Hlavní navigace

Veeam představil devátou generaci zálohovacího řešení Veeam Availability Suite

12. 1. 2016
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

 Autor: Veeam
Nová verze podnikové sady podle výrobce přinášejí 250 nových funkcí směřujících ke zrychlení a zjednodušení procesu zálohování a obnovy dat a také hlubší integraci s hardwarem a softwarem třetích stran.
 • Výrobce: Veeam
 • Distributoři ČR: Arrow ECS
 • Distributoři SR: Asbis SK
 • Cena: od 1 150 dolarů za socket
 • Více informací: www.veeam.com/cz

Společnost Veeam Software oznámila vydání nové verze svého vlajkového řešení. Veeam Availability Suite v9 podle výrobce přináší více než 250 nových inovativních funkcí a vylepšení, které pomohou organizacím splnit potřeby nepřetržitého podnikání, například umožněním SLA s hodnotami cílů času a bodu obnovy nižších než 15 minut pro všechny aplikace a data.

Novinky nabízené Veeam Availability Suite v9 jsou zaměřeny na to, aby sada poskytla vysokorychlostní obnovení dat, prevenci jejich ztráty dat, ověřenou ochranu, snížení rizik při nasazení a úplnou viditelnost. Jako nejdůležitější nové funkce ve Veeam Availability Suite v9 výrobce uvádí následující:

Integrace polí hybridních úložišť EMC VNX a VNXe

 • Kombinace Veeam a EMC podle výrobce přináší nižší RTPO s produkty Veeam Backup from Storage Snapshots (zálohování ze snapshotů úložiště) a Veeam Explorer pro snapshoty úložiště. Tato integrace pomáhá má umožnit vytvářet zálohy ze snapshotů EMC, VNX či VNXe až 20krát rychleji než u konkurenčních řešení a obnovit jednotlivé položky do dvou minut nebo méně.

Další integrace primárních úložišť pro HPE, NetApp a EMC

 • Veeam On-Demand Sandbox pro snapshoty úložiště a vylepšení pro Veeam Backup from Storage Snapshots (zálohování ze snapshotů úložiště) pro řešení úložišť od EMC, HPE a NetApp má pomoci využít investic do podnikových úložišť pro vývoj a testování a eliminovat vliv zálohovacích činností na produkční prostředí.

 • Přímý NFS přístup pro jakékoliv primární úložiště založené na NFS s cílem zlepšit výkon zálohování a odstranit vliv zálohovacích činností na VMware vSphere hosty.

Nové funkce pro Veeam Explorer

 • Veeam Explorer pro Oracle nabídne funkce obnovení z databází Oracle až na úroveň transakcí s bezagentovou zálohou protokolu transakcí, díky němuž mohou zákazníci obnovit databázi k přesnému bodu v čase. Funkce podporuje databáze běžících jak na serverech s Windows, tak s Linux a nabízí plnou kompatibiliti s Oracle Automatic Storage Management (ASM).

 • Nová funkce eDiscovery pro Veeam Explorer pro Microsoft Exchange poskytuje funkce pro vyhovění právním a státním šetřením – detailní reporty exportů přesně vykazující, co bylo exportováno, odkud, a s jakými vyhledávacími kritérii, a funkce odhadu velikosti výsledku dotazu.

 • Vylepšení pro podnikové aplikace Microsoft umožní obnovení objektů skupinové politiky, integrovaných DNS záznamů a konfiguračních oddílových objektů Veeam Explorerem pro Microsoft Active Directory, obnovu stránek i kompletních webů s Veeam Explorerem pro Microsoft SharePoint a obnovu databází na úrovni tabulek s Veeam Explorerem pro Microsoft SQL Server.

Zotavení po havárii jako služba s Veeam Cloud Connect Replication

 • Verze v9 podle výrobce nabídne plně integrované, rychlé a bezpečné prostředky k replikaci pracovní zátěže do cloudu, umožňující zotavení po havárii jako službu (DRaaS) s výrazně lepšími cíli času obnovy. To má výrazně ulehčit IT infrastruktuře z pohledu nákladů a komplexity. Rozšířená funkcionalita také dává poskytovatelům v rámci programu Veeam Cloud & Service Providers možnost poskytovat zákazníkům DRaaS s novým produktem Veeam Cloud Connect Replication.

Unlimited Scale-out Backup Repository

 • Nové Veeam Unlimited Scale-out Backup Repository nabídne jednotné úložiště záloh složeného z řady téměř libovolných zařízení pro ukládání dat, což má přinést snížení výdajů na hardware pro úložiště záloh, výrazně zjednodušit správu úložišť záloh a zálohovacích úloh v podniku, a zároveň až dvojnásobně zrychlit samotné zálohování.

Dostupnost a cena

soutez_casestudy

Sada Veeam Availability Suite v9 je již celosvětové dostupná. Ceny začínají na 1 150 dolarech za jede socket. Ceny za Veeam Availability Suite Enterprise Plus začínají na 2 650 dolarech za socket.

Zdroj: Veeam

Čtěte dále

Arrow Electronics podepsal novou distribuční smlouvu na VMware pro Evropu
Arrow Electronics podepsal novou distribuční smlouvu na VMware pro Evropu
IDC: Globální výdaje na DX se do roku 2027 vyšplhají na 4 biliony dolarů
IDC: Globální výdaje na DX se do roku 2027 vyšplhají na 4 biliony dolarů
Obrazem: Gamingový hardware v hlavní roli na Asbis Techplay 2024
Obrazem: Gamingový hardware v hlavní roli na Asbis Techplay 2024
N-able: Pro 45 % MSP je nejdůležitější udržet krok s novými technologiemi
N-able: Pro 45 % MSP je nejdůležitější udržet krok s novými technologiemi
AT Computers rozšiřuje spolupráci s HPE
AT Computers rozšiřuje spolupráci s HPE
NIS2READY: Na nové kyberbezpečnostní povinnosti zatím není připraveno 86 % firem
NIS2READY: Na nové kyberbezpečnostní povinnosti zatím není připraveno 86 % firem