Hlavní navigace

Iomega: úložné pole StorCenter px12­350r

6. 9. 2011
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

 Autor:
Nové síťové úložiště určené do racků v malých a středních firmách nebo distribuovaných podnicích.
 • Výrobce: Iomega
 • Distributoři ČR: AT Computers, Avnet, Diskus, Tech Data Distribution
 • Distributoři SR: AT Computers SK, Asbis SK, Diskus SK, Tech Data Distribution SK
 • Více informací: www.iomega.com

Součástí nového úložného pole StorCenter px12­350r je řada úložných a bezpečnostních technologií společnosti EMC. Tento model nahrazuje na vrcholu nabídky síťových úložišť Iomega určených pro instalaci do racků starší produkt Iomega StorCenter ix12­300r. StorCenter px12­350r je vhodné k nasazení v produkčních datových skladech, ve virtualizaci serverů, v cílových zařízeních pro diskové zálohování a v kamerových systémech.

Plná podpora migrace Hyper­V za provozu, možnost volby z několika úrovní redundance (RAID) a výměna disků za provozu, certifikace pro řadu virtualizačních prostředí a nativní podpora zálohování Avamar s deduplikací jsou řešením pro zpracování a ochranu pro malé a střední firmy.

Konfigurace nového síťového úložného pole Iomega StorCenter px12­350r

StorCenter px12­350r je dvouzásuvkové (2U) síťové úložiště určené pro instalaci do racku s 12 sloty pro rozšiřující diskové jednotky. Dodává se ve dvou základních konfiguracích: 4 disky po 2 TB, tj. minimální síťová úložná kapacita 8 TB, nebo 4 disky po 3 TB, tj. síťová úložná kapacita 12 TB. Uživatel může kapacitu rozšířit vždy čtveřicí pevných disků SATA o rychlosti 7200 ot./min. na maximální počet 12 disků po 3 TB, tedy úložnou kapacitu 36 TB. Uživatelé mohou do systému přidávat také superrychlé disky SSD o kapacitě 128 GB, které nabízí společnost Iomega.

Pokročilé podnikové funkce nového modelu Iomega StorCenter px12­350r

 • Procesor Intel Core2 Duo doplněný o 4 GB paměti poskytuje vysoký výpočetní výkon.
 • Čtyři porty gigabitového Ethernetu s podporou spojování (bonding) umožňují rozdělení zátěže a agregaci přenosové kapacity pro zvýšení výkonu nebo převzetí služeb při selhání (failover).
 • Pokročilá ochrana dat v poli RAID na úrovních 1, 10, 5 a 6 se záložním diskem, včetně automatického obnovení pole RAID a možnosti výměny disků za provozu (k dispozici jsou i režimy RAID 0 a JBOD).
 • Podpora záložního zdroje UPS, výměny disků za provozu a replikace dat, kterou zprostředkují úlohy pro kopírování dat mezi zařízeními.
 • Certifikace pro produkty VMware vSphere 5, Citrix XenServer 5.6 a Windows Server 2003/2008/2008 R2.
 • Díky podpoře řešení Avamar dává model px12­350r uživatelům k dispozici první úložiště vhodné pro zálohování vzdálených poboček pomocí technologie Avamar společnosti EMC, a to včetně deduplikace datových segmentů v souborech.
 • Spojování ethernetových portů umožňuje dělení zátěže a agregaci přenosové kapacity pro zvýšení výkonu nebo převzetí služeb při selhání (failover). Značkování paketů ve virtuálních sítích pak usnadňuje správu a zvyšuje bezpečnost.
 • Díky podpoře režimu cílového zařízení iSCSI lze řídit přístup po jednotlivých blocích, což zvyšuje efektivitu využití úložného prostoru a přispívá k dosahování rychlostí – až 425 MB/s při sekvenčním čtení.
 • Disky o podobné velikosti a stejném režimu RAID je možné sdružovat do fondů úložiště a zjednodušit tím jejich správu.
 • Podpora důvěryhodnýchdomén služby Windows Active Directory, služby MSCS a migrace za provozu pomocí technologie Hyper­V.
 • Integrovaný systém AXIS Video Hosting System (AVHS) zajišťuje podporu až 12 IP bezpečnostních kamer Axis a poskytuje řešení pro ukládání videa z bezpečnostních kamer.

Dostupnost a cena

Produkt StorCenter px12­350r je nabízen ve dvou modelech: s kapacitou 8 TB (4 disky po 2 TB) za 4 249 € (cca 106 230 Kč) nebo 12 TB (4 disky pro 3 TB) v ceně 4 999 € (cca 125 000 Kč). (Oba modely obsahují pevné disky SATA se 7 200 ot./min.)

Cena za produkt osazený maximální úložnou kapacitou 36 terabajtů činí necelých 10 500 dolarů (cca 189 000 Kč).

Čtěte dále

IDC: Globální trh AR/VR headsetů se propadl, čeká se na novou generaci
IDC: Globální trh AR/VR headsetů se propadl, čeká se na novou generaci
SWS získala certifikaci Ethisphere za implementaci protikorupční politiky
SWS získala certifikaci Ethisphere za implementaci protikorupční politiky
SWS získala distribuci na produkty Sony Xperia
SWS získala distribuci na produkty Sony Xperia
IDC: Globální trh tiskových zařízení vstoupil do nového roku mírným růstem
IDC: Globální trh tiskových zařízení vstoupil do nového roku mírným růstem
Salesforce vstoupil do nového roku 11% růstem
Salesforce vstoupil do nového roku 11% růstem
IDC: Globální trh chytrých telefonů se letos ještě nevzpamatuje
IDC: Globální trh chytrých telefonů se letos ještě nevzpamatuje