Hlavní navigace

QNAP uvádí novou řadu NAS serverů TS-x53B

25. 4. 2017
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

 Autor: QNAP
Novinky budou dostupné ve variantách se dvěma, čtyřmi a šesti šachtami. Rychlost zápisu a čtení dosahuje až 224 MB/s a novinka nabízí širokou škálu portů pro připojení periferií, rozšiřovacích jednotek a dalších zařízení.
 • Výrobce: QNAP Systems
 • Distributoři ČR: 100MEGA Distribution, AT Computers, ConQuest entertainment
 • Více informací: www.qnap.com

Společnost QNAP Systems představila novou řadu NAS serverů TS-x53B, která nabídne modely se dvěma, čtyřmi nebo šesti šachtami a rozšiřovací PCIe slot. Novinka je podle výrobce reakcí na zvyšující se požadavky na výkon a funkčnost ze strany malých a středních podniků, malých kanceláří a domácností.

S čtyřjádrovým procesorem Intel Celeron J3455 14nm 1,5 GHz, dvoukanálovou pamětí 4 GB/8 GB DDR3L RAM (lze upgradovat až na 8 GB), podporou disků SATA 6 Gb/s s integrovanými duálními porty sítě Gigabit LAN nabízí řada TS-x53B rychlost zápisu a čtení až 224 MB/s i při šifrování.

Slot PCIe umožňuje přidávání nově vydaných adaptérů QNAP QM2 M.2 SSD/10GbE LAN pro zvýšení výkonu NAS serverů a připojení přes 10GBASE-T LAN. Spolu s ukládáním do mezipaměti SSD nebo technologií automatického pozicování Qtier pomáhá model TS-x53B dosahovat optimálního využití úložiště.

Uživatelé si mohou nainstalovat také adaptér 10GbE 10GBASE-T/ SFP+, adaptér USB 3.1 10 Gb/s nebo bezdrátový adaptér pro používání s aplikací WirelessAP Station pro nejrůznější požadavky.

S novým designem s posuvným krytem nabízí řada TS-x53B OLED panel s tlačítky s duální funkcí a šachty pevných disků s instalací bez nástrojů, která uživatelům umožňuje snadnou instalaci, monitorování a správu NAS.

Díky portu USB Type-C QuickAccess, slotu pro paměťovou SD kartu a přednímu portu USB 3.0 s tlačítkem kopírování je výrazně usnadněn přenos souborů. Integrovaný reproduktor umožňuje přehrávat zvuková upozornění a soubory.

Novinka současně disponuje 3,5mm zvukový konektorem, jež umožňuje připojení serveru TS-x53B k samostatným reproduktorům. Duální výstup HDMI podporuje rozlišení až 4K s frekvencí 30 Hz a dodávaný dálkový ovladač umožňuje snadné ovládání.

Server TS-x53B, který je vybaven nejnovějším operačním systémem QTS 4.3, poskytuje celou řadu aplikací z integrovaného Centra aplikací pro každodenní úkoly. S programem IFTTT Agent a aplikací Qfiling napomáhá server TS-x53B automatizaci běžných úloh a pracovních postupů.

Aplikace Cinema28 umožňuje mediální správu připojených mobilních zařízení z jediné platformy. Aplikace Qsync a Hybrid Backup Sync zjednodušují sdílení souborů a synchronizaci napříč zařízeními. QmailAgent a Qcontactz umožňují správu více e-mailových účtů a kontaktních údajů.

Aplikace Qsirch poskytuje uživatelům fulltextové vyhledávání, aby mohli rychle vyhledávat potřebné soubory. Surveillance Station nabízí 4 volné kanály IP kamer (po zakoupení dodatečných licencí až 40 kanálů).

Aplikace QVR Pro (Beta) propojuje funkce dohledového centra do systému QTS a poskytuje úložný prostor pro záznam definovaný uživatelem, klientské nástroje napříč platformami, řídicí prvky kamery a inteligentní funkce správy úložiště.

Řada TS-x53B s podporou duálního systému QTS-Linux umožňuje uživatelům vyvíjet nebo využívat balíčky IoT pro Linux a zobrazovat je na výstupu HDMI. Uživatelé mohou také hostovat virtuální počítače a kontejnery na serveru TS-x53B prostřednictvím aplikací Virtualization Station a Container Station.

Prostor úložiště lze flexibilně rozšiřovat pomocí rozšiřovacích jednotek UX-800P s 8 šachtami a UX-500P s 5 šachtami nebo prostřednictvím technologie QNAP VJBOD, která umožňuje rozšíření kapacity QNAP NAS nevyužitou kapacitou jiného QNAP NAS.

Klíčové parametry nového modelu

 • TS-253B-4G/8G: Model se 2 šachtami
 • TS-453B-4G/8G: Model se 4 šachtami
 • TS-653B-4G/8G: Model se 6 šachtami
 • čtyřjádrový procesor Intel Celeron J3455 1,5 GHz (turboboost až 2,3 Ghz)dvoukanálová paměť DDR3L SODIMM RAM (lze upgradovat až na 8 GB)
 • snadno vyměnitelné 2,5”/3,5” disky HDD/SSD SATA 6 Gb/s
 • 2 x Gigabit LAN
 • 2 x HDMI v1.4b, až 4K UHD
 • 5 x USB 3.0 typu A
 • 1 x port USB-C QuickAccess
 • 1 x slot PCIe Gen2x2
 • 1 x slot SDXC
 • 1 x USB tlačítko kopírování
 • 0,96” OLED displej s dotykovými tlačítky
 • 1x reproduktor
 • 2x 3,5mm konektory mikrofonu (s podporou dynamických mikrofonů)
 • 1 x 3,5mm zvukový konektor Line Out.

Dostupnost

MMF24

Nová řada NAS QNAP TS-x53B je již v prodeji.

Zdroj: QNAP Systems

Čtěte dále

Arrow Electronics podepsal novou distribuční smlouvu na VMware pro Evropu
Arrow Electronics podepsal novou distribuční smlouvu na VMware pro Evropu
NIS2READY: Na nové kyberbezpečnostní povinnosti zatím není připraveno 86 % firem
NIS2READY: Na nové kyberbezpečnostní povinnosti zatím není připraveno 86 % firem
N-able: Pro 45 % MSP je nejdůležitější udržet krok s novými technologiemi
N-able: Pro 45 % MSP je nejdůležitější udržet krok s novými technologiemi
IDC: Globální výdaje na DX se do roku 2027 vyšplhají na 4 biliony dolarů
IDC: Globální výdaje na DX se do roku 2027 vyšplhají na 4 biliony dolarů
AT Computers rozšiřuje spolupráci s HPE
AT Computers rozšiřuje spolupráci s HPE
Obrazem: Gamingový hardware v hlavní roli na Asbis Techplay 2024
Obrazem: Gamingový hardware v hlavní roli na Asbis Techplay 2024