaného hliníku s důrazem na estetiku. S tloušťkou 8,1 mm váží tablet méně než jeden kilogram a má stojan, který lze vyklopit v rozsahu 150 stupňů. Zařízení má 12“(30 cm) Full HD displej s poměrem stran 3:2 a automatickým přizpůsobením okolním světelným podmínkám.

Elite x2 poběží na operačním systému Windows 10 a nabídne procesor Intel Core M vPro šesté generace, který je optimalizován pro vysoký výkon a nízkou spotřebu elektrické energie. Dále je vybaven technologií úložiště SSD, které nabízí tichou práci bez větráků a pohyblivých částí.

Elite x2 umožňuje koncovým uživatelům spolupracovat s kolegy a zákazníky díky prémiovému zvuku od Bang & Olufsen a nástroji HP Noise Reduction Software, které zajišťují, že účastníci konferenčních hovorů uslyší a bude jim rozumět jasně a čistě.

Tak jako ostatní produkty z řady HP Elite prošlo i Elite x2 testem MIL-STD, který garantuje odolnost vůči všem úskalím, kterým může být zařízení vystaveno v rukou cestujícího profesionála. Odolnost zařízení zvyšuje také ochranné sklo Corning Gorilla Glass 4 na displeji a dva druhy hliníkové slitiny zajistí správnou rovnováhu mezi pevností a hmotností.

Elite x2 je vybaveno porty používanými podnikovými uživateli s rozhraním Thunderbolt 3 a USB-A. Zařízení také obsahuje volitelný vestavěný 4G LTE modem poskytující připojení prakticky kdekoli bez nutnosti sdílení internetu. LTE modem Qualcomm Snapdragon X5 založený na široce rozšířené technologii od společnosti Qualcomm Technologies nabízí rychlou a spolehlivou konektivitu a podporuje všechny velké 3G/4G sítě.

Pro flexibilní tvorbu obsahu na cestách je s Elite x2 standardně dodáván i stylus HP Active Pen with App Launch. Stylus je založen na v odvětví standardní technologii Wacom a má integrovány tlakové senzory k ovládání tloušťky čar při psaní nebo kreslení na displeji. Stylus také obsahuje App Launch, programovatelné tlačítko s rozhraním Bluetooth, které umožní rychlé spuštění OneNote nebo jiné oblíbené aplikace pro Windows.

K uspokojení potřeb širokého spektra koncových uživatelů nabízí Elite x2 možnost výběru ze dvou volitelných podsvícených klávesnic v plné velikosti. Obě klávesnice jsou odvozeny ze zařízení HP EliteBook Folio 1020 a vloženy do pevné hliníkové základny k dosažení nízké ohebnosti, která se podle výrobce vyrovná tradičnímu notebooku.

Klávesnice HP Advanced Keyboard obsahuje NFC sensor v touchpadu a vestavěnou čtečku smart karet pro bezpečnější přihlašování. Při odpojení HP Advanced Keyboard se zařízení Elite x2 automaticky odhlásí od domény pro zachování bezpečnosti dat.

HP Travel Keyboard uživatelům nabízí tenčí klávesnici a při přidání pouhých 395 gramů váhy stále představuje plnohodnotnou klávesnicí s aktivační dráhou 1,5 milimetru a clickpadem.

Zařízení Elite x2 dále doprovázejí tři volitelná drátová i bezdrátová dokovací řešení. Portem Thunderbolt 3 lze Elite x2 připojit k dokovací stanici HP Elite USB-C Docking Station pro připojení dvou 2K monitorů nebo k doku HP Elite Thunderbolt 65W Dock pro připojení dvou 4K monitorů.

Elite x2 je také možné připojit k dokovací stanici HP Advanced Wireless Docking Station prostřednictvím technologie WiGig, která umožňuje rychlou bezdrátovou konektivitu k síti, monitorům a dalším zařízením. Napájecí funkce portu USB-C na zařízení dovoluje uživatelům udržovat tablet nabitý po celý den, přičemž mohou i nabíjet své telefony a jiné příslušenství.

Elite x2 má množství vestavěných bezpečnostních funkcí včetně HP Sure Start with Dynamic Protection, HP Client Security, TPM čipu a volitelnými čtečkami otisků prstů nebo smart karet, které všechny společně chrání zařízení, data a identitu uživatele.

Díky volitelnému procesoru Intel Core M vPro může IT oddělení Elite x2 na dálku zapnout a spravovat jak přes drátové, tak i bezdrátové sítě. Jsou ovšem k dispozici i další hardwarová vylepšení.

Dostupnost a cena

Nové 2 v 1 HP Elite x2 1012 by měl být dostupný v České republice od února 2016 za cenu od 29 999 Kč včetně stylusu HP Active Pen with App Launch.

MMF24

Klávesnice HP Travel Keyboard může být dokoupena zvlášť za cenu 4 390 Kč.

Zdroj: HP

Čtěte dále

IDC: Trápení nekončí, globální trh tiskových zařízení propadl o 17,6 %
IDC: Trápení nekončí, globální trh tiskových zařízení propadl o 17,6 %
Cisco: Softwaroví developeři řeší problémy s výkonem a dostupností aplikací
Cisco: Softwaroví developeři řeší problémy s výkonem a dostupností aplikací
Reportáž: Velká cena Zaječí v podání Zebra systems
Reportáž: Velká cena Zaječí v podání Zebra systems
AT Computers rozšiřuje spolupráci s HPE
AT Computers rozšiřuje spolupráci s HPE
Canalys: Dodávky chytrého audia překonaly hranici 90 milionů kusů
Canalys: Dodávky chytrého audia překonaly hranici 90 milionů kusů
HP ocenilo nejlepší servisní partnery v České republice
HP ocenilo nejlepší servisní partnery v České republice