Hlavní navigace

Nové datacentrum v Praze postavilo KKCG a Foxconn

3. 10. 2016
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: Master Internet
Datacentrum SafeDX vzniklo jako výsledek spolupráce technologické společnosti Foxconn a investiční skupiny KKCG Karla Komárka.

Spuštění společného datacentra SafeDX je první výsledek spolupráce společností KKCG a Foxconn. Do budoucna chtějí kooporovat i mimo oblast informačních technologií.

Skupina KKCG a společnost Foxconn mají každá ve společném podniku poloviční podíl. Oba akcionáři SafeDX plánují výstavbu dalších datových center v ČR a v Evropě.

Nové datové centrum je umístěno v Praze, bylo postaveno podle standardu Tier III (zatím nemá oficiální certifikaci) a dosahuje energetické efektivity PUE 1,35. Jeho modulární koncept umožňuje do budoucna snadné rozšiřování kapacity (s využitím kontejnerových DC).

Martin Smekal, ředitel SafeDX Datacentrum se kromě hardwaru zaměřuje na poskytování kompletních IT řešení pro české i zahraniční společnosti.

Velký potenciál představují globální IT společnosti či společnosti specializované na technologie. Ty ve střední a východní Evropě hledají možnosti ukládat a zpracovávat data stejně tak jako další nadnárodní korporace, které velmi často přicházejí právě z Asie,“ uvedl v oznámení ředitel SafeDX Martin Smekal.

„Díky spolupráci s partnerskými datovými centry v zemích, jako je např. Německo, Francie, Švýcarsko či Rusko také nabízíme široké geografické pokrytí,“ dodal Smekal.

SafeDX zajišťuje služby mezinárodní konektivity do klíčových lokalit v Asii. KKCG uvádí, že podpora Foxconnu a dalších partnerů (například China Telecom) dovoluje datovému centru plnit i velmi specifické potřeby zákazníků.

Martin Chládek, ředitel IT v KKCGSafeDX chce oslovit své klienty další odborností - experty na provoz datacenter, specialisty na práci s velkými daty nebo na datové analýzy či softwarovými vývojáři. Společnost svým zákazníkům poskytuje především cloudové služby na vlastní IT infrastruktuře. SafeDX dále podpoří inovační projekty společnosti Foxconn a KKCG, které mu poskytuje silné kapitálové zázemí.

„KKCG stále více investuje do oblasti informačních technologií a postupně tak vytváří další pilíř svého podnikání. I proto si cením spolupráce se světovým technologickým lídrem, jakým je společnost Foxconn a věřím, že bude úspěšná. Jsem přesvědčen, že Česko má potenciál být evropským IT centrem a toto je jen první krok na společné cestě,“ uvedl ve zprávě médiím Karel Komárek, zakladatel investiční skupiny KKCG.

Další cíl: Průmysl 4.0

Ve spolupráci s Foxconnem firma KKCG v současné době připravuje řešení pro průmyslovou výrobu. Jde o koncepty tzv. Průmyslu 4.0, což mimo jiné zahrnuje sofistikované postupy pro řízení výroby, uplatnění konceptů umělé inteligence a vzájemnou komunikaci výrobních strojů mezi sebou, tzv. průmyslový internet věcí.

soutez_casestudy

„Digitalizace a automatizace v průmyslu a koncepce Průmysl 4.0 jsou klíčové oblasti, do kterých směřují naše investice s cílem být i nadále světovým lídrem v oblasti poskytování komplexních služeb v oblasti IT pro naše zákazníky,“ dodal v oznámení Terry Gou, zakladatel
společnosti Foxconn.

Zdroj: KKCG, Foxconn

Byl pro vás článek přínosný?

Čtěte dále

Canalys: Dodávky chytrého audia překonaly hranici 90 milionů kusů
Canalys: Dodávky chytrého audia překonaly hranici 90 milionů kusů
Zyxel dokáže zpříjemnit život i nomádům, vzkazuje v podcastu Soňa Meszarošová
Zyxel dokáže zpříjemnit život i nomádům, vzkazuje v podcastu Soňa Meszarošová
Reportáž: Velká cena Zaječí v podání Zebra systems
Reportáž: Velká cena Zaječí v podání Zebra systems
IDC: Trápení nekončí, globální trh tiskových zařízení propadl o 17,6 %
IDC: Trápení nekončí, globální trh tiskových zařízení propadl o 17,6 %
Cisco: Softwaroví developeři řeší problémy s výkonem a dostupností aplikací
Cisco: Softwaroví developeři řeší problémy s výkonem a dostupností aplikací
HP ocenilo nejlepší servisní partnery v České republice
HP ocenilo nejlepší servisní partnery v České republice