Hlavní navigace

VMware: virtualizační řešení vSphere 5.1

9. 9. 2012
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor:
VMware vSphere 5.1 zjednodušuje a chrání IT prostředí malých a středních firem díky řešení pro virtualizaci, kontinuitu podnikání a automatizovanou správu.
  • Výrobce: VMware
  • Distributoři ČR: Avnet, Arrow ECS
  • Distributoři SR: Asbis SK, Arrow ECS SK
  • Více informací: http://www.vmware.com

VMware vSphere 5.1 bude vybavena více než stovkou rozšířených a nových funkcí pro zvýšení efektivity, snížení provozních nákladů na IT a garancí úrovně aplikačních služeb.

VMware vSphere 5.1 Essentials Plus – s uvedením VMware vSphere 5.1 rozšiřuje VMware funkce VMware vSphere Essentials Plus včetně:

  • VMware vSphere Storage Appliance 5.1 –  VMware vSphere 5.1 bude obsahovat aktualizovanou VMware vSphere Storage Appliance pro Essentials Plus, která transformuje interní úložiště serverů do sdíleného úložného zdroje, čímž umožní zákazníkům využít funkce pro kontinuitu podnikání, jako jsou VMware vMotion a High Availability, i bez sdíleného úložného hardware. Rozšíření usnadní zákazníkům přenést tyto výhody do existujících VMware vSphere a Remote Office/Branch Office (ROBO) prostředí a snížit náklady na infrastrukturu provozem VMware vCenter Server ve virtuálním zařízení v rámci VMware vSphere Storage Appliance clusteru.  VMware vSphere Storage Appliance 5.1 bude podporovat RAID 5, 6, a 10, a zároveň usnadní zákazníkům přidat úložnou kapacitu on-line, aby mohli reagovat na nárůst množství dat.
  • VMware vSphere Data Protection –  VMware vSphere 5.1 nabídne nové funkce pro zálohování a obnovení, které umožní uživatelům rychle nastavit pravidla pro zálohování v rámci VMware vSphere. Řešení VMware vSphere Data Protection využívá produkčních zkušeností ke snížení nákladů a složitosti správy a díky zabudované deduplikaci umožní zálohování bez agenta.
  • VMware vSphere Replication –  VMware vSphere 5.1 bude zahrnovat funkce pro tzv. array-agnostic replikaci. VMware vSphere Replication umožní zákazníkům replikovat data z virtuálních zařízení přes LAN nebo WAN pro ochranu při havárii. VMware vCenter Site Recovery Manager bude obsahovat podporu pro VMware vSphere 5.1 Essentials Plus. VMware vCenter Site Recovery Manager 5.1 bude podpořen rozšiřující se sítí poskytovatelů služeb, kteří nabízí zotavení po havárii v cloudu. Zákazníci tak mohou v případě havárie převést svá data do datacentra poskytovatele služby a nepotřebují vlastní dedikované místo pro obnovení po havárii.
  • VMware vShield Endpoint –  VMware vSphere 5.1 bude zahrnovat vShield Endpoint, který zajistí zabezpečení koncových bodů. VMware vShield Endpoint eliminuje potřebu antivirových agentů uvnitř virtuálních zařízení, protože umožní vložení funkcí antiviru a antimalwaru do odolných virtuálních zařízení od partnerů VMware.

VMware vSphere 5.1 Standard s Operations Management

Pro zjednodušení a automatizaci správy IT představuje VMware novou edici VMware vSphere, která kombinuje virtualizační platformu s funkcemi pro zjednodušení IT správy a snížení provozních nákladů. VMware vSphere Standard s Operations Management bude zahrnovat:

DT24

  • VMware vCenter Operations Management Suite – automatizuje výkon a správu kapacity, čímž umožňuje zákazníkům proaktivně sledovat výkon svých kritických aplikací a optimalizovat efektivitu.
  • VMware vCenter Protect – poskytuje centralizovanou správu aktiv a záplat pro ochranu virtuálních i fyzických systémů.

VMware Go Pro je cloudové řešení pro virtualizaci a správu IT speciálně vyvinuté pro malé a střední firmy. VMware Go Pro umožní zákazníkům virtualizovat z jakéhokoliv webového prohlížeče, a to s jednoduchým instalačním průvodcem.

Zákazníci mohou spravovat a kontrolovat svou virtuální infrastrukturu odkudkoliv prostřednictvím webového rozhraní. Zároveň mohou využít VMware Go Pro ke zjednodušení a automatizaci patch managementu stovek aplikací třetích stran včetně těch od společnosti Microsoft.

Čtěte dále

T-Mobile v roce 2023 utržil přes 30 miliard korun, mírně vzrostl počet zákazníků
T-Mobile v roce 2023 utržil přes 30 miliard korun, mírně vzrostl počet zákazníků
GFI Software: AI považuje za klíčový prvek IT bezpečnosti jen šestina českých firem
GFI Software: AI považuje za klíčový prvek IT bezpečnosti jen šestina českých firem
Canalys: Evropský trh chytrých telefonů na konci roku opanoval Apple
Canalys: Evropský trh chytrých telefonů na konci roku opanoval Apple
Obrazem: Šestidílná ATC Enterprise Roadshow přivítala přes 500 resellerů
Obrazem: Šestidílná ATC Enterprise Roadshow přivítala přes 500 resellerů
Pracovní pohovor v IT branži – jak se obléknout?
Pracovní pohovor v IT branži – jak se obléknout?
Dell Technologies aktualizuje partnerský program, klade větší důraz na spolupráci
Dell Technologies aktualizuje partnerský program, klade větší důraz na spolupráci