Hlavní navigace

Kyocera: Taskalfa 420i a 520i

10. 5. 2010
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

 Autor:
Modely jsou určeny pro monochromatický tisk do formátu A3. Disponují v základu duplexní jednotkou, síťovým připojením či barevným skenováním. Rozšířit se dají o automatické oboustranné podavače originálů, zásobníky papíru a množství dokončovacích zařízení.

Nové modely TASKalfa 420i a TASKalfa 520i jsou flexibilní, spolehlivá a rychlá zařízení s velmi snadnou obsluhou, která je uživateli přístupná jak prostřednictvím přehledného dotykového panelu, tak i z prostředí operačního systému. Stroje přitom podporují v podstatě všechny stávající operační systémy, takže je možné je připojit do sítě k počítačům s Windows, Mac OS X od verze 10.2, Unix či Linux a dalším. Tiskové úlohy jsou zpracovávány jazyky PCL 6 a KPDL 3, podporován je i přímý tisk XPS a PDF.

Obě novinky jsou výkonná zařízení vybavená procesorem Power PC 750 FL s frekvencí 600 MHz a operační pamětí 2 GB. Pro uložení tiskových úloh a nastavení je k dispozici instalovaný pevný disk s kapacitou 160 GB. TASKalfa 420i tiskne rychlostí 42 stran A4 a 23 stran A3 za minutu jednostranně. TASKalfa 520i je ještě o něco rychlejší, zvládne 52 stran A4 a 26 stran A3 za minutu jednostranně. V případě oboustranného tisku formátů jsou hodnoty poloviční. První výtisk dokáží stroje nabídnout již za 3,9 sekund a v případě tisku ze stand by režimu do 30 sekund od zapnutí. Náklady na provoz přitom činí pouze 0,11 Kč na jednu stranu A4 při 6% pokrytí, velkokapacitní tonerový zásobník vydrží až na 34 000 výtisků a tiskárna má životnost 500 000 výtisků. Nejvyšší rozlišení stránek je pak v obou formátech 600 x 600 dpi.

TASKalfy dále obsahují novou hybridní platformu HyPAS (Hybrid Platform for Advanced Solutions) kombinující na Javě založené aplikace s technologií otevřené webové služby, díky čemuž podporují nejen aplikace integrované v samotném přístroji, ale také aplikace běžící na externím webovém serveru. To umožňuje organizacím začlenit tyto nové multifunkce do svého specifického workflow a přizpůsobit veškeré jejich funkce konkrétním procesům a požadavkům – ať už se konkrétní potřeby týkají bezpečnostních protokolů, účetnictví nebo jiných aspektů správy dokumentů.

Pro ještě vyšší úroveň zabezpečení pak Kyocera nabízí volitelný Data Security Kit, který zajistí přepsání/zašifrování dat uložených na pevném disku stroje při tisku, kopírování, skenování a faxování. Šifrovaná data nelze dekódovat na jiných zařízeních a tím pádem nevzniká riziko úniku dat.

Nové přístroje také zohledňují energetickou efektivitu, k níž velkou měrou přispívá nižší zapisovací teplota tonerů. V klidovém režimu spotřebují oba modely pouze 21 wattů, při pohotovostním režimu dosahují příkonu 240 wattů a v plné zátěži jim stačí jen 1 060 wattů.

Co se týče zásobníků papíru, multifunkce jsou standardně vybaveny dvěma spodními A4 a A3 podavači, z nichž každý má kapacitu 500 listů, a víceúčelovou přihrádkou na 200 listů, která pojme alternativní tisková média, jako jsou papíry s vyšší gramáží, obálky, štítky či fólie. Maximální vstupní kapacita včetně volitelných doplňků je pak 4 200 listů. Výstupní kapacita je 250 listů a je možné ji rozšířit dokoupením různých výstupních zásobníků a dokončovacích zařízení až na 3 000 výtisků.

Skener pro barevné snímání předloh a kopírování nabízí optické rozlišení 600 x 600 dpi a podporuje práci s tiskovými médii do formátu A3. Rychlost skenování dosahuje

100 černobílých a 60 barevných originálů za minutu, přičemž uživatelé mohou ukládat dokumenty do e-mailu, místních složek na instalovaném disku, do adresáře uživatele či na FTP účet. V případě kopírování pak dokáží přístroje souvisle okopírovat až 999 listů rovněž do velikosti A3.

MMF24

Jedinečná spolehlivost nových strojů Kyocera je zaručena díky komponentům s extrémně dlouhou životností, které jsou založeny na technologii ECOSYS. To mimo jiné minimalizuje i odpad spojený s provozem tiskáren a dramaticky snižuje také celkové náklady na vlastnictví (TCO).

Ceny jsou stanoveny individuálně, dle konfigurace a poptávky zákazníka.

Čtěte dále

AT Computers rozšiřuje spolupráci s HPE
AT Computers rozšiřuje spolupráci s HPE
IDC: Globální výdaje na DX se do roku 2027 vyšplhají na 4 biliony dolarů
IDC: Globální výdaje na DX se do roku 2027 vyšplhají na 4 biliony dolarů
Obrazem: Gamingový hardware v hlavní roli na Asbis Techplay 2024
Obrazem: Gamingový hardware v hlavní roli na Asbis Techplay 2024
Arrow Electronics podepsal novou distribuční smlouvu na VMware pro Evropu
Arrow Electronics podepsal novou distribuční smlouvu na VMware pro Evropu
NIS2READY: Na nové kyberbezpečnostní povinnosti zatím není připraveno 86 % firem
NIS2READY: Na nové kyberbezpečnostní povinnosti zatím není připraveno 86 % firem
N-able: Pro 45 % MSP je nejdůležitější udržet krok s novými technologiemi
N-able: Pro 45 % MSP je nejdůležitější udržet krok s novými technologiemi