Hlavní navigace

Obrazem: Konference eD Expo přenesla účastníky do multidimenze

28. 3. 2022
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: eD system
Distributor uspořádal jarní konferenci, která přinesla nový formát multidimenze. Účastníci akce mohli okusit kombinaci tradiční offline konference s její online podobou.

Společnost eD system uspořádala 22. 3. 2022 jarní konferenci eD Expo 2022, jíž se zúčastnilo více než šest stovek odborníků z oblasti IT. Akce se konala v Clarion Congress hotelu v Praze a zároveň nabídla i online formu.

[J]iž v den konání akce mělo živé online vysílání přes 1 600 zhlédnutí. Na základě zkušeností navíc očekáváme, že v následujících týdnech počet zhlédnutí i nadále poroste,“ upřesnila čísla Martina Brauner, eventová manažerka eD system.

Účastníci, kteří se rozhodli připojit ke konferenci na dálku, našli na webu foyer, tři přednáškové sály a výstavní sál s virtuálními stánky. To vše v grafice odpovídající multidimenzionální konferenci, tedy s prvky Galaxie.

Ať už grafikou či doprovodným programem, v online či offline podobě, téma Strážci technologií vévodilo dnu i večeru. Na místě byl například připraven vesmírný fotokoutek nebo tematické soutěže o drobné ceny.

Hvězdné přednášky i etický hacking

Krátce po registracích se po deváté hodině ranní chopil úvodního slova Šimon Churý, marketingový ředitel eD system, aby společně s moderátorkou Hankou Koutnou přivítali všechny účastníky akce. Tím zároveň odstartoval celodenní program konference.

V průběhu dne diváci mohli navštěvovat tři přednáškové sály v rámci kterých zaznělo celkem 30 odborných přednášek z úst zástupců světových IT značek. Mezi nimi nechyběly společnosti jako Brother, Canon, Epson, HP, Lenovo, Samsung a další.

Připravena byla také speciální přednáška, tentokrát v podání certifikovaného etického hackera Filipa Langa. Dva ze tří sálů organizátoři navíc vybavili profesionální technikou, která zajišťovala živý přenos přednášek.

O aktivity nebyla nouze

Ve výstavním sále zástupci značek připravili 35 výstavních stánků s produktovými novinkami ze svého portfolia. Dva celé sály pak nachystaly značky Epson a AOC/Philips.

Diváci si tak mohli prohlédnou a osahat vlajkové lodi výrobců, například ultraprohnutý monitor Odyssey G9 Neo v herním koutku Samsung, doplňky pro chytrou domácnost na stánku Tesla, nejnovější modely smartphonů Realme nebo to nejnovější ze světa projektorů ve výstavním sále Epson.

Na vybraných stáncích navíc probíhaly soutěže o ceny a další aktivity. Například o monitor si účastníci zasoutěžili na stánku AOC v souboji na Xboxu, do herního křesla mohli usednout na stánku Samsung a osvěžující drink jim připravil barman v sále Epson.

Ani gaučoví účastníci nepřišli zkrátka

Také diváci online dostali možnost prohlédnout si řadu stánků, a to nejen těch virtuálních. V prostorách Clarion Congress hotelu se totiž v průběhu celé akce pohybovaly takzvané eD reportérky.

Ty v pravidelných intervalech navštěvovaly vybrané stánky, dělaly rozhovory se zástupci značek a daly nahlédnout také do zákulisí konference. Díky početnému štábu pak byly jejich vstupy vysílány živě online.

Celodenní IT maraton završilo vyhlášení výherců soutěžního kvízu, do kterého se mohli zapojit jak účastníci z Prahy ti online. Poté již následovalo oficiální ukončení denní části a návštěvníci z Prahy se začali pomalu přesouvat směrem k večerní VIP party.

VIP party s názvem V tom nejlepším světle se tentokrát konala ve 4. patře OD Máj a přinesla například světelnou mapping show, tematický fotokoutek nebo světelný workshop. O hudební vystoupení se v průběhu večera postaral Jiří Korn.

DT24

Jsme moc rádi, že můžeme na trh přinést zase něco nového a že se nám podařilo najít takový formát konference, který vyhoví požadavkům téměř každého účastníka,“ uzavřela Martina Brauner a naznačila, že s novými formáty akcí eD system rozhodně nekončí.

Zdroj: eD system

Byl pro vás článek přínosný?

Čtěte dále

EY: Drtivá většina českých firem není připravená na compliance s NIS2
EY: Drtivá většina českých firem není připravená na compliance s NIS2
Zyxel Networks si připomíná 20 let od vstupu na český trh
Zyxel Networks si připomíná 20 let od vstupu na český trh
Marek Pohanka je novým senior platform solutions consultant ve společnosti Adform
Marek Pohanka je novým senior platform solutions consultant ve společnosti Adform
Eset: Na chytré telefony s Androidem se opět nejvíce zaměřil adware
Eset: Na chytré telefony s Androidem se opět nejvíce zaměřil adware
Datart: Nový mobil si vybíráme podle kvality fotoaparátů a plynulosti systému
Datart: Nový mobil si vybíráme podle kvality fotoaparátů a plynulosti systému
Taťána le Moigne končí v Googlu, českou pobočku vedla skoro 18 let
Taťána le Moigne končí v Googlu, českou pobočku vedla skoro 18 let