Hlavní navigace

QNap uvádí dvoujádrová NAS TS-128 a TS-228 s cloudem

9. 3. 2016
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: QNAP
Společnost QNap ohlašuje uvedení dvou dvoujádrových Compact NAS TS-128 a TS-228 určených pro domácí uživatele, kteří si chtějí vytvořit svůj osobní cloud.
  • Výrobce: QNap
  • Distributoři ČR: AT Computers, ConQuest entertainment
  • Více informací: www.qnap.com

Společnost QNap Systems vydala jednopozicový TS-128 a dvoupozicový TS-228 ve formátu minitower. Je určen pro uživatele v domácnostech, kteří si chtějí vytvořit svůj osobní cloud.

Funkcemi bohatý TS-128/228 má uživatelům pomoci snadno zpracovat úlohy zálohování a synchronizace souborů, dále poskytuje dálkový přístup a škálu multimediálních aplikací.

„Nový TS-128 a TS-228 představuje ideální osobní NAS za rozpočtově příznivou cenu, který může uživatelům poskytnout rozsáhlejší základnu pro ukládání dat, zálohování a multimediální zábavu,“ uvedl produktový manažer QNap Jason Hsu.

TS-128/228 s operačním systémem QTS 4.2 pro NAS pohání  dvoujádrový procesor ARM v7 1,1GHz s 1GB DDR3 RAM. Podle výrobce dosahuje rychlosti čtení až 100 MB/s a umožňuje souběžný přístup více uživatelů. NAS tak může posloužit jako multimediální centrum, protože uživatelé mohou zálohovat nebo stahovat soubory a systém si přitom podržuje svůj výkon. 

Beznástrojová konstrukce dovoluje sundat boční kryt TS-128/228 a snadno přidat nebo vyměnit pevné disky.

Soukromý domácí cloud 

TS-128/228 umožňuje snadné vytvoření zabezpečeného osobního cloudu. Přes myQNapcloud mohou uživatelé přistupovat na NAS odkudkoli prostřednictvím webového a multimediální soubory spravovat a sdílet. 

Uživatelé mohou také přistupovat k souborům pomocí mobilních aplikací QNap Qfile, Qphoto, Qmusic, Qvideo a Qmanager. S nástrojem Qsync, který podporuje synchronizaci souborů na větší počet zařízení, mohou uživatelé získávat nejnovější soubory z jakéhokoli zařízení připojeného na NAS podle potřeby. 

NAS poskytuje také funkce pro správu a zálohování souborů pro Windows a Mac, včetně sdílení souborů napříč platformami pro systémy Windows, Mac, Linux a Unix. Součástí je i řešení obnovení po havárii, jako například RTRR, rsync a zálohování na cloud.

Nejnovější aplikace Hybrid Backup Sync konsoliduje funkce zálohování, obnovení a synchronizace pro přenos dat na místní či vzdálená úložiště nebo na cloud (včetně služeb Amazon Cloud Drive, Google Drive, Dropbox, Microsoft OneDrive, Yandex Disk, Box, Amazon S3, Amazon Glacier, Microsoft Azure, Google Cloud Storage a WebDAV).

Multimediální centrum a aplikace

Díky podpoře DLNA mohou uživatelé prohlížet fotografie, poslouchat hudbu a sledovat HD videa uložená na TS-128/228 v domácnosti na kompatibilních Smart TV, herních konzolích a mediálních prohlížečích. Ke snadnějšímu prohlížení a vytváření sbírek médií slouží aplikace Photo Station, Music Station a Video Station.

Centrum aplikací QTS App Center nabízí možnost instalace různých aplikací. TS-128/228 podporuje také Surveillance Station se dvěma bezplatnými kanály IP kamer a s až 8 kanály dostupnými dokoupením přídavných licencí. Sloužit tak může i jako nákladově efektivní dozorovací systém pro monitorování v reálném čase pro nahrávání a přehrávání video a audio nahrávek.

Specifikace

  • TS-128: 1-pozicový minitower NAS
  • TS-228: 2-pozicový minitower NAS
  • Dvoujádrový procesor ARM v7 1,1 GHz, 1GB DDR3 RAM; 3.5” SATA HDD; 1 port USB 3.0; 1 port USB 2.0; 1 port Gigabit LAN

Dostupnost

Nový TS-128 a TS-228 jsou nyní k dispozici. 

soutez_casestudy

Zdroj: QNap

 

Čtěte dále

100Mega rozšiřuje nabídku o systém VIGI od TP-Link
100Mega rozšiřuje nabídku o systém VIGI od TP-Link
Cisco: Softwaroví developeři řeší problémy s výkonem a dostupností aplikací
Cisco: Softwaroví developeři řeší problémy s výkonem a dostupností aplikací
Zyxel dokáže zpříjemnit život i nomádům, vzkazuje v podcastu Soňa Meszarošová
Zyxel dokáže zpříjemnit život i nomádům, vzkazuje v podcastu Soňa Meszarošová
HP ocenilo nejlepší servisní partnery v České republice
HP ocenilo nejlepší servisní partnery v České republice
IDC: Trápení nekončí, globální trh tiskových zařízení propadl o 17,6 %
IDC: Trápení nekončí, globální trh tiskových zařízení propadl o 17,6 %
Canalys: Dodávky chytrého audia překonaly hranici 90 milionů kusů
Canalys: Dodávky chytrého audia překonaly hranici 90 milionů kusů