Hlavní navigace

Lenovo zdokonaluje vícerežimový tablet Yoga Tablet 10 Full HD

13. 5. 2014
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: Lenovo
Společnost Lenovo představuje nový Yoga Tablet 10 Full HD, vícerežimové zařízení s Androidem, které zdokonaluje model tabletu s režimy Podrž, Postav a Polož využitím nových technologií. Dostupný bude nejen ve stříbrném provedení, ale i v barvě champagne.
  • Výrobce: Lenovo
  • Distributoři ČR: AT Computers, SWS
  • Distributoři SR: Asbis SK, eD‘ system Slovakia, AT Computer
  • Cena: Od 7 999 Kč s DPH
  • Více informací: www.lenovo.cz

Díky novému inteligentnímu displeji tablet automaticky upraví obrázky a text na obrazovce podle okolního osvětlení, uvádí Lenovo.

Aplikace a soubory se načítají rychleji díky novému čtyřjádrovému procesoru Qualcomm Snapdragon 400 a operační paměti o kapacitě 2 GB. Tablet se systémem Android 4.3 nabízí Dolby audio, 10bodový multitouch, micro USB port podporující technologii on–the‑go a volitelnou klávesnici.

Pro focení  je Yoga Tablet 10 Full HD vybaven novou zadní kamerou s rozlišením 8 megapixelů. Díky možnosti Wi-Fi nebo 3G připojení mohou být navíc uživatelé neustále ve spojení se svými přáteli.

Tři režimy v jednom tabletu

Yoga Tablet 10 Full HD si ponechává design a technologie, které uživatelé oceňují u Yoga Tabletu 10, včetně jeho až 18hodinové výdrže baterie. Tři režimy, kterými se tablet vyznačuje – Podrž, Postav a Polož – i nadále poskytují uživatelům způsob, jak tablet používat v téměř každé situaci.

Válcová rukojeť umožňuje tablet lépe uchopit při čtení nebo procházení internetu, nebo jej lze umístit v režimu Polož pro lepší úhel pohledu na desku stolu.

Uživatelé mohou také použít nový a vylepšený stojánek, který se vyklápí z válcové baterie a umístit jej do režimu Postav. Režim Postav poskytuje stabilnější způsob, jak si vychutnat filmy a fotografie bez podpírání tabletu pomocí krytu, nyní vertikálně v nastavitelném úhlu od 30 do 80 stupňů.

DOit aplikace

Tři DOit aplikace Lenovo na Yoga Tablet 10 Full HD umožňují sdílení, synchronizaci a ochranu dat. Se Shareit mohou uživatelé okamžitě sdílet obrázky, videa, hudební soubory, dokumenty, kontakty i aplikace až s pěti zařízeními bez nutnosti připojení k internetu. SHAREit podle výrobce bezdrátově přenáší informace mezi zařízeními rychlostí až 40x rychlejší než Bluetooth.

Secureit chrání mobilní data uživatelů svojí nabídkou nástrojů pro ochranu dat. Chrání proti virům, spamu a malwaru a pokud je tablet ztracen nebo ukraden, je možné jej pomocí nástroje uzamknout. Secureit působí jako ochrana proti neoprávněnému přístupu k soukromým informacím uživatelů a také urychluje práci s tabletem tím, že ukončuje nepoužívané aplikace běžící na pozadí.

Syncit slouží jako osobní zálohovací asistent tím, že zálohuje kontakty, textové zprávy a protokoly hovorů do cloudu. Uživatelé mohou později načíst obsah zpět do svého tabletu nebo jiného zařízení se systémem Android.

Snapit fotoaparát umožňuje uživatelůmflexibilitu při fotografování v specifických režimech (například při režimu panorama nebo při sekvenčním režimu), pro širokoúhlé záběry, záběry při zhoršených světelných podmínkách a další. Nabízí také speciální filtry a efekty. Uživatelé pak mohou upravovat fotografie přímo uvnitř aplikace, mohou odstranit nežádoucí objekty a dokonce i vytvářet zábavné animované GIF soubory.

Cena a dostupnost

Yoga Tablet Full HD je v České republice dostupný za cenu od 7 999 Kč s DPH (model s Wi-Fi), model s 3G bude dostupný v červnu za cenu od 8 999 Kč s DPH.

Zdroj: Lenovo

Čtěte dále

AT Computers posiluje bezpečnost při přihlašování na web
AT Computers posiluje bezpečnost při přihlašování na web
Seyfor: Dva ze tří zaměstnanců v ČR občas válčí s firemními programy
Seyfor: Dva ze tří zaměstnanců v ČR občas válčí s firemními programy
IDC: Rozšířená a virtuální realita do roku 2026 skokově porostou
IDC: Rozšířená a virtuální realita do roku 2026 skokově porostou
Salesforce ve třetím čtvrtletí udržel solidní růst, utržil 7,8 miliardy dolarů
Salesforce ve třetím čtvrtletí udržel solidní růst, utržil 7,8 miliardy dolarů
Jaroslav Hrdinka je technickým ředitelem společnosti ČMIS
Jaroslav Hrdinka je technickým ředitelem společnosti ČMIS
Pavel Salák (TD SYNNEX): Jsme globální firma s lokálním obličejem
Pavel Salák (TD SYNNEX): Jsme globální firma s lokálním obličejem