Hlavní navigace

Microsoft představil novinky v Office 365, Skype pro firmy a Dynamics CRM 2016

2. 12. 2015
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

 Autor: © spiral - Fotolia.com
V rámci prémiového balíčku Office 365 E5 dostanou podnikoví uživatelé k dispozici hlasové služby nástroje Skype pro firmy, analytické funkce a pokročilé zabezpečení. Microsoft zároveň oznámil dostupnost řešení Dynamics CRM 2016 a služby PowerApps pro vytváření aplikací.

Microsoft na své výroční konferenci Convergence EMEA představil inovace v oblasti podnikových řešení a služeb. Jednalo se především o nové možnosti Office 365 v oblasti schůzek a hlasových služeb v rámci nástroje Skype pro firmy, celosvětovou dostupnost systému pro řízení vztahů se zákazníky Dynamics CRM 2016 a novou službu PowerApps.

Office 365 nabídnou novinky týkající se široké škály oblastí, od schůzek a hlasové komunikace přes inteligenci až po bezpečnost a ochranu soukromí. Tyto nové služby podle Microsoftu představují jedno z nejdůležitějších uvedení nových možností pro velké firmy v historii celé služby Office 365.

  • Řešení pro schůzky a hlasovou komunikaci: Se službami Skype Meeting Broadcast (vysílání pro velké audience), PSTN Conferencing (přístup do cloudových konferencí přes veřejnou telefonní síť), PSTN Calling (služby veřejné telefonní sítě) a Cloud PBX (služby cloudové telefonní ústředny), získávají uživatelé Office 365 univerzální platformu pro hlasovou komunikaci, konference, video a sdílení, navíc propojenou s aplikacemi Office.

  • Analytika a vizualizace dat: Prostřednictvím interaktivních přehledů, které shrnují informace o využití času a s kým ho kdo a kdy tráví, umožňuje Delve Analytics jednotlivcům soustředit se na důležité úkoly a lidi.

  • Pokročilé zabezpečení a compliance: Customer Lockbox nabízí zákazníkům kontrolu přístupů k jejich datům v Office 365 a dává jim nejvyšší schvalovací práva pro výjimečné případy, kdy si inženýři Microsoftu musí vyžádat přístup ke službě. Office 365 Advanced eDiscovery přináší strojové učení a analýzu textů.

Všechny tyto možnosti jsou nyní společně se službami Power BI a Advance Threat Protection dostupné v novém prémiovém balíčku Office 365 E5, který stojí 35 dolarů měsíčně na jednoho uživatele.

Dynamics CRM 2016 a PowerApps

Druhou oznámenou novinkou je uvolnění nové verze řešení Microsoft Dynamics CRM 2016 pro využití jako on-line i on-premise řešení. Dosud nejkomplexnější verze Dynamics CRM 2016 posílila zejména v oblastech business intelligence (BI), mobility a péče o zákazníky a přichází s dalšími vylepšeními v oblasti produktivity.

Prediktivní modely Microsoft Azure Machine Learning přináší v Dynamics CRM 2016 nové možnosti jako inteligentní doporučení produktů, aby mohli prodejci a obchodníci lépe personalizovat svou nabídku zákazníkům (up sell/cross sell).

Stejné prediktivní modely slouží také k doporučení správných článků znalostní báze, aby zákazníci mohli rychleji a snáze řešit své požadavky na oddělení zákaznické péče.

Pro pracovníky v terénu je určen plný off-line režim při využívaní v mobilních telefonech a tabletech hlavních platforem. Dynamics CRM 2016 dále nabízí také možnost vytvářet speciální mobilní aplikace, které se zaměřují na splnění konkrétních úkolů a rychlejší dokončení všech aktivit a procesních posloupností.

Jako třetí hlavní novinku Microsoft představil náhledovou verzi PowerApps, novou službu umožňující pracovníkům vytvářet potřebné aplikace. PowerApps mají umožnit bezpečné propojení s firemními systémy a snadné sdílení aplikací se spolupracovníky.

Microsoft uvádí, že s PowerApps je možné mít funkční aplikaci během několika minut s využitím vestavěných datových napojení na SaaS služby jako Office 365, Dynamics, Salesforce, Dropbox a OneDrive, stejně jako k on-premise podnikovým systémům včetně SharePointu, SQL Serveru, databázím Oracle, SAP a dalším.

Služba má prostředí podobající se ovládání aplikací Office, nabízí šablony pomáhající s rychlým zahájením vývoje a vizuální vývojový nástroj pro automatizaci tvorby. Tyto nástroje spolupracují s firemními systémy určenými vývojářům a IT profesionálům, takže mohou všichni pracovat společně.

Zdroj: Microsoft, IDG News Service

Čtěte dále

Webcast: Bezpečnostní katastrofy v roce 2021 …a jak jsme se (ne)poučili
Webcast: Bezpečnostní katastrofy v roce 2021 …a jak jsme se (ne)poučili
SWS získala distribuci na produkty Sony Xperia
SWS získala distribuci na produkty Sony Xperia
SWS získala certifikaci Ethisphere za implementaci protikorupční politiky
SWS získala certifikaci Ethisphere za implementaci protikorupční politiky
Zažijte revoluci v cloudovém byznysu, zapojte se do distribuce Microsoft ERP Packages
Zažijte revoluci v cloudovém byznysu, zapojte se do distribuce Microsoft ERP Packages
Jak si usnadnit nákup nábytku on-line
Jak si usnadnit nákup nábytku on-line
Salesforce vstoupil do nového roku 11% růstem
Salesforce vstoupil do nového roku 11% růstem