Hlavní navigace

BenQ: LCD monitor 27

7. 2. 2010
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor:
BenQ uvádí 27” LCD Full HD 1080p monitor M2700HD. Displej se zobrazovacím poměrem 16:9 svými parametry dalece převyšuje televize dostupné v podobné cenové hladině, neboť nabízí lepší podání obrazu i zvuku.
  • Výrobce: BenQ
  • Distributoři ČR: 100Mega Distribution, ABC Data, AT Computers, eD system Czech, SWS
  • Distributoři SR: Agem SK, eD system Slovakia
  • Více informací: www.benq.cz

Jelikož lze M2700HD použít nejen pro práci, ale i jako centrum domácí zábavy, zapůsobí na vás tento Full HD 1080p monitor nejen svými parametry obrazu, ale i perfektním přednesem zvuku. Novinka se ideálně hodí jak pro pozici hlavního displeje pro váš počítač, tak i jako součást několika-monitorové zobrazovací soustavy nebo jako sekundární monitor k notebooku. Díky úhlopříčce 27” nabídne tento displej více prostoru pro váš obsah, a tak vám umožní pracovat mnohem efektivněji nebo si užívat více zábavy bez nutnosti neustálého scrollování. Pokud budete M2700HD používat jako centrum domácí zábavy, jistě oceníte fakt, že jeho obraz s rozlišením 1080p je mnohem kvalitnější než u televizí dostupných za srovnatelnou cenu, které disponují pouze rozlišením 720p.

Technologie Senseye Human Vision zlepšuje kvalitu obrazu prostřednictvím několika proprietárních kalibrovacích nástrojů, které ovlivňují například jas, ostrost obrazu, dynamický kontrastní poměr, volbu odstínů a sytost barev nebo 3D redukci šumu. Další použitá technologie, tentokrát uváděná pod označením Senseye 3, vylepšuje podání obrazu prostřednictvím kalibrace barev – k dispozici je zde celkem 6 uživatelských profilů, které jsou připraveny pro nejčastější činnosti realizované na displeji: režim Standard (kancelářská práce a internet), Movie (DVD a televize), Game (počítačové hry), Photo (zobrazení a editace fotografií), sRGB (100% shoda s RGB) a Eco (úsporný režim). Nativní zobrazovací poměr 16:9 umožňuje zobrazovat obsah v proporcích přesně odpovídajících zdroji obrazu, což vylučuje nežádoucí deformaci a zároveň přináší vysoce autentický zážitek. Navíc tak získáte jistotu, že je na vašem monitoru dokonale využit každičký pixel.

Perfektním doplňkem k výjimečně povedenému zpracování obrazu je kvalitní zvukový doprovod. Klíčem k dosažení kvality zvuku je použití pokročilé technologie EmbracingSound, která uživateli nabízí perfektní prostorový prožitek. Pětice předdefinovaných zvukových profilů (Standard, Film, Hra, Pop a Rock) nabízí v podání integrovaného 10W zvukového systému nepřekonatelnou multimediální zkušenost.

MMF24

Ať již budete monitor M2700HD používat pro práci nebo zábavu, vždy můžete mít jistotu, že jej pohodlně připojíte ke všem digitálním zařízením ve vaší domácnosti. Díky celkem třinácti dostupným konektorům (zahrnujícím například kompozitní a komponentní vstup, dvojici HDMI 1.3 a SPDIF) již nikdy nepoznáte nepohodlí neustálé manipulace s kabely v podobě jejich nepohodlného zapojování a odpojování. Variabilita dostupných konektorů zaručuje, že kromě počítače, herní konzole nebo DVD přehrávače dokážete hravě připojit také další zařízení přítomná prakticky v každé domácnosti, jako jsou například videokamery, digitální fotoaparáty nebo například již poněkud archaické kazetové přehrávače. Aby se pohodlí uživatele při práci s více zařízeními připojenými k jedinému monitoru BenQ M2700HD ještě zvýšilo, má k dispozici jednoduché dálkové ovládání, jehož prostřednictvím lze hladce přepínat mezi jednotlivými zdroji signálu nebo pohodlně nastavit OSD menu.

Doporučená koncová cena: 7 790 Kč bez DPH.

Čtěte dále

IDC: Trápení nekončí, globální trh tiskových zařízení propadl o 17,6 %
IDC: Trápení nekončí, globální trh tiskových zařízení propadl o 17,6 %
Reportáž: Velká cena Zaječí v podání Zebra systems
Reportáž: Velká cena Zaječí v podání Zebra systems
Zyxel dokáže zpříjemnit život i nomádům, vzkazuje v podcastu Soňa Meszarošová
Zyxel dokáže zpříjemnit život i nomádům, vzkazuje v podcastu Soňa Meszarošová
Cisco: Softwaroví developeři řeší problémy s výkonem a dostupností aplikací
Cisco: Softwaroví developeři řeší problémy s výkonem a dostupností aplikací
HP ocenilo nejlepší servisní partnery v České republice
HP ocenilo nejlepší servisní partnery v České republice
Canalys: Dodávky chytrého audia překonaly hranici 90 milionů kusů
Canalys: Dodávky chytrého audia překonaly hranici 90 milionů kusů