Hlavní navigace

HP: pracovní stanice HP Z220 a řada notebooků HP EliteBook

28. 6. 2012
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor:
HP představuje novou stolní pracovní stanici HP Z220 a modelovou řadu notebooků HP EliteBook pro profesionální využití.
  • Výrobce: HP
  • Distributoři ČR: AT Computers, eD system Czech, SWS, DNS, Servodata
  • Distributoři SR: Asbis SK, AT Computers SK, eD system Slovakia
  • Více informací: www.hp.cz

Řada Z220 nabízí cenově nejdostupnější pracovní stanice od HP. Počítače jsou osazeny procesory Intel Core a Intel Xeon, integrovanou grafikou Intel, diskrétní profesionální grafikou Nvidia a AMD a čtyřmi integrovanými porty USB 3.0. Pracovní stanice Z220 je dostupná v maximálně rozšiřitelné verzi Convertible Mini-Tower (CMT), nebo v kompaktním provedení Small Form Factor (SFF).

Řada notebooků HP EliteBook w-series je osazena procesory nové generace Intel Core i7 čtyř- nebo dvoujádrovými procesory i7 nebo i5 a nabí až 32 GB systémové paměti.

Stolní i mobilní pracovní stanice mají ISV certifikaci optimální konfigurace od nezávislých dodavatelů programového vybavení pro různá odvětví – od vývoje produktů přes média až po zábavní průmysl.

Obě verze pracovní stanice Z220 nabízejí několik volitelných konfigurací založených na nových typech procesorů Intel Xeon E3-1200 v2 a procesorech Intel Core třetí generace. V kombinaci s vybranými procesory Intel Xeon E3v2 jsou osazeny posledním typem profesionální grafiky Intel HD Graphics P4000 a uživatel si může zvolit diskrétní grafiku od Nvidia či AMD v různých cenových relacích, včetně podpory pro grafické karty PCIe Gen3 další generace, které teprve přijdou na trh.

Výkon dále vylepšuje pamět až 32 GB 1600 MHz DDR3 (ECC nebo non-ECC) a Intel Smart Response Technology, kešovací funkce pro diskovou paměť, která může výrazně zvýšit výkon IO paměti, což zrychluje start počítače i přístup k často užívaným aplikacím. Volitelné madlo ve vrchní části slotu pro optickou mechaniku umožňuje snadnou manipulaci. Pracovní stanice HP Z220 mají 90% účinné zdroje ve standardní konfiguraci a neobsahují BFR/PVC.

Nejvýkonnější mobilní pracovní stanice od HP, kterou je HP EliteBook 8770w, nabízí škálu možných konfigurací s obrazovkou o úhlopříčce 43,9 cm (17,3"). Mobilní sestava HP EliteBook 8570w je osazena profesionální grafikou, poskytuje robustní procesorový výkon a obrazovku o úhlopříčce 39,6 cm (15,6"). Nejmenším modelem z této řady je stanice HP EliteBook 8470w, která disponuje grafikou srovnatelnou se stolními počítači a vysokým procesorovým výkonem v sestavě konfigurované kolem HD obrazovky o úhlopříčce 35,6 cm (14").

Modely HP EliteBook 8570w a HP 8770w jsou nabízeny volitelně s technologií HP DreamColor a IPS displejem.

Notebooky HP EliteBook w-series jsou postaveny v šasi z hořčíku a hliníku, paprskovitě leštěnému krytu, na kterém nejsou patrné otisky prstů, skleněnému touchpadu, kloubům z hliníkové slitiny a inovacím HP Easy Access Doors, díky nimž se počítač snadno otevírá. Notebooky této modelové řady rovněž splňují vojenský standard MIL-STD-810G, který dokládá jejich odolnost proti prachu, vibracím, nárazům, pádu, vysokým a nízkým teplotám i tepelným šokům.

Mezi další funkce počítačů EliteBook w-series patří Intel Smart Response Technology pro rychlejší start operačního systému a aplikací a SRS Premium Sound PRO pro vyšší kvalitu zvuku při videokonferencích, webinářích a streamingu videa.

MMF24

Všechny pracovní stanice HP jsou vybaveny funkcí HP Performance Advisor, která poskytuje sjednocenou správu všech hardwarových a softwarových prvků sestavy.

Doporučené koncové ceny:

  • Pracovní stanice HP Z220 s za 17 900 Kč bez DPH.
  • HP EliteBook 8770w za 33 900 Kč bez DPH.
  • HP EliteBook 8570w za 29 990 Kč bez DPH.
  • HP EliteBook 8470w za 29 990 Kč bez DPH.

Čtěte dále

IDC: Trápení nekončí, globální trh tiskových zařízení propadl o 17,6 %
IDC: Trápení nekončí, globální trh tiskových zařízení propadl o 17,6 %
Reportáž: Velká cena Zaječí v podání Zebra systems
Reportáž: Velká cena Zaječí v podání Zebra systems
HP ocenilo nejlepší servisní partnery v České republice
HP ocenilo nejlepší servisní partnery v České republice
AT Computers rozšiřuje spolupráci s HPE
AT Computers rozšiřuje spolupráci s HPE
Cisco: Softwaroví developeři řeší problémy s výkonem a dostupností aplikací
Cisco: Softwaroví developeři řeší problémy s výkonem a dostupností aplikací
Canalys: Dodávky chytrého audia překonaly hranici 90 milionů kusů
Canalys: Dodávky chytrého audia překonaly hranici 90 milionů kusů